Geriausios šiltnamio laistymo sistemos

2022-11-14, Pranešimas spaudai

Kaip žmogui gyvybiškai svarbus yra maistas ir vanduo, taip augalui – saulė, šiluma bei tinkamas laistymas. Negalima įsivaizduoti jokių augalų ar daržovių augimo, jeigu jie negaus tinkamo vandens kiekio. Dėl įtempto gyvenimo būdo, dabar daug sodininkų neturi pakankamai daug laiko, kurį galėtų skirti savo augmenijai. Užsisukus nesibaigiančiuose darbo ar šeimos reikaluose, ypač, jeigu negyvenama sode ar nuosavame name, o kitur, visai nesunku tiesiog pamiršti laiku palieti augalus.

Tam, kad netektų susidurti su tokiomis problemomis, vertėtų pagalvoti apie šiuolaikines ir labai gyvenimą palengvinančias šiltnamio laistymo sistemas. Jų galima įsigyti, pavyzdžiui, čia https://laistymoiranga.lt/rinkiniai-laistymo-padejejas. Taip pat ir kituose specializuotose sodo prekių parduotuvėse. Daug keblesniu klausimu gali tapti, kokią laistymo sistemą rinktis?

Kokias laistymo sistemas galima įsigyti?

·         Daigyklas, jau turinčias laistymo padėklus. Paprasčiausias būdas, kuris geriausiai tiks pradedančiajam sodininkui ir tiems, kurie turi tik nedidelius šiltnamius. Beje, laistymo padėklai labai praverčia laistant tuos augalus, kurie nemėgsta vandens tėkmės, tekančios į juos iš viršaus, pavyzdžiui, orchidėjas. Tokie padėklai garantuoja nuolatinį vandens tiekimą iš apačios. Čia yra ir vandens skyrius, kuris išleidžia drėgmę į dirvą.

·         Laistymą purkštukais. Ši sistema dažniausiai naudojama pasėliuose. Viršutiniuose purkštukuose sumontuoti vamzdeliai, kurie yra išdėstyti virš augalų ir su antgaliais, kurie leidžia laistyti įvairiu diapazonu.

·         Reguliuojamo kampo rūko purkštukus. Ši sistema išskiria nedidelį kiekį vandens ir sukuria miglos – rūko efektą augalams. Ji geriausiai tinka vasarą, kai oro temperatūra labai aukšta, nes šiek tiek suteikia vėsumo. Galima nustatyti purškimo laiką ir šią sistemą automatizuoti .

·         Kapiliarinio laistymo sistemas. Kitaip dar vadinamas lašeliniu laistymu. Iš esmės šią sistemą sudaro žarna ir ant jos esančios laistymo galvutės, kurios išleidžia vandenį ir palaisto augmeniją tam tikrais laiko intervalais per dieną. Siekiant efektyvumo, tos galvutės turi būti arti augalų.

·         Gravitacinio slėgio rinkinius. Funkcionalumui pasiekti tereikia tik gravitacinės jėgos, mažai sąnaudų. Turint šią sistemą, galima visiškai atsipalaiduoti, nes jai nereikalingas žmogaus įsikišimas.

·         Vandentiekio slėgio rinkinius. Reikalingas miesto vandentiekis. Sistemą tereikia sujungti su vandentiekio čiaupu. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!