Žinios iš seniūnijų

2022-11-30

Juknaičiai – sniegas nesutrukdė įprasto gyvenimo

Juknaičių bendruomenė surinko 150 eurų tikrai kalėdinei eglutei. Gruodžio 10 dieną vyks šventinės eglės įžiebimas. Visa bendruomenė gyvena šventinėmis nuotaikomis. Pasak Juknaičių seniūno Alfredo Gaubio, praėjusį savaitgalį iškritęs sniegas nesutrikdė įprasto gyvenimo, visi keliai nuvalyti ir tvarkingi.

Kintai – nusiskundimų nesulaukė

Seniūnas Antanas Kližentis pasakojo, jog Kintų keliai nėra idealios būklės: šaligatviai nušluoti nuo sniego, tačiau nebuvo nubarstyti smėlio ir druskos mišiniu, kaip ir patys keliai. Tačiau nusiskundimų iš gyventojų nėra. Seniūnas pasakojo, jog nespėjo nudirbti paskutinius rudens darbus – medžio lapų išvežimą, nes iškrito sniegas. A. Kližentis pasidžiaugė keliais įvykusiais renginiais – vainikų pynimo edukacija evangelikų liuteronų bažnyčioje ir pasiruošimas kalėdinės eglės puošimui.

Rusnė Kalėdoms dar nesiruošia

Salos seniūnė Dalia Drobienė kalbėjo, jog keliai nuvalyti, bet nepabarstyti, nes dar neturi smėlio ir druskos mišinio. Rusnės šeimininkė apgailestavo, jog užsakė mišinį tik prieš kelias dienas, nes neturi patalpų, kur būtų galima tinkamai laikyti šį mišinį. Pasak pašnekovės, Rusnė Kalėdoms dar nesiruošia.

Saugos ruošiasi protmūšiui

Seniūnas Arvydas Stonis pasidžiaugė, jog vasarą pirktas traktorius, kainavęs apie 30 000 eurų, puikiai praverčia ne tik šiltuoju metų laiku tvarkant miestelį, bet ir užklupus sniegui jį valyti.

Saugų gyventojai registruojasi ir ruošiasi penktadieniniam „Protmūšiui“.

Šilutė gyvena kalėdinėmis nuotaikomis

Seniūnas Raimondas Steponkus pasakojo, jog miestas gyvena artėjančiomis kalėdinėmis nuotaikomis. Eglutė bus įžiebta gruodžio 2 – ąją. Dar iki galo nebaigti lapų rinkimo darbai. Pasak seniūno, pagrindinis darbas – tai gatvių valymas ir barstymas smėlio ir druskos mišiniu.

Švėkšna vienijasi kilniam tikslui

Pasak seniūno Alfonso Šepučio, savaitės pradžioje miestelio keliai buvo gana prastai nuvalyti, bet savaitei įpusėjus situacija pagerėjo. Jau ruošiami druskos ir smėlio mišiniai. Švėkšnoje įvyko trečiasis „Proto“ mūšis, kuriame dalyvavo aštuonios komandos. Miestelis kalėdinę eglutę įžiebs tradiciškai savaitę prieš Kalėdas. Seniūnas pasidžiaugė, jog Švėkšnos neįgalieji susivienijo kilniam tikslui - kurti žvakes Ukrainos kariams.

Vainutas suplanavo eglutės įžiebimą

Praėjusią savaitę Vainute vyko etnografinių ansamblių konkursas. Seniūnas Vitalijus Mockus, paprašytas pakomentuoti Vainuto kelius, pasakojo, jog viskas nuvalyta, o kaimuose sniego beveik nėra. Miestelio šeimininkas pasidžiaugė, jog vainutiškiai ruošiasi kalėdinės eglutės įžiebimui, kuris suplanuotas gruodžio 9 dieną. Kaip ir kiekvienais metais, eglė bus padaryta iš dirbtinio karkaso ir papuošta natūraliomis šakomis.

Žemaičių Naumiestis – liūdina prasti keliai

Viešojo administravimo specialistė Vaidilutė Dūdienė apgailestavo, jog keliai miestelyje nėra patenkinamos būsenos, o ypatingai prastas kelias yra iš Žemaičių Naumiesčio į Degučių kaimą. Dėl itin slidaus kelio prieš kelias dienas automobilis nuvažiavo nuo kelio. Laimei, niekas nenukentėjo. Miestelis įžiebs šventinę eglutę gruodžio 15 dieną.

Gardamas – gyvena šventinėmis nuotaikomis

Miestelio gyventojai gyvena šventinėmis nuotaikomis – gruodžio 16–ąją eglutės įžiebimu. Pasak seniūnės Birutės Pocevičienės, Gardamo keliai sutvarkyti ir nuvalyti nuo sniego. Pati miestelio šeimininkė pravažiavo visus kelius ir patikrino jų būklę.

Katyčiai – rudens darbai baigti

Seniūnė Gražina Kungienė pasakojo, jog rudens darbai jau pilnai baigti – lapai išvežti ir medžių šakos nukarpytos. Antradienį jau buvo pabarstyti keliai druska ir smėlio mišiniu. Gruodžio 16-ąją bus įžiebta eglutė ir Kalėdų proga seniūnija dovanos Katyčių pagrindinės mokyklos mokiniams spektaklį.

Usėnai – puikiai pasirodė

Seniūnas Algirdo Rauktys teigė, jog pasnigus keliai seniūnijoje daugmaž patenkinami, nors vietomis slidu. Keliai dar nepabarstyti. Pavyko nudirbti paskutinius rudens darbus vos iškritus sniegui. Praėjusį penktadienį usėniškiai paminėjo Šv. Martyno dieną, o vietinis lėlių teatras dalyvavo respublikiniame lėlių teatro konkurse, kuriame puikiai pasirodė.


Straipsnio komentarai

Liepa2022-12-01
Barstė į Rusne kelia,važiavau iš paskos barstytuvo ir žvengiau, termometras rodo pliusą,ir jokio sniego. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?