Varžovai užgriuvo šilutiškius, kaip perkūnas iš giedro dangaus...

2022-11-09
Sergėjaus Gvildžio nuotr.
FK „Šilutė (treneris Svajūnas Česnulis) spalio 29 dieną savo vejoje priėmė vienvaldį II lygos futbolo pirmenybių lyderį Širvintų FK „Transinvest“ (treneris Giedrius Barevičius). Svečių puolimas per pirmas 10 minučių buvo uraganinis, aikštės šeimininkai praleido du greitus įvarčius, kurie ir apsprendė rungtynių baigtį 0:2 varžovų naudai.

Tai buvo 22-oji FK „Transinvest“ pergalė po 23 rungtynių, iš kurių vienas baigė taikiai. Širvintų komanda jau yra įmušusi 103 įvarčius, praleidusi 11 (+92). Taškų kraitis – 67. Antrą vietą turnyrinėje lentelėje užimantis Kauno FK „Žalgiris B“ po 24 rungtynių surinko 51 tašką, įmušė 64 įvarčius, praleido 22 (+42). Trečioje vietoje žengianti FK „Šilutė“ po 24 rungtynių yra iškovojusi 14 pergalių, pasiekusi 6 lygiąsias ir patyrusi 4 pralaimėjimus. Įmuštų-praleistų įvarčių santykis – 64:29 (+35), pelnyti 48 taškai.

Vien pirmaujančių komandų statistika rodo, kaip toli nuo konkurentų atsiplėšė Širvintų FK „Transinvest“. Iki sezono pabaigos likus porai turų niekas nebeįstengs sutrukdyti FK „Transinvest“ triumfui. Beje, 1-ojo rato 16-ojo turo rungtynėse rugpjūčio 20 dieną FK „Transinvest“ savo aikštėje įveikė FK „Šilutę“ rezultatu 3:0.

Ar FK „Šilutė“ namuose turėjo kokių nors šansų pristabdyti Širvintų reprezentacinės ekipos žygį? Žinoma, prieš rungtynės komandos išbėga į aikštę esant nuliniam rezultatui, žaidėjai būna nusiteikę kovoti, o ne iš anksto kapituliuoti. Mūsiškių treneris S. Česnulis prieš prasidedant mačui būtent tai ir pažymėjo, tačiau pridūrė, jog svečių komandoje daug perspektyvaus jaunimo, Lietuvos U18, U19 rinktinės narių, yra užsieniečių legionierių (japonas, gruzinas, ukrainietis). Kita aritmetika irgi ne šilutiškių naudai: svečiai atsivežė 7 atsarginius futbolininkus, šilutiškių suolelį šildė vienas žaidėjas. Dėl objektyvių priežasčių negalėjo talkinti Šilutės komandai ir keli pagrindinės sudėties lyderiai: D. Surblys, A. Bačanskis, K. Inta. Bet ką čia verkšlenti – tokia futbolo mėgėjų komandos kasdienybė.

Rungtynės prasidėjo FK „Transinvest“ atakomis aikštės kraštais. Atrodo, pamariškiai tokio varžovų šturmo nesitikėjo ir, užklupti atakų škvalo, kiek pasimetė. Pirmas įvartis į Vadim Trefilov (Nr. 1) ginamus vartus krito 6-ą žaidimo minutę. Svečių puolėjas pasivijo lyg ir nebepasivejamą kamuolį prie pat galinės užribio linijos ir skersavo į šilutiškių baudos aikštelę. Po to sekė smūgis iš arti į vartus. Kamuolys sudrebino vartų skersinį, bet atšoko klastingai: nuo vartininko nugaros atsidūrė vartų tinkle – 0:1. Įsibėgėję varžovai neketino sustoti. 10-ą žaidimo minutę į baudos aikštelę pakeltą kamuolį galva mušė svečių žaidėjas Arminas Čivilis (Nr. 5). Kamuolys įskriejo į FK „Šilutė“ vartus aukšta trajektorija – 0:2.

Gal vartininkas nepamatė smūgio momento, nes vaizdą galėjo užstoti mūsų gynėjai. Po greitai pelnytų įvarčių svečiai gal kiek atlyžo, tačiau svarbiau tai, kad pamariškiai sugebėjo atsigauti, pakilti kovai, parodyti, kad ir jie moka regzti atakas. FK „Transinvest“ pranašumas aptirpo, šilutiškiai kelis kartus prasmuko su kamuoliu į lyderio baudos aikštelę. Jų vartininkui Martynui Šalkauskui prisiėjo gelbėti komandą nuo aikštės šeimininkų šūvių. Gaila, Gvidui Juškai (Nr. 17) nepavyko baudos smūgis prieš išrikiuotą žaidėjų „sienelę“. Svečiams rūpesčių kėlė puolėjo Deivido Lukošiaus (Nr. 9) reidai.

Kova, užvirusi su nauja jėga, sykiais peržengdavo taisyklių jėgas, bet rungtynių teisėjas Robertas Šmitas (Šilutė) neleido trykšti perteklinėms emocijoms ir sudrausmino karštesniuosius, kam prieš nosį pakėlęs geltoną kortelę, o kam pakako ir žodžio.

Antrasis kėlinys vyko apylygiai. Svečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, bet turėjo skaitytis su šilutiškių ryžtingumu siekiant pakreipti rungtynių eigą šilutiškiams palankesne vaga. Mūsiškiai troško įvarčio. Iš toli pavojingai smūgiavo kamuolį Tadas Vitkauskas (Nr. 10), aktyviai priekyje žaidė G. Juška, Aleksandr Fiodorov (Nr. 23), gynyboje darbavosi Tomas Čeliauskas (Nr. 14), Arvydas Miklovis (Nr. 4) bei kiti futbolininkai. Pamariškiai parodė galį sukurti sunkumų net vienvaldžiam II lygos lyderiui, nenukėlę iš anksto kepurių net po greitai praleistų įvarčių. Pastarųjų treneris antrame kėlinyje pakeitė 5 futbolininkus, kad palaikyti rungtynių tempą. Šilutiškių treneris S. Česnulis neturėjo ką mesti mūšin ir sustiprinti komandos žaidimą. Po pertraukos įvarčių nebeįmušta. FK „Šilutė“ pralaimėjo lyderiui – 0:2.

S. Česnulio komentaras: „Svečių komanda gerai sukomplektuota, nugalėjo stipresni.“

Kiti 7-ojo turo rezultatai: Tauragės FK „Tauras“ – Kauno „Žalgiris B“ – 0:2, Klaipėdos FM – Joniškio FK „Saned“ – 3:4, Kauno FM „Fortūna“ – Vilniaus FK „Žalgiris C“ – 0:4. 8-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais lapkričio 6 dieną Kaune su FM „Fortūna“.