Ar keliaujant būtinas kelionių draudimas?

2022-11-23, Pranešimas spaudai

Jei perkate keliones turizmo agentūroje, gausite ir kelionių draudimo pasiūlymą. Vis dėlto keliaujant savarankiškai, draudimo niekas nepasiūlo, tad daugelis keliautojų patys prisiima visą riziką. O rizikų tikrai yra daug, tad klausimas, ar kelionių draudimas reikalingas, neturėtų net kilti. Sužinokite daugiau nuo ko šis draudimas apsaugo ir kada jis naudingas.

Kelionių draudimas reikalingas visiems keliautojams

Keliaujant galima susidurti su įvairiomis sveikatos ar kitomis problemomis, bagažo praradimu ir kitais nemaloniais netikėtumais. Žinoma, tokių įvykių gali pasitaikyti ir namuose, tačiau kelionėje jas spręsti yra daug sudėtingiau dėl kalbos barjero, žinių apie teisinį reguliavimą trūkumo ir kt. Kelionių draudimas padeda apsisaugoti nuo nenumatytų finansinių nuostolių, kurie susiję su sveikatos problemomis, bagažu, žala kitam asmeniui ir kt.

Kelionių draudimas galioja tik kelionės metu ir jį reikėtų įsigyti kaskart, kai keliaujate. Draudimą galima įsigyti prieš kelionę, tačiau jis galios tik kelionės metu. Beje, jei kelionės draudimą pirksite tik tada, kai jau būsite užsienyje, jūsų įsigytas polisas bus bevertis.

Nuo kokių rizikų apsaugo kelionių draudimas?

Iš esmės kelionių draudimas yra skirtas netikėtoms išlaidoms padengti. Keliautojai gali susidurti su įvairiomis sveikatos problemomis, susižeisti, o medicininės paslaugos užsieniečiams visada kainuoja gerokai brangiau. Kelionių draudimas tokiu atveju padengia patirtas išlaidas.

Keliautojai dažnai maišo kelionių draudimą su Europos sveikatos kortele, tačiau to daryti nereikėtų. Minėta kortelė galioja tik Europos Sąjungos šalyse ir užtikrina teisę tik į būtinąją medicinos pagalbą. Tuo tarpu kelionių draudimas apima daug daugiau, pavyzdžiui, priklausomai nuo sutarties sąlygų yra įtraukiamos ir odontologinės išlaidos ar artimojo atvykimas padėti keliautojui ligos atveju.

Kelionių draudimas taip pat apima draudimą nuo nelaimingų atsitikimų. Tai reiškia, kad išmoka yra mokama mirties, neįgalumo ar traumos atveju. Įtrauktas ir bagažo draudimas – išmoka mokama, jei bagažas vėluoja ar yra prarandamas kelionės metu.

Kiek kainuoja kelionių draudimas?

Kelionių draudimo, kaip ir kitų rūšių draudimo kainos, priklauso nuo daugybės veiksnių: keliautojo amžiaus, kelionės krypties ir kt. Vis dėlto dažniausiai kelionės laikotarpis nėra ilgas, tad ir draudimo įmokos nebūna didelės. Tiesa, reikia patikrinti, kokios išmokos numatytos – jos gali skirtis skirtingose sutartyse ar priklausyti nuo draudimo bendrovės.

Vertinant bendrai, keliolika eurų kainuojantis kelionės draudimas suteikia ramybės ir užtikrintumo. Jums nereikia jaudintis dėl netikėtų traumų ar sveikatos problemų ir atidėlioti jų gydymą, kol parvyksite namo. Kelionių draudimas dažniausiai keliautojams reikalingas būtent dėl sveikatos, tačiau išmoka praradus bagažą taip pat naudinga – už gautus pinigus galite įsigyti visus reikalingus daiktus, kurie buvo prarastame lagamine.

Kelionės dažniausiai susijusios su atostogomis, o per atostogas tikrai nesinori sukti galvos dėl nemalonių netikėtumų. Dėl šios priežasties kelionių draudimu draustis tikrai verta kiekvieną kartą vykstant į užsienį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?