Tarpslankstelinė disko išvarža dar ne viskas!

2022-11-02
Pasak D. Kairio, praėjus reabilitacijos programą pacientai susigyvena su nedidelėmis disko išvaržomis ir jų nebejaučia.
Pasak D. Kairio, praėjus reabilitacijos programą pacientai susigyvena su nedidelėmis disko išvaržomis ir jų nebejaučia.
„Po malonaus pasisveikinimo mano darbo kabinete dažnas pacientas įteikia lapus su išvadomis iš magnetinio rezonanso tyrimo ir pradeda vardinti savo sveikatos problemas bei išmėgintus gydymo metodus. Ir tai visiškai normali praktika, panašiai taip ir turi būti, tik juos ištinka pasimetimas, kai užmetęs akį į lapus aš padedu juos į šoną beveik nekreipdamas dėmesio. Tada paprašau pasiekti pirštais žemę, pasilenkti į šoną, ar tiesiu taikymu guldau ant kušetės pamaigyti nugaros raumenų“, - pokalbį pradėjo kineziterapeutas Domantas Kairys.

Pasak jo, liūdna, kad daugelis gydytojų stuburo ištyrimą supranta ganėtinai miglotai – tik kaip magnetinio rezonanso tomografijos nuotraukos padarymą. „Jie visada tikisi joje pamatyti disko išvaržą, net nesusimąstydami, jog tai ne ligos priežastis, o dažniausiai pasekmė. Jiems net sunku suvokti, kad disko išvaržos diagnozė beveik nelemia, kokį gydymą taikyti (nebent operacinį), nes ji numatoma ramiai gulint dideliame cilindro formos magneto įrenginyje“, - kalbėjo pašnekovas.

Tačiau raumenų ir kaulų sistema yra dinamiška, susijusi su judesiu, todėl būtina tirti ir vertinti ne tik kompiuterinę nuotrauką, bet ir stuburo judesių atlikimą, raumenų ištvermę, lankstumą. Ir jeigu gydytojas stokoja apie tai žinių, tai gali įvaryti į tokį patarimų labirintą (pora savaičių ramybės būsena, daugiau vaikščiokite, lankykite baseiną, minkite dviratį, darykite rytines mankštas), iš kurio ištrūkti jam bus labai sunku.

Anot jauno specialisto, kreiptis į šeimos gydytoją, vykti pas specialistus, atlikti tyrimus yra normali praktika, tačiau dažnu atveju pamatę išvadą - tarpslankstelinė disko išvarža - neturėtume pulti į neviltį ar iškart pasiduodi skalpeliui.

„Praėjus reabilitacijos programą pacientai susigyvena su nedidelėmis disko išvaržomis ir jų nebejaučia. Tačiau pajutus nors menkiausią nugaros skausmą viską vėl nurašo nelemtai išvaržai. Tai ne visai teisingas spėjimas, nes nugarą skauda ir dėl daugybės kitų priežasčių. Todėl iškart nenurašykite savęs, nepasiduokite nevilčiai. Teisinga ir suderinta pratimų programa, masažas, elektros stimuliacija gali padėti pamiršti ir išvaržos, ir visus likusius nugaros skausmus. Tačiau tam reikia skirti savo brangaus laiko, finansų ir asmeninių pastangų“, - teigė D. Kairys.


Straipsnio komentarai

pasigendu2022-11-03
internete lengvatikiams siūlomų ale medikamentinių papildų iš ciklo - vieną perku, antrą gaunu dovanų - moku už septynis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
manau,2022-11-02
kažkam iš redakcijos yra smegenų išvarža....... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2022-11-02
Straipsnelis apie nieka.
Negalima taip.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
KAI TETUKAS ŠELPIA , O TOKIUS KAIP ŠŠŠŠŠŠŠŠŠ ANT ŠIŪPELĖS MĖTO Į DANGŲ , 2022-11-02
TAM SNARGLIUI DAR NĖRA SKAUDĖJA NIEKAS , KAI VAIKŠČIOS SUSIRIETĘS IR DEJUOS , NEŽINOS IŠ SKAUSMO KUR LYST , KAD NET NAKTĮ NEIS UŽMIGT , VA TADA PAŽIURĖSIM KOKIA JO ŠYPSENĖLĖ BŪTŲ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?