IT specialistų paieškos bei atrankos ir karjeros konsultacijų ypatumai

2022-10-26, Pranešimas spaudai

IT specialistų atranka bei karjeros konsultacijos – tai tik dvi personalo atrankos agentūros paslaugos iš plataus jų paslaugų asortimento. Būtent šias dvi paslaugas šiandien trumpai ir apžvelgsime.

IT specialistų paieškos bei atrankos ypatumai

IT srities specialistų stygius yra jaučiamas jau ne vienerius metus, todėl šios srities specialistų pritraukimas dažnai būna komplikuotas ir sudėtingesnis nei, pavyzdžiui, kitų sričių darbuotojų pritraukimas. Ieškant IT sektoriaus specialistų, pirmiausia būtina įsivertinti tikruosius savo poreikius bei būti tvirtai apsisprendus, kokiai IT pozicijai ieškote darbuotojo. Personalo atrankos agentūra įprastai specializuojasi įvairiose IT specialistų pozicijų atrankose, todėl galės Jums padėti ieškant programuotojų, IT architektų, inžinierių, analitikų, sistemų administratorių, taip pat tinklo inžinierių, dizainerių, kibernetinio saugumo specialistų, projektų vadovų ir t. t. Ne ką mažiau svarbu apsispręsti ir dėl pageidautinų darbuotojo asmeninių savybių, deklaruojamų vertybių, patirties ir įgūdžių reikalavimų. Visa tai yra aptariama tikslingo ir produktyvaus susitikimo su personalo atrankos specialistais metu, kuriuo sąlyginai ir prasideda IT sektoriaus darbuotojų paieškos bei atrankos procesai.

Atsižvelgiant į tai, kad IT sektoriaus darbuotojų paieška reikalauja specifinių žinių, personalo atrankos agentūra paskirs specialistą (kuratorių), kuris dirbs būtent su Jūsų užduotimi. Pažymėtina, kad priklausomai nuo Jūsų poreikių bei būsimos paieškos pobūdžio, yra parenkami ir konkretūs IT sektoriaus darbuotojų paieškos, pritraukimo bei atrankos metodai, priemonės ir, žinoma, pasirūpinama tinkama šių metodų bei priemonių realizacija.

IT sektoriaus specialistai paprastai priklauso pasyvių kandidatų grupei. Pasyvus kandidatas – tai toks kandidatas, kuris nėra suinteresuotas naujos darbo vietos paieška, aktyviai neieško darbo ir dažniausiai yra itin vertinamas darbovietėje, kurioje dirba šiuo metu. Tokius kandidatus sunku sudominti, todėl yra pasitelkiamas žymusis „galvų medžioklės“ metodas: su norimais pritraukti specialistais yra kontaktuojama tiesiogiai, o jiems siunčiama žinutė būtinai yra individualizuojama, taip siekiant atkreipti talento dėmesį bei žadinti jo susidomėjimą siūloma darbo vieta.

Pritraukus norimus IT sektoriaus specialistus, yra atliekamas jų vertinimas. Vertinimui yra naudojami standartizuoti psichologiniai testai, leidžiantys pamatuoti potencialių darbuotojų asmenines savybes, vertybes ir kt. aspektus. IT sektoriaus darbuotojai taip pat yra vertinami ir analizuojant atliktų techninių užduočių rezultatus, leidžiančius pamatuoti kandidato profesines kompetencijas. Pažymėtina, kad personalo agentūros specialistas, kuruojantis Jūsų projektą, pateiks Jums visą informaciją apie atrinktus kandidatus. Jų aprašuose bus pateikiami visi duomenys ne tik apie potencialaus kandidato patirtį, išsilavinimą, bet ir išsami informacija apie atliktų psichologinių testų rezultatus, techninių užduočių atlikimo rezultatus ir turimas technines kompetencijas, taip pat bus išsamiai atskleistos atrinktų kandidatų stipriosios savybės, galinčios pasitarnauti dirbant siūlomą darbą, ir, žinoma, rizikos, kurios lydi konkretų potencialų darbuotoją.

Karjeros konsultavimo ypatumai

Karjeros konsultavimas yra paslauga, leidžianti išsigryninti konkretaus asmens profesinius poreikius, motyvaciją, galimybes darbo rinkoje. Susitikimo su karjeros konsultantais metu yra aptariama situacija darbo rinkoje, įvertinamos Jūsų galimybės darbo rinkoje, išgryninama Jūsų patirtis, lūkesčiai, pageidaujamos darbovietės, darbo pobūdis ir t. t. Po karjeros konsultacijos jausitės ženkliai labiau pasitikintis savimi susitikimų su būsimais darbdaviais metu, įgysite daugiau ryžto siekti savo tikslų ir pan. Daugiau informacijos apie karjeros konsultavimo paslaugas rasite sekdami šią nuorodą: https://emplonet.lt/kandidatams/karjeros-konsultacijos/.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!