Neteisėtas aplinkosaugininkų radinys sendaikčių parduotuvėje: prekeiviui gresia vilko iškamšos konfiskacija

2022-11-29
aad.lrv.lt
aad.lrv.lt
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą.

Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui, Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų.

„Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumentų. Todėl įspėjame, kad tokiai prekybai privalu turėti Aplinkos apsaugos agentūros išduotą leidimą prekiauti saugomų rūšių laukiniais gyvūnais ir komercinio naudojimo sertifikatą“,– sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Grudzinskas.

M. Grudzinskas pažymi, kad pilkasis vilkas yra įtrauktas į 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos Reglamentą (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą A priedą, todėl tokiais gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų, draudžiama prekiauti neturint Reglamente (EB) 865/2006 48 straipsnyje nurodytų komercinio naudojimo sertifikatų.


Straipsnio komentarai

s2022-11-29
Nu taip, kartais turim kelis tokius unikalius įstatymus, lyg tai brakonieriai, medžiotojai tik šaudo kiek gali ar nori vilkus, kamšo jų galvas… o jau piliečiai tiesiog svajoja tokiomis iškamšomis puošti menių sienas (kukliuose butukuose) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02022-11-29
Kur Šilutėje yra sendaikčių parduotuvė? Ten prie gaisrinės? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?