Trušeliuose iškils mokykla-darželis: pasirašyta sutartis su investuotoju

2022-11-09

Per ateinančius trejus metus Trušeliuose iškils nauja mokykla-darželis, kur bus ugdoma beveik 800 Klaipėdos rajono vaikų, taip pat čia veiks biblioteka, gyventojams bus įrengtos erdvės kultūrai ir sportui. Šiandien Savivaldybės sklype, kur 2026 metais ir stovės naujasis daugiafunkcis centras, oficialiai paskelbta būsimų darbų pradžia.

„Tai, kad šiandien jau galime spausti ranką privačiam investuotojui ir rangovams, kurie statys Sendvario daugiafunkcį centrą, – ilgo ir sunkaus visos mūsų Savivaldybės darbo rezultatas. Kadangi projektas įgyvendinamas viešos ir privačios partnerystės būdu, jėgas turėjo sutelkti įvairių sričių Administracijos specialistai, Centrinė projektų valdymo agentūra. Prie šio projekto dirbome daugiau nei 2 metus, todėl išties turime kuo džiaugtis, ką švęsti – Sendvario seniūnijoje turėsime naują modernią mokyklą-darželį, kur ugdysis 230 darželinukų ir 550 mokinių“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Savivaldybei priklausančiame 3,7 ha žemės sklype Trušeliuose bus statomas apie 8 tūkst. kv. m pastatas, kuriame veiks 3 lopšelio, 6 ikimokyklinio ugdymo bei 3 priešmokyklinio ugdymo grupės, 8 pradinio ugdymo klasės, universali sporto salė, treniruoklių salė, kultūros salė su pagalbinėmis patalpomis, įrengtos bibliotekos patalpos.

Taip pat bus sukurta visa reikalinga lauko infrastruktūra su mini futbolo, rankinio aikštele, krepšinio ir tinklinio, lauko teniso ir padelio aikštelėmis, lengvosios atletikos užsiėmimams reikalinga infrastruktūra, lauko treniruokliais ir kt.

„Sutartį pasirašėme 15-ai metų. Per tris metus daugiafunkcis centras turės būti suprojektuotas ir pastatytas, o likusius 12 metų privačiam investuotojui, kuris ir pastatys mokyklą-darželį, mokėsime po daugiau nei 2 mln. eurų per metus. Tai visam rajonui svarbus projektas, kurio eigą nuo pat pradžios sekė Centrinės projektų valdymo agentūros specialistai, ačiū jiems už tai. Tikiuosi, kad visas procesas, kaip ir iki šiol, vyks sklandžiai, laiku ir po trejų metų susirinksime į daugiafunkcio centro atidarymą“, – sako Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Partnerystės sutartis sudaryta su specialiai šiam projektui sukurta įmone UAB „Sip 3“. Įstatinį kapitalą finansuoja „ORION Social Infrastructure Fund“, investicijas finansuos komercinis bankas. Generalinis rangovas – UAB „Infes“. Objekto priežiūros paslaugas (valymas, techninė, teritorijos priežiūra) vykdys UAB „Corpus A“.  

Pasak investicijų valdymo įmonės UAB „Orion Asset Management“, valdančios „ORION Social Infrastructure Fund“  fondą, atstovą Mantą Skipitį,  būsimas daugiafunkcis centras bus modernus bei atitiks ne tik darželinukų ar mokinių, bet ir bendruomenės lūkesčius, o atsinaujinančios energetikos integruoti sprendimai prisidės prie žymiai mažesnių išlaikymų sąnaudų ateityje.

„Projektas Sendvario daugiafunkcis centras visų pirma yra investicija į vaikų ir mūsų ateitį. Ši investicija yra nuoseklaus darbo rezultatas įgyvendinant „ORION Social Infrastructure Fund“ fondo strategiją plėtoti socialinės gerovės kūrimą derinant su ekonomine nauda. Mūsų visa komanda taip pat nori padėkoti visai Klaipėdos rajono savivaldybės vadovybei ir Administracijos komandai bei CPVA už labai profesionalų ir kokybišką bendradarbiavimą konkurso metu. Tikime, kad projekto įgyvendinimas vyks sklandžiai, pagal planą ir vaikai į naują darželį bei mokyklą galės eiti jau 2026 metais“, – sako Mantas Skipitis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?