Klaipėdos rajonas – palankus verslo kūrimui ir plėtrai

2022-11-23
Mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.
Mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.
Sparčiai augančiame Klaipėdos rajone daugėja ne tik gyventojų. Praėjusiais metais čia veiklą pradėjo 341 nauja įmonė. Pagal veikiančių mažų ir vidutinių įmonių skaičių, kurių yra 1 914, Klaipėdos rajono savivaldybė užima net trečią vietą tarp 54 mažųjų savivaldybių. Kad Klaipėdos rajonas – vieta, kur noriai kuriasi verslas, rodo ir per dvylika metų žymiai paaugęs visų verslų skaičius: nuo 1 184 iki 2 254.

Taikomos lengvatos, teikiamos konsultacijos

„Daug dėmesio skiriame verslo plėtrai ir naujų investicijų pritraukimui: suteikiamos mokesčių lengvatos tiek naujai besikuriantiems ir jau vykdantiems veiklą verslams, tiek remiantiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas. Sėkmingai įgyvendinama ir Smulkiojo verslo rėmimo programa. Taip pat teikiamos nemokamos konsultacijos verslo steigimo ir plėtros rajone klausimais“, – sako mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Šiemet, įgyvendinant Smulkiojo verslo rėmimo programą, panaudota rekordiškai daug lėšų – 67 tūkst. eurų. Didžioji dalis, 50 tūkstančių, įvertinus pateiktas paraiškas, paskirstyta smulkiajam verslui. Gauta parama padėjo iš dalies kompensuoti patirtas išlaidas, tokias kaip naujos įrangos įsigijimas, įvairūs mokymai, nekilnojamojo turto nuomos mokestis.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad Savivaldybėje verslininkams teikiamos ir konsultacijos. Dažniausiai žmonės konsultuojasi naujo verslo kūrimo klausimais, dėl taikomų mokesčių lengvatų, teiraujasi dėl pagalbos pradedant verslus, kurių įgyvendinimui reikalingi tam tikri Savivaldybės leidimai ar panašiai“, – sako V. Riaukienė.

Verslo klausimais Savivaldybėje konsultuoja Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistas Mantas Virbauskas (el. p. mantas.virbauskas@klaipedos-r.lt, tel. +370 604 61 392).

Svarbu dalintis patirtimi

Pagalba verslui, pasak vicemerės, neapsiriboja vien tik finansine parama. To pavyzdys – šį ketvirtadienį įvykęs Savivaldos ir verslo forumas „Verslas be sienų: siekiai ir galimybės“. Renginio metu gausus būrys žinomų pranešėjų dalinosi patirtimi apie verslo kūrimą, komunikaciją, investicijų pritraukimą.

„Tokie bendri renginiai ne tik galimybė pabendrauti vieniems su kitais, verslui susipažinti su kitais verslininkais bei savivalda, bet ir įgyti naujų žinių bei įkvėpimo verslo vystymui. Kuo daugiau klesti verslas, tuo geriau ir visam rajonui. Džiaugiamės puikiai pavykusiu ir gausų būrį dalyvių pritraukusiu forumu. Renginio  metu kilo daug naujų minčių ir idėjų, kurias tikimės įgyvendinti ateityje“, – sako mero pavaduotoja V. Riaukienė.

Verslo pradžiai ir vystymui – konkurso lėšos

Po kelerių metų pertraukos į rajoną grįžo ir „Verslumo manijos“ konkursas, kurį buvo pristabdęs koronavirusas.

„Šiemet sulaukėme 16 paraiškų su įvairiomis idėjomis. Po to, kai dalyviai jas pristatė, komisija išrinko tris prizinių vietų laimėtojus, kuriems „Verslo forumo“ metu įteikti piniginiai 5, 3 ir 2 tūkstančių eurų prizai. Norisi pasidžiaugti, kad klausydami visų projektų autorių pristatymo jautėme didelę motyvaciją idėjas vis tiek įgyvendinti, nesvarbu, jos laimės ar nelaimės konkurse. Tai išties nuteikia pozityviai ir rodo, kad mūsų rajono gyventojai atkaklūs ir tvirtai siekiantys tikslų“, – sako mero pavaduotoja.

Po komisijos vertinimų pirma vieta ir 5 tūkst. eurų piniginis prizas skirtas Linai Jakubaitienei. Įvairius produktus su pajūrio vaizdais kurianti moteris planuoja naują gaminių seriją su Karklės, Olando Kepurės, Drevernos, Svencelės vaizdais ir taip tikisi didinti Klaipėdos rajono žinomumą.

Antroji vieta ir 3 tūkstančiai eurų teko Mindaugui Laučiui. Verslininkas turi tikslą sukurti ir išplėtoti dirbtinio intelekto pagrindu veikiančią kompiuterinio modeliavimo programą, kuri iš pateikto projekto techninių duomenų savarankiškai sugeneruotų statybos darbų sąmatą vos per keletą minučių.

Trečios vietos laimėtoja ir 2 tūkstančių eurų prizo savininke tapo Gabrielė Stonienė, kuri jau tris mėnesius kūdikiams iki vienerių metų atlieka atpalaiduojantį masažą. Toks masažas stimuliuoja fizinį augimą, protinę brandą, grūdina, teigiamai veikia vaiko kvėpavimą, kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Gautas lėšas Gabrielė planuoja panaudoti reikalingo inventoriaus pirkimui ir kvalifikacijos kėlimui.

„Dėkojame visiems dalyviams ir tikimės, kad dalyvavimas konkurse buvo naudingas ne tik jo laimėtojams. Visada gerai pasitikrinti savo idėjas bendraminčių rate ir rasti motyvacijos jas įgyvendinti“, – sako mero pavaduotoja.

Klaipėdos rajone verslui taikomų lengvatų rūšys

  • 2019 m. ir vėliau Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje naujai įkurtos įmonės trejus metus atleidžiamos nuo nekilnojamojo turto mokesčio.
  • Juridiniams ir fiziniams asmenims, remiantiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas Klaipėdos rajono savivaldybėje, taikomos žemės ir (ar) valstybines žemės nuomos ir (ar) nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos.
  • Įmonės, per paskutinius 3 metus Klaipėdos rajone investavusios nuo 1 iki 50 mln. Eur ir sukūrusios nuo 7 iki 100 ir daugiau darbo vietų arba sukūrusios nuo 30 iki 150 ir daugiau naujų darbo vietų, gali būti atleidžiamos 3–10 metų laikotarpiui nuo žemės ir (ar) valstybines žemės nuomos ir (ar) nekilnojamojo turto mokesčio.
  • Su įmonėmis, planuojančiomis investicijas į naujo verslo kūrimą Klaipėdos rajone, kai Savivaldybės teritorijoje pradedama nauja ekonomine veikla, gali būti sudaroma investicijų sutartis, jei planuojama investuoti daugiau kaip 500 tūkst. eurų ir sukurti ne mažiau kaip 10 naujų darbo vietų ne trumpesniam kaip 18 mėn. laikotarpiui. Investicijų sutartyje gali būti numatytos mokesčių lengvatos investicinio projekto laikotarpiui ir (ar) investicijas ir verslo plėtrą skatinančios priemonės, kurios gali sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. investiciniame projekte numatytų atlikti investicijų sumos ir neviršyti 100 tūkst. eurų.
  • Su įmonėmis, planuojančiomis investicijas į Klaipėdos rajone jau vykdomo verslo plėtrą, kai investuojama į naujai sukuriamą turtą, investicijų sutartis gali būti sudaroma, jei planuojama investuoti daugiau kaip 1 min. eurų ir sukurti ne mažiau kaip 15 naujų darbo vietų ne trumpesniam kaip 18 mėn. laikotarpiui. Investicijų sutartyje gali būti numatytos mokesčių lengvatos investicinio projekto laikotarpiui ir (ar) investicijas ir verslo plėtrą skatinančios priemonės, kurios gali sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. investiciniame projekte numatytų atlikti investicijų sumos ir neviršyti 200 tūkst. eurų.
  • Fizinių asmenų ir labai mažų įmonių, atitinkančių LR smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo reikalavimus, nekilnojamajam turtui taikoma tik 0,3 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?