Kas yra parafino vonelės, kam ir kaip jos naudojamos?

2022-11-23

Parafino vonelės, tai SPA procedūra nagams, kurią galima atlikti namuose. Tiesa, tam reikės specialių priemonių, tačiau jas galima gauti vos ne kiekvienoje grožio prekių parduotuvėje. Parafino vonelė yra rekomenduojama bent vieną kartą į dvi savaites, kadangi ji padeda ne tik pašalinti nešvarumus, bet ir sustiprinti pačius nagus.

Kas yra parafino vonelė ir kam ji naudojama?

Parafino vonelės pagrindinis ingredientas yra parafino vaškas. Jis dažniausiai būna baltos (arba bespalvis) spalvos ir itin minkštas. Jį galima naudoti atliekant tiek manikiūrą, tiek pedikiūrą, nes jo pagrindinis tikslas – suminkštinti nagų odeles. Parafino voneles būtų galima 

priskirti prie kosmetinių ir net terapinių procedūrų. Parafino vaško nauda iš kosmetikos pusės yra tokia, kad jis geba minkštinti, sušvelninti rankų/kojų odą, ją drėkinti bei užtikrinti nuolatinį odos drėgmės lygį. Parafino vonelių dėka yra atveriamos poros ir pašalinamas negyvos odos ląstelės, todėl po šios procedūros jūsų rankų/pėdų oda būna nepriekaištingai švari!

Iš terapinės pusės, parafino vaškas geba veikti kaip šilumos indikatorius, kuris pagerina kraujo cirkuliaciją, sumažina sąnarių sustingimą ir atpalaiduoja raumenis.

Dėl visų kosmetinių ir terapinių parafino vaško savybių, jo voneles rekomenduojama net ir tiems, kurie nesiruošia darytis lakavimo. 

Kaip atliekama parafino vonelės procedūra?

Tam, kad būtų galima efektyviai atlikti šią procedūra, pirmiausiai, reikėtų pasirūpinti šiai vonelei skirtomis priemonėmis. Jums reikės apie 1,8 kg. parafino vaško (jis turi būti tinkamas maistui), matavimo indelio, mineralinio aliejaus, termometro, plastikinio indo, kuris būtų suteptas riebalais, uždaromo plastikinio indelio, alyvuogių aliejaus, laikrodžio, servetėlių, rankšluosčio bei drėkinančio rankų/kojų kremo. Visų pirma yra ištirpinamas vaškas. Parafino vašką įdėkite į indą (geriausia metalinį), uždėkite ant verdančio puodo ir palaikykite iki tol kol ištirps vaškas. Į ištirpintą vašką įpilkite mineralinio aliejaus, o visą turinį supilkite į indą, kuris yra suteptas riebalais. Palaukite kol susidarys plona plutelė ir patikrinkite temperatūra (ji turi būti 51,7°C). Prieš naudojant parafino vašką ant odos, ją įtrinkite keliais lašais alyvuogių aliejumi. Pamerkite rankas arba kojas į vašką, o šią procedūrą atlikite iki 10 kartų t.y. panardinkite, ištraukite, panardinkite, ištraukite ir t.t… Tuomet apriškite rankas (arba kojas) rankšluosčiu bei palaikykite apie 15 min. Norint pašalinti parafino vašką, pasinaudokite servetėlių pagalba. Po procedūros rankas arba kojas patepkite drėkinančiu kremu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!