Šilutiškių puolimui trūko aštrumo

2022-11-18, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Asociatyvi freepik.com nuotr.
Lietuvos futbolo II lygos 2-ojo rato pirmojo komandų dešimtuko pirmenybės finišavo lapkričio 12 dieną. FK „Šilutė (treneris Svajūnas Česnulis) savo vejoje paskutines 9-ojo turo rungtynes žaidė su Klaipėdos FM (treneris Tomas Domarkas) perspektyvia ekipa. Kaimynų rungtynėse užfiksuotos lygiosios – 1:1 (1:0), bet abi komandos labai stengėsi nugalėti ar bent nepralaimėti, kad sezoną baigtų su gera nuotaika.

Rungtynės, turėjusios prasidėti 13 valandą, vėlavo apie 22 minutes. Antrą kartą laiku neatvažiavo GP medikai. Futbolininkai, padarę apšilimą, trypinėjo vejoje, įbedę žvilgsnius į tvoros vartus, kuriuose turėjo pasirodyti baltas GP automobilis. Kai pagaliau atvažiavo, žaidėjai ir sirgaliai tribūnoje skystai paplojo. Taigi, sulaukta tų, kuriems iš anksto užmokėta! Trenerio S. Česnulio pastaba šiuo atveju tokia: apšilę žaidėjai vėl kažkiek atvėso ir dėl to lengviau gali gauti traumą.

Rungtynės prasidėjo be žvalgybos – abipusėmis atakomis. Priminsime, kad 1-ojo rato 5-ojo turo rungtynės Klaipėdoje gegužės 14 dieną baigėsi taikiai, nors aikštėje taikos nebuvo. Klaipėdiečiai pirmavo 2:0, tačiau šilutiškiai sugebėjo išplėšti lygiąsias. Rezultatą sušvelnino Gvidas Juška (Nr. 17), 76-ą minutę realizavęs 11 metrų baudinį, o Giedrius Ratkus (Nr. 25) priešpaskutinę rungtynių minutę pelnė lemiamą įvartį – 2:2.

Šilutėje rungtynių scenarijus apsivertė. Tiesa, rungtynių pradžioje pamariškių žaidimas strigo, kol įsibėgėjo ir ėmė kelti atakų bangeles. Vis tik smūgių į svečių vartus buvo mažoka, o ir tie - netikslūs. Pusėtinos progos nepavyko išnaudoti G. Juškai, stipriai smūgiuojančiam kamuolį kaire koja. Klaipėdiečiai tai žinojo, stengėsi kiečiau dengti šį žaidimo konstruktorių. Svečių išpuoliai buvo retesni, jie savo greitų puolėjų ieškojo ilgais kamuolio pasais į aikštės kraštus.

FK „Šilutė“ gynėjams reikėjo būti budriems, kad nepražiopsotų kontratakos. Iki pertraukos mūsiškiai sėkmingai vaikėsi klaipėdiečius. Pirmas kėlinys krypo į nulines lygiąsias. Rungtynių teisėjo Osvaldo Pliuškio (Gargždai) pridėta minutė staiga viską pakeitė – vienas šilutiškių smūgis sudrebino vartų skersinio ir virpsto sandūrą, antras – kamuolys atsidūrė klaipėdiečių vartų tinkle. Įvartį įmušė Aivaras Lukošius (Nr. 12). Geriau ir nebegalėjo būti.

Antrą kėlinį užtikrinčiau žaidė aikštės šeimininkai. Iniciatyva priklausė jiems. Šilutiškiai atliko daugiau kamuolio perdavimų, atakos buvo masiškesnės, deja, jų pabaigoms trūko aštrumo, padvigubinti rezultatą nepavyko. Geltona-mėlyna apranga (buvusio Klaipėdos „Atlanto“ spalvos) pasidabinę jaunieji uostamiesčio žaidėjai toliau ieškojo progos pavojingam išpuoliui ir ją susikūrė 74-ą žaidimo minutę. Įvartį svečių naudai pelnė Nikita Bondarev (Nr. 29) – 1:1. Šis rezultatas išliko iki rungtynių pabaigos. Jis tenkino abi komandas, tačiau pasiektas per atkaklią kovą.

Šilutiškiai žaidėjai užsidirbo 3 geltonas korteles, klaipėdiečiai – 1. Svečių treneris T. Domarkas pakeitė 5 žaidėjus, šilutiškis S. Česnulis – 2 futbolininkus.

S. Česnulio komentaras apie rungtynes: „Galėjome laimėti, galėjome ir pralaimėti. Mums trūko puolėjų, o esantiems vejoje puolėjams trūko aštrumo.“  FK „Šilutė“ jau prieš paskutinį turą buvo užsitikrinusi trečią vietą, o Klaipėdos FM liko septinta.

Kiti 9-ojo turo rezultatai: FK „Tauras“ – FK „Transinvest“ – 1:1, FK „Žalgiris B‘ – FM „Fortūna“ – 4:0, FK „Žalgiris C“ – „Viltis“ – 2:3, FK „Saned“ – FK „Sūduva B“ – 4:3. II lygos sezono finišą vainikavo dvi staigmenos: dešimtuko vienvaldis lyderis Širvintų FK „Transinvest“ lapkričio 8 dieną pralaimėjo atidėtas 4-ojo turo rungtynes Marijampolėje FK „Sūduvai B“ – 2:3 ir patyrė pirmą nesėkmę. Beje, FK „Sūduva“ dubleriai labai vylėsi pavyti ir pralenkti FK „Šilutę“, kad patys užimtų trečią vietą, tačiau „neišdegė“. O lapkričio 12 dieną Tauragės FK „Tauras“ namuose privertė FK „Transinvest“ tenkintis antromis lygiosiomis – 1:1.

II lygos komandos prizininkės po 26 rungtynių: FK „Transinvest“ – 1 vieta, 71 taškas (23 pergalės, 2 lygiosios, 1 pralaimėjimas, įmušta-praleista įvarčių – 109:15 (+94), Kauno FK „Žalgiris B“ – 2 v., 54 tšk. (16 pergalių, 6 lygiosios, 4 pralaimėjimai, 68:25 (+43), FK „Šilutė“ – 3 v., 52 tšk. (15 pergalių, 7 lygiosios, 4 pralaimėjimai, 66:30 (+36). Tolesnė komandų rikiuotė: Marijampolės „Sūduva B“ – 4 v., 47 tšk., Joniškio FK „Saned“ – 5 v., 46 tšk., Vilniaus FK „Žalgiris C“ – 6 v., 40 tšk., Klaipėdos FM – 7 v., 35 tšk., Vilniaus „Viltis“ – 8 v., 33 tšk., Tauragės FK „Tauras“ – 9 v., 30 tšk., Kauno FM „Fortūna“ – 10 v., 23 tšk.

FK „Šilutė“ sezonas prasitęs, nes komanda įgijo teisę žaisti dvejas pereinamąsias rungtynes su vienu iš I lygos autsaideriu. Tad šilutiškiai dar kausis.

II lygos likusios aštuonios komandos, kovojančios dėl 11-18 vietų, iš viso sužaidė po 24 rungtynes ir išsirikiavo tokia tvarka: Utenos FK „Utenis“ – 35 tšk., Alytaus DFK „Dainava B“ – 29 tšk., „Jonava B“ – 27 tšk., Kybartų FK „Sveikata“ – 26 tšk., FSK „Radviliškis“ – 25 tšk., Vilniaus FM „Ateitis“ – 20 tšk., Kauno r. „Hegelmann B“ – 19 tšk., Telšių FC „Džiugas B“ – 15 tšk.