5 priežastys, kodėl šildymas oras-vanduo yra geriausias sprendimas namams

2022-10-24, Pranešimas spaudai

Visi remontuojantys ar įrenginėjantys savo namus girdėjo apie šilumos siurblius. Dėl ekologijos šildymas oras-vanduo ir oras-oras pastaruoju metu sulaukia itin daug dėmesio. Šiame straipsnyje pateiksime net 5 svarias priežastis, kodėl verta rinktis oras-vanduo šilumos siurblį namų šildymui.

Universalus pritaikymas

Šildymas oras-vanduo gali būti naudojamas įvairiais atvejais. Tai plačiai pritaikomas sprendimas, kuris naudojamas ne tik gyvenamuosiuose namuose, bet ir įvairios paskirties komercinėse ar kitose patalpose, sodybose ir kt. Tokiam šildymo būdui reikia tik elektros energijos, todėl jis yra lengvai prieinamas tose vietovėse, kuriose nėra dujotiekio.

Ne visi namų šildymo būdai apima ir karšto vandens ruošimą, dėl to kartais vandeniui yra perkamas atskiras įrenginys. Jis ne tik kainuoja, bet ir užima daug vietos, o vandens šildymas elektriniu tenu dažniausiai nėra itin ekonomiškas. Oras-vanduo sistemos namus aprūpina ir šiluma, ir karštu vandeniu.

Greitas ir nebrangus įrengimas

Palyginti su kitomis rinkoje siūlomomis alternatyvomis, šildymas oras-vanduo yra santykinai pigus sprendimas. Nors oras-vanduo šilumos siurbliai kainuoja brangiau už oras-oras sistemas, jie yra universalesnis ir ilgalaikiu laikotarpiu pasižymi geresne ekonomija. Norint namus šildyti oras-vanduo sistema nereikia dujų įvado, kamino ir kt. Šilumos siurblys veikia tyliai, todėl jam net nereikia atskiros patalpos, jį galima montuoti ten, kur patogu.

Oras-vanduo sistemos montavimas yra greitas ir paprastas, trunka vos keletą dienų. Galutinis visos sistemos įrengimo terminas ir kaina priklauso nuo pasirinktų sprendimų: šildymas oras-vanduo gali būti naudojamas tiek radiatorinei sistemai, tiek grindiniam šildymui.

Puiki ekonomija

Oras-vanduo sistemų veikimas yra pagrįstas energijos mainais. Tai reiškia, kad šilumos siurblys surenka šiluminę energiją iš aplinkos ir perduoda ją į šildymo sistemą. Vanduo šiuo atveju pasitarnauja kaip energijos nešiklis ir atidavęs šilumą sugrįžta atgal. Toks veikimo principas užtikrina puikią ekonomiją, o šiuolaikiniai šilumos siurbliai itin efektyviai ir ekonomiškai veikia net ir tuomet, kai temperatūra už lango nukrinta gerokai žemiau nulio.

Šilumos siurbliai oras-vanduo itin ekonomiški yra vasarą, kai yra naudojami karšto vandens paruošimui. Aplinkoje tuomet yra daugiau šiluminės energijos, todėl vandens šildymas oras-vanduo sistema beveik nieko nekainuoja.

Patogumas

Šildymo srities ekspertai pripažįsta, kad vienas pigiausių būdų šildyti namus yra kieto kuro katilai, tačiau jie reikalauja daugybės priežiūros. Reikia pasirūpinti kuro atsargomis, prižiūrėti ir kūrenti katilą, jį valyti. Šildymas oras-vanduo gelbėja nuo visų nepatogumų, nes sistema veikia automatiškai, o vartotojui tereikia paspausti keletą mygtukų. Šildyti oras-vanduo sistema itin patogu, todėl tai geras pasirinkimas namams, kurių gyventojai jau sulaukė garbaus amžiaus.

Draugiškumas aplinkai

Šildymas oras-vanduo yra pagrįstas energijos manais, degimo procesas šilumos siurblyje nevyksta, todėl jis veikia švariai ir ekologiškai. Naudojama tik elektros energija, tačiau industrinės jos gamybos žalą galima sumažinti naudojant saulės kolektorius. Net jei nenorite investuoti į didelį ir galingą saulės elektrinę, verta pagalvoti apie kolektorių, kuris aprūpintų karštam vandeniui ruošti reikalinga energija – jos reikia palyginti nedaug, tačiau net ir maži sprendimai padeda sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.


Straipsnio komentarai

įdomu2022-10-24
kiek suvartoja elektros energijos... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?