Klaipėdos rajono investicijos į kelius – didžiausios visoje Lietuvoje

2022-10-29
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Nuo 3 mln. eurų 2019 metais iki 12 mln. eurų 2022-aisiais – net 4 kartus išaugęs Klaipėdos rajono savivaldybės finansavimas keliams neliko nepastebėtas. Savivaldybė įvertinta Susisiekimo ministerijos „Auksine krivūle“ už didžiausias investicijas į vietinės reikšmės kelių infrastruktūrą. Vien per šiuos metus išasfaltuota apie 12 km kelių, o automobilių stovėjimo vietų įrengta daugiau nei 3 tūkst. kvadratinių metrų plote.

„Manau, kad esame verti šio apdovanojimo. Lėšų augimas kelių infrastruktūrai – akivaizdus. Pagerėjusi kelių būklė – taip pat. Kai kuriose seniūnijose jau įgyvendintas 5 metų planas, nors iki 2025-ųjų dar daugiau nei 2 metai. Ne paslaptis, kad Klaipėdos rajono keliai buvo vieni prasčiausių, todėl džiaugiuosi, kad laiku priėmėme sprendimą imtis veiksmų ir iš esmės spręsti problemą, žymiai padidindami finansavimą keliams. Šiuos pokyčius bei investicijas, tikiuosi, įvertino ne tik ministerija, bet ir gyventojai“,  – sako Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas.

Per metus – apie 12 km asfalto

Vien per 10 šių metų mėnesių Klaipėdos rajone išasfaltuota 40 gatvių ar jų atkarpų.

„Kadangi mūsų keliai tikrai buvo vieni prasčiausių Lietuvoje, vienais metais buvome 3 nuo galo, tai natūraliai, išaugus savarankiškosioms pajamoms, dalis jų ir buvo skirta keliams. Kuo daugiau rajono gyventojų turi pajusti pokytį. Asfalto reikia visur, − nesvarbu, ar tai naujai besikuriantys kvartalai, ar gyvenvietės, kurios naujo kelio laukia jau 20 metų. Visi nori gyventi patogiau. Tą ir stengiamės daryti. Tačiau gyventojai turi nepamiršti, kad būtent jie turi pasakyti, kokiems keliams reikia asfalto. Bendraukite su seniūnaičiais, seniūnais, kurie išplėstinėse seniūnaičių sueigose, atsižvelgdami į jūsų nuomonę, ir teikia siūlymus, kokie keliai turėtų patekti į penkerių metų planą. Dalyvaukite savo seniūnijos gyvenime, tikrojoje savivaldoje, priimkite sprendimus, kurie gerins jūsų gyvenamąją aplinką“, – sako Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

2022-aisiais metais asfaltas paklotas Gručeikių gatvėje Gručeikiuose, J. Žemaitės, Minijos, Pievų gatvėse Doviluose, Vingio, Miško gatvėse Šiūpariuose, Gluosnių g. Gobergiškėje, Vingio, Smiltelės, Vilties gatvėse bei Aušros g. akligatvyje Dauparuose, Paežerio ir Mokyklos gatvėse Endriejave, Dievupio g. dalyje Ližiuose, Žaliosios g. atšakoje Rudgalviuose, Klevų g. Mataičiuose, Statybos, Gėlių, Pakalnės, Mokyklos, Liepos gatvėse Judrėnuose, Eketės gatvėje Plikiuose, Draugystės, Sodų gatvėse Girkaliuose, Pavasario ir Beržų gatvėse Kretingalėje, Antkopčio ir Veiviržo gatvėse Anktoptyje, Parko gatvėje Maciuičiuose, Žirgupio gatvėje Vėžaičiuose, Melioratorių ir Kastyčio gatvėse bei skersgatvio atkarpoje nuo Klaipėdos g. 6 iki 18 namo Gargžduose, taip pat Kiškių take Gargždų sodininkų bendrijoje, Liepų ir Vingio gatvėse Venckuose, Pergalės ir Šviesos gatvės Jakuose, Danės gatvėje Trušeliuose, asfalto danga paklota ir Pašto gatvėje Jakuose.

Investicijos ir į Automobilių kelių direkcijos kelius

Klaipėdos rajono savivaldybė investuoja ne tik į savo, bet ir į Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančius kelius. Šiuo metu su Direkcija pasirašyta 11 bendradarbiavimo sutarčių dėl kelių asfaltavimo, stotelių  įrengimo.

„Nuo 2019 metų pradėjome intensyviai bendrauti su Lietuvos automobilių kelių direkcija tam, kad dešimtmečius netvarkomi keliai pakiltų Direkcijos prioritetų sąraše. Savivaldybė finansiškai prisideda prie šių kelių rekonstrukcijos, kitaip jie remonto, ko gero, nesulauktų dar daugybę metų. Tad, nors Susisiekimo ministerijai ir esame dėkingi už įvertinimą, tačiau norėtųsi, kad ir jie kompleksiškiau žiūrėtų į kelių tvarkymą, dėmesį skirtų keliams, jungiantiems gyvenvietes. Kad nebūtų taip, jog vienoje Savivaldybėje prasidėję kelio darbai sustotų kirtus kitos Savivaldybės teritoriją, juk kelias tas pats. Visgi džiaugiamės, kad bendradarbiavimas vyksta toliau, sutartys pasirašomos kasmet, o tai reiškia geresnį rajono kelių tinklą. Žinoma, neturime didelės įtakos dėl darbų tempų, nes viską atlieka LAKD, tačiau svarbiausia, kad keliai sulauks tvarkymo“, – teigia Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Šiuo metu, bendradarbiaujant su LAKD, jau sutvarkyta Klaipėdos gatvė Priekulėje, tvarkoma Tilto gatvė Gargžduose. Ruošiamasi tvarkyti ir Kretingos Plento gatvę Gargžduose, Laisvės gatvę Veiviržėnuose, Klaipėdos gatvę Kretingalėje, Rasytės ir Šimkų gatves Slengiuose, Pamarių gatvę Priekulėje, bus įrengta iškili perėja prie „Pasakos“ stovyklos Karklėje, įrengta nuo triukšmo apsauganti sienelė ties Ketvergių pagrindine mokykla.

Daugiausia iššūkių – Administracijai

Tam, kad investicijos virstų realiais darbais, pečius turi suremti Administracijos specialistai.

„Išaugęs finansavimas reiškia ir išaugusį darbo krūvį, nes reikia atlikti atitinkamai daugiau darbų. Pagrindinė darbų našta tenka Statybos ir infrastruktūros skyriaus specialistams, kurie turi glaudžiai bendradarbiauti su viešųjų pirkimų specialistais, architektais, žemėtvarkininkais. Pelnyta „Auksinė krivūlė“ išties yra įvertinimas visai Administracijai, kuri kasdien susitelkusi dirba tam, kad skirtos lėšos būtų greitai ir tinkamai panaudotos, o gyventojai galėtų saugiau ir patogiau keliauti po rajoną“, – sako Administracijos direktorius S. Karbauskas.

„Mūsų skyriui labai dažnai tenka bendrauti ne tik su specialistais, kurie padeda įgyvendinti projektus, bet ir su gyventojais, kurie turi įvairiausių klausimų, pageidavimų, dažnai ir priekaištų. Kiekvieną dieną susiduriame su iššūkiais, kuriuos stengiamės išspręsti, kad tik nesustotų darbai. Iš esmės mes esame atsakingi už visas statybas, kurias rajone vykdo Savivaldybė, − ar tai būtų kelias, ar pastatas. Išaugęs finansavimas kelių infrastruktūrai leidžia greičiau įgyvendinti svarbius pokyčius, tačiau tuo pačiu tai ir labai smarkiai išaugęs darbo krūvis, nes kitų darbų nesumažėjo. Tačiau su kolegomis džiaugiamės, kad mūsų darbai yra matomi ir įvertinami Lietuvos mastu. Žinoma, dirbame ne dėl apdovanojimų, bet geras žodis, pagyrimas, įgyvendintas gyventojams naudingas projektas – visuomet motyvuoja“, – tikina Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Vytautas Valantinas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?