Kvalifikuotų specialistų pagalba, renkantis nepriklausomą elektros energijos tiekėją

2022-11-30, Pranešimas spaudai
Asociatyvi freepik.com nuotr.
Asociatyvi freepik.com nuotr.
Pasirink elektros tiekėją su Markestro pagalba“ – tai geriausiais patarimas, kurį tūkstančiai elektros energijos vartotojų Lietuvoje galėtų duoti vartotojams, kurie vis dar neapsisprendė, kurio tiekėjo paslaugomis naudotis, arba vartotojams, kuriems atėjo laikas apsispręsti, ar pratęsti sutartį su pasirinktu nepriklausomu elektros tiekėju, ar ieškoti kito tiekėjo. Kol Jūs vis dar mąstote, koks tiekėjas Jums tinkamiausias, pabandysime trumpai atsakyti į keletą aktualių klausimų.

Individualūs poreikiai – svarbus kriterijus, renkantis nepriklausomą elektros energijos tiekėją

Kiekvienas namų ūkis suvartoja skirtingą elektros energijos kiekį. Taip yra todėl, kad mūsų visų poreikiai, atsižvelgiant į mūsų darbo pobūdį, gyvenimo būdą ir kitus kriterijus, yra skirtingi. Renkantis nepriklausomą elektros tiekėją savo poreikius turėtume itin kruopščiai įvertinti – tai yra būtina sąlyga tam, kad visą paslaugos teikimo laikotarpį ši „draugystė“ tarp Jūsų, kaip kliento, bei tiekėjo būtų maloni: net pats pigiausias elektros tiekėjas negalės užtikrinti puikios kainos, jeigu Jūs elektros planą pasirinksite, neįvertinę savo poreikių, pavyzdžiui, pasirinksite vienos laiko zonos planą tada, kai pagal Jūsų elektros suvartojimo ypatumus Jums ekonomiškai naudingesnis dviejų laiko zonų planas ir atvirkščiai.

Jeigu Jūs iš tų žmonių, kurie pirkdami paslaugą labiausiai vertina pastovumą ir ilgalaikę bendrystę, tai Jūsų poreikius geriausiai tenkins terminuoti elektros planai su galimybę juos pratęsti, suėjus terminui. Žinoma, toks pasirinkimas nelabai atitiks poreikius vartotojų, kurie pirmenybę teikia neterminuotoms sutartims, arba tų vartotojų, kurie nori kintamos, nuo atviros elektros biržos „Nord Pool“ priklausančios elektros kainos, tikėdamiesi ilgalaikėje perspektyvoje sutaupyti gana solidžią pinigų sumą.

Kuris nepriklausomas elektros energijos tiekėjas yra geriausias?

Klausimą, kuris nepriklausomas elektros energijos tiekėjas yra geriausiais, galima išgirsti kone kasdien. Visi tikisi išgirsti konkretaus tiekėjo pavadinimą, tikėdamiesi, kad tai palengvins jų apsisprendimą, renkantis elektros tiekėją. Vis dėlto tiesa yra ta, kad vienareikšmiško atsakymo į minėtą klausimą nėra, nes visi nepriklausomi elektros energijos tiekėjai taiko skirtingą kainodarą, o tai reiškia, kad turi galimybę pasiūlyti skirtingos elektros planus, tenkinančius skirtingų vartotojų poreikius.

Ar pigiausias planas visada yra geriausias pasirinkimas?

Rinkdamiesi pigiausią elektros planą, džiaugiamės, kad už sunaudotą elektros energiją mokėsime mažiausią galimą kainą. Šis plano privalumas labai dažnai „apakina“, todėl dažniausiai nesiimame vertinti, ar toks planas ir jo teikiamos galimybės tenkins mūsų individualius poreikius ir ar iš viso bus suderinamas su mūsų gyvenimo būdu. Kitas svarbus momentas, kurį būtina paminėti yra tas, kad pigiausias planas ne visada yra pigiausiais ilgalaikėje perspektyvoje. Ši taisyklė ypač aktuali, renkantis kintamos kainos planus. Šie planai išsiskiria tuo, kad kilovatvalandės kaina priklauso nuo elektros kainos atviroje elektros biržoje „Nord Pool“, o tai reiškia, kad vieną mėnesį Jūsų turimas elektros planas iš tiesų gali būti pats pigiausiais, o kitą jau pats brangiausiais rinkoje.

Ar nepriklausomi elektros energijos tiekėjai siūlo tik terminuotas sutartis?

Dažnai klaidingai manoma, kad nepriklausomi elektros energijos tiekėjai siūlo tik terminuotas sutartis. Iš tikrųjų dažniausiai šios sutartys yra neterminuotos, o tai reiškia, kad Jūs galite jas bet kada nutraukti be jokio didelio vargo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?