Penkiametis šilutiškis – pasaulio čempionas

2022-11-20
Eljotas ir jo tėtis-treneris Aurimas Zaremba.
Eljotas ir jo tėtis-treneris Aurimas Zaremba.
Lapkričio 11 d. Abu Dabyje rinkosi geriausi sportininkai iš viso pasaulio, kur vyksta septynias dienas trunkantis čempionatas „Abu Dabi World Jiu-Jitsu Championship“. Jame dalyvavo ir šilutiškis penkiametis Eljotas Zaremba.

Į turnyrą susirinko apie 10 tūkst. dalyvių. Tarp jų buvo ir Lietuvos sportininkų.

„Ketvirtadienį buvo Eljoto svėrimai. Jau čia pamatėme, kiek daug vaikų dalyvaus varžybose. Mūsų kategorijoje 2017 metų gimimo ir iki 21 kg buvo 26 vaikai. Tai buvo „Single Elimination“ (pralaimi ir tavo kelionė baigta) turnyras. Mes papuolėme į pogrupį, kuriame pasirodė Rusijos ir Kazachstano sportininkai. Kovoje iškart papuolėme į Semi-Finals, kur Eljotas parodė savo pranašumą. Galima sakyti į vienus vartus“, - pasakojo treneris Aurimas Zaremba.

Komentatorius šilutiškio kovos metu pasakė, kad Eljotas Zaremba atėjo čia ne taškų rinkti, o iškart ant skausmingo veiksmo ir laimėti.

Pirma pamario krašto vaiko kova buvo itin arši. Matėsi, kad susirinkę varžovai puikiai žino, ką daro. Tačiau Kanados atstovas Adam Khalidi pasidavė po Eljoto padaryto skausmingo veiksmo.

Finalinė kova vyko su labai rimtu Kazachstano atstovu Ali Thleugozhinov. Šios kovos metu Eljotas pademonstravo labai aukštą Brazilian Jiu-Jitstu meistriškumą ir laimėjo finalinę kovą rezultatu 8-0.

„Ir taip sūnus tapo pasaulio Jiu-Jitsiu čempionu svorio kategorijoje iki 21 kg. Penkiametis padarė tai, ko iki šiol nepavyko padaryti nė vienam tokio amžiaus vaikui iš Lietuvos. Kartais atrodo, kad tai pasiekti neįmanoma, bet, kai įdedi daug darbo, viskas grįžta su kaupu. Eljotas šioms varžyboms ruošėsi labai atsakingai, įdėjo daug darbo, nuolat dalyvavo įvairiose varžybose Lietuvoje ir Europoje. Vien patekti į Abu Dabyje organizuojamą čempionatą, kuris vyksta kartą metuose, yra didžiulis pasiekimas. Turi atitikti daugybę kriterijų. Vienas iš pagrindinių – turi būti laimėjęs nors vienas varžybas Europoje“, - dėstė treneris.

Primename, kad mūsų herojus per pusmetį jau tapo Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, dukart Airijos ir Lietuvos čempionu.

„Patekti čia buvo iššūkis – turėti pasaulyje pripažintą Brazilian Jiu-Jitsu organizaciją, kuriai Eljotas atstovaus. Nors tų organizacijų/federacijų yra Lietuvoje, nė viena neišgirdo mūsų prašymų ir teko ieškoti pagalbos kitur, kadangi toms organizacijoms nėra jokios apčiuopiamos naudos, mat Eljotas nesportuoja, nėra federacijų narys. Mums pagalbos ranką ištiesė brazilas Iran Mascarenhas, kuris šiuo metu gyvena Lietuvoje ir treniruoja Brazilian Jiu-Jitsu Klaipėdoje. Tai mes atstovavome Brazilijos Mascarenhas Team. Pats didžiausias iššūkis buvo, jog varžybų dieną po apšilimo vaikas privalėjo eiti į areną kovoti ant tatamio lydimas tik varžybų palydovų ir jokios pagalbos ar pasakymų, kaip daryti tam tikrus veiksmus, varžybų metu nebuvo galima. Tai Eliotas, žengdamas ant tatamio, turėjo jau pats galvoti, kaip ką darys, nes pagalbos nebebus iš trenerio. Dar nesame dalyvavę tokio dydžio arenoje su tiek žiūrovų. Matėsi, jog labai jaudinasi, bet vaikas su tuo susitvarkė puikiai. Žinoma buvo vietų, kur galėjo tam tikrus veiksmus padaryti geriau, bet jaudulys ir stresas padarė savo. Kai grįšime į salę, būtinai analizuosime klaidas, nes tik iš klaidų ir mokaisi“, - kalbėjo A. Zaremba.

Po varžybų Eljoto laukė pramogos, kur aplankė Abu DHABI lankytinas vietas kaip Mechą - musulmonų šventyklą, Safari dykumas, Ferrari pasaulį, Formulės 1 (F1) Yasmarine circle lenktynių trasą, Abu DHABI ir Dubajaus miesto centrą bei kitas lankytinas vietas.

„Didelis ačiū treneriams, kurie prisidėjo prie Eljoto Bjj įgūdžių lavinimo: Iran Mascarenhas bjj klubas Klaipėda, Tauragės klubui Taurris ir treneriui S. Bucius Lutador, Klaipėdos treneris E. Slavinskas, Šilutės dziudo klubas „Kumikata“ (treneris R. Lukošius). Kitos mūsų labai rimtos Brazilian Jiu-Jitsu varžybos bus sausio 29 dieną Amerikoje, Lasvegase. Tai - Eljoto išsvajotoje šalyje. Sudalyvauti Abudhabi pareikalavo nemažai asmeninių santaupų. Kad ten galėtume dalyvautume, ieškome rėmėjų, kurie prisidėtų prie pasiekimo gerinimo ir Eljoto svajonės dalyvauti varžybose Amerikoje. Tik varžybų dėka ir dalyvavimas kitose šalyse su kitais sportininkais daro stipresniu, nes jei nuolat dalyvausi varžybose tik savame rate, tai geriausiu atveju gali būti tik daugkartinis Lietuvos čempionas“, - teigė pašnekovas.

Visi, norintys prisidėti prie Eljoto svajonės pildymosi, paramą gali pervesti:

VšĮ LaisvalaikisŠilutėje

Sąskaitos nr. LT-337300010159757395 (AB Swedbankas)

Paskirtis: Parama Eljotui Zarembai


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?