Kokios dovanos geriausiai atitinka Kalėdų nuotaiką?

2022-11-18, Pranešimas spaudai

Kalėdinių švenčių dvasią mes kiekvienas susikuriame patys, kiek tai sugebame padaryti. Lengviausia vaikams, nes jie nuoširdžiai tiki Kalėdų seneliu, laukia jo pasirodant su dovanų maišu. Kiek sunkiau sekasi suaugusiems, nes jie jau yra išgliaudę tą šventą kalėdų paslaptį. Tačiau ir jiems įmanoma susikurti išskirtinę šventinę nuotaiką. O ją be jokių abejonių geriausiai išreiškia skanios gurmaniškos dovanos.

Kodėl gurmaniškos dovanos iš dalies atitinka Kalėdų dvasią?

Kalėdinės dovanos pagrindinė esmė yra ne jos piniginė vertė, o džiaugsmas ir netikėta staigmena. Tai pasiekti padeda nelauktai Kalėdų senelio atneštas lauknešėlis su skaniųjų dovanų rinkiniais. Pagrindinė džiaugsmo priežastis labai paprasta. Juk ne kasdien mes leidžiame sau pasilepinti gardumynais, netgi tai laikome lengvabūdiškumu, bereikalingu pinigų švaistymu. O juk taip norisi bent kartą metuose patirti tikros šventės džiaugsmą.

Kodėl per Kalėdas norisi kažko ypatingai skanaus?

Vietoj to tenkinamės paskubomis pasidarytais prėskais sumuštiniais su daktariška dešra ar kokiu nors kitu nesveiku mėsos gaminiu ir keliais gurkšniais standartinės arbatos. Per pietus irgi ne pačios geriausios kokybės maisto produktais maitinamės, o vakarienei – tai kas liko nuo pietų. Tokia štai kasdieniška rutina. Tad nors per Kalėdas norisi kažko tokio skanaus, apie ką per eilines dienas nedrįstame net pasvajoti. Tada ir praverčia skaniosios dovanos.

Kas yra žinoma apie gurmaniškų dovanų rinkinius?

Įprastai ant kalėdinio stalo būna prikrauta džiovintų ir šviežių vaisių bei uogų, saldumynų, nekasdieniškų ir pikantiškų patiekalų. Kalėdų senelio atneštame dovanų maišelyje galima rasti daugybę skanaus maisto rinkinių. Pavyzdžiui, viename iš jų kartu su tamsiu pienišku šokoladu su riešutų sviestu ir grybo formos meduoliais gali glaustis ir kvapnūs liepžiedžiai arbatai.  

Kitame – imbiero sausainiai, medus su spanguolėmis, stipriu šaldymu išdžiovintos sodo uogos ir šaltalankių arbata, trečiame – juodasis šokoladas su apelsinais ir braškėmis arba su spanguolėmis bei Damasko rožių žiedų arbata arba tradicinis lietuviškas eglutės formos šakotis su firminiu sūriu „Džiugas“ ir juoduoju 75 procentų šokoladu. O kas yra svarbiausia – visas šias gardžias dovanas labai lengvai galima užsisakyti internetu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?