„Jaunimo naktis“ subūrė būrį jaunuolių

2022-11-12, Vilija AŠMONAITĖ, jaunimo darbuotoja
Renginio metu jaunuoiams nebuvo laiko nuobodžiauti. Autorės nuotr.
Renginio metu jaunuoiams nebuvo laiko nuobodžiauti. Autorės nuotr.
Vieną vakarą į Kintus sugužėjo jaunimas iš Šilutės rajono, atvyko keletas svečių iš Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, svečiavosi ir buvę mokyklos mokiniai. Visi atvyko į Kintų Atviros jaunimo erdvės (AJE) narių organizuotą renginį siaubo tema „Jaunimo naktis“. Renginyje aktyviai dalyvavo daugiau nei 60 jaunuolių.

Visi dalyviai buvo išskirstyti į 5 komandas. Siaubo naktis prasidėjo nuo dalyvių susipažinimo, tuomet buvo pristatytas vakaro svečias Paulius Morkūnas, daugkartinis Lietuvos rankų lenkimo čempionas. Jis visiems papasakojo savo gyvenimo istoriją, apie tai, kokius sunkumus turėjo įveikti, apie būdus pažinti save ir kitus, kaip vertinti žmonių rankos paspaudimą.

Visi svarstė ir diskutavo, ką galėtų nuveikti, jei rankose laikytų milijoną eurų. Tuomet vakaro svečias pamokė savanorius šokio žingsnelių, bei iškėlė iššūkį: 3 jaunuoliams išbandyti savo jėgas ir sudalyvauti rankų lenkime prieš jį vieną. Jaunuoliai, ypač vaikinai, entuziastingai sureagavo į šį iššūkį, tad greitai atsirado 3 savanoriai. Po šio išbandymo Paulius Morkūnas pamokė, kaip reikia tai daryti taisyklingai. Keli norintys vaikinai išbandė jėgas. 

Vėliau, po pasirodymo, pertraukos metu, jaunuolių grupelė būrėsi prie svečio, diskutavo su juo apie sportą, dalinosi patirtimis, buvo smagu stebėti drąsų ir žingeidų jaunimą.

Komandos varžėsi ir „Kahoot“ viktorinoje siaubo tema, vėliau vyko, ko gero, daugiausia dalyvių susilaukusi vaidinimo kūrimo užduotis. Visi komandų nariai labiau susibendravo, atskleidė savo kūrybiškumą. Buvo įdomu stebėti komandų sukurtus vaidinimus. Paskui vyko žaidimas tamsoje su žibintuvėliais „Dingusiųjų paieška“. Po sėkmingų paieškų vyko trumpas veiklų aptarimas. Tada visi žiūrėjo siaubo filmą, o po jo buvo organizuojama diskoteka.

Paryčiais norintieji dar žaidė slėpynes tamsoje. O ryte visi pavargę nuo patirtų įspūdžių ir veiklų išvyko į namus.

AJE nariai intensyviai ruošėsi renginiui beveik 3 savaites, kiekvieną dieną po pamokų ir būrelių. Per tokį trumpą laiką jie sugebėjo padaryti labai daug: apgalvoti ir paruošti dekoracijas, sukurti scenarijų, surinkti lėšas, pasiskirstyti atsakomybėmis ir kartu įveikti iškilusius sunkumus bei išspręsti atsiradusias problemas. Padirbėta iš peties.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?