Vaikai mokėsi Brailio rašto abėcėlės

2022-11-21, Nijolė JUSTIENĖ, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkė
Bibliotekininkė supažindino mokinius su Brailio rašto istorija.
Bibliotekininkė supažindino mokinius su Brailio rašto istorija.

Kasmet spalį minima Tarptautinė baltosios lazdelės diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į regėjimo negalią turinčių žmonių problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis ir pagerbti šių žmonių pasiekimus. Aklieji mokomi vaikščioti, naudojantis baltosiomis lazdelėmis, todėl jiems skirta diena pavadinta šiuo vardu.

Daugelyje šalių šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama aktualizuoti žmonių su regėjimo negalia problemas.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale Kintų pagrindinės mokyklos 1 klasės mokiniams surengta edukacinė veikla „Brailio raštas“.

Edukacinio užsiėmimo pradžioje mokytoja Irena Šerkienė mokiniams papasakojo apie Brailio raštą. Tai yra iškilių taškų raštas neregiams, skaitomas liečiant pirštų pagalvėlėmis. Brailio raštas gali būti spausdintas arba skaitmeninis.

Bibliotekininkė supažindino mokinius su Brailio rašto istorija ir papasakojo apie rašto akliesiems išradėją Luisą Brailį. Edukacinės veiklos metu vaikai vartė Brailio rašto abėcėlę, užrištomis akimis išbandė žaidimus, lavino uoslės ir jutimo pojūčius, Brailio raštu užrašė savo vardus.

Saugokime savo brangiausią turtą – regą. Šiandien sakome – laisvė būti tiems, kurie skaito Brailio raštu!


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?