Edukaciniame užsiėmime kvepėjo cukriniais skanėstais

2022-11-22, Daiva KAKTIENĖ, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo bibliotekininkė
Gražina Žulkuvienė pirmiausia papasakojo, kad ji yra konditerė savamokslė.
Gražina Žulkuvienė pirmiausia papasakojo, kad ji yra konditerė savamokslė.

Lapkričio 10-osios rytą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko edukacinis užsiėmimas ,,Saldi pasaka“, kurį vedė grabupiškė Gražina Žulkuvienė. Biblioteka tądien jau nuo pat ryto kvepėjo vanile, cinamonu, šokoladu ir kava.

Viešnia atsinešė visiems parodyti rankų darbo pasakiškų cukrinių darbelių, nuo kurių grožio raibo akys, o širdis džiaugėsi. Kiek žmogus turi kantrybės ir kruopštumo tokius darbelius padaryti, kuriuos net gaila valgyti.

Susirinkusiems dalyviams G. Žulkuvienė pirmiausia papasakojo, kad ji yra konditerė savamokslė. Visko išmoko pati. Nuolatos stengiasi tobulėti ir atrasti kažką naujo.  Nuo pat jaunystės mėgsta gaminti, nors yra baigusi Klaipėdos Juozo Kupčinsko medicinos mokyklą. Didžiausias pomėgis ir atsipalaidavimas – virtuvėje.

Užsiėmimo metu dalyviams parodyta, kaip gaminamos įvairios konditerinės gėlytės (obelų žiedai, narcizai, gvazdikai, rožės) ir kiti papuošimai iš cukraus masės. Visi dalyviai turėjo galimybę susipažinti su cukraus mase ir patys pamėginti daryti cukrinius skanėstus. Atrodė, kad lengvai gaminami skanėstai konditerės rankose, tačiau dalyviams taip neišėjo. G. Žulkuvienė mokė dalyvius  puošti meduolinius sausainius artėjančioms šventėms, kad jie taptų gražiausia stalo puošmena. Sausainius puošti dalyviams sekėsi kur kas geriau nei gaminti gėlytes, bet vis tiek trūko išlavintos rankos.

Užsiėmimo pabaigoje konditerė visus vaišino savo gamybos pasakišku tortu ,,Miško uoga“, kurio grožis ir skonis pavergė kiekvieną. Dalyviai liko sužavėti pamatę, kokio grožio darbai gimsta grabupiškės G. Žulkuvienės rankose. Susirinkusieji neskubėjo skirstytis – dalijosi receptais, šnekučiavosi.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?