Ringe atostogų nebūna

2022-12-02
Čempionės (iš kairės): A. Kilpienė, treneris V. Murauskas, I. Lešinskytė, A. Aučiūtė ir tauragiškė R. Altaravičiūtė.
Panevėžyje, „Kalnapilio“ arenoje, lapkričio 16-19 dienomis vykusiame Lietuvos bokso čempionate pirštines surėmė 99 dalyviai (80 vyrų, 19 moterų). Šilutės bokso klubo „Kovotojas“ (treneris Vincas Murauskas) atstovų – 8. Mūsiškių „grobis“ – 5 medaliai. Čempionių titulus iškovojo Austėja Aučiūtė, Iveta Lešinskytė, Agnė Kilpienė ir švėkšniškis Vytautas Balsys, bronzos medalis įteiktas šilutiškiui Markui Užkuraičiui.

Čempionato dalyviai į Panevėžį rinkosi jau lapkričio 15 dieną: laukė mandatų komisija, burtų traukimas. O kitą dieną prasidėjo kovos ringe. Šilutiškių rinktinė: Jokūbas Uljanovas (svorio kategorija iki 57 kg), Vytautas Balsys (iki 75 kg), Kęstutis Nemanius, Markas Užkuraitis (iki 80 kg), Robertas Jokulys (iki 92 kg), Austėja Aučiūtė (iki 66 kg), Iveta Lešinskytė (iki 81 kg) ir Agnė Kilpienė (+81 kg).

Treneriai, čempionato teisėjai čempiono titulą prognozavo Robertui, palankiai vertino daugkartinės šalies čempionės Austėjos galimybes, darė reveransus kariūnei Ivetai, kuri pasaulio čempionate yra užėmusi penktą vietą. Mūsiškės į prizininkų gretas įsispraudė net lengvai, o vyrams teko ir vargelio. Pasak trenerio V. Murausko, pergalės nukalamos sunkiose treniruotėse, besilaikant sportinio režimo. Ringe nepaatostogausi. Tą įrodė ir čempionatas Panevėžyje.

Klubo „Kovotojas“ moterys privertė varžoves trauktis

Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvė, Juknaičių pagrindinės mokyklos fizinio lavinimo mokytoja Austėja Aučiūtė pirmoje kovoje aiškia persvara įveikė Vilniaus atstovę Aistę Česnavičiūtę. Įrodyti pranašumą užteko pirmo raundo. Ir finale greitai apkūlė Viktoriją Streikutę (Pasvalys). Antro raundo nebereikėjo. Taip nusprendė teisėjas.

A. Aučiūtė – Lietuvos rinktinės narė. Savo svorio kategorijoje šalyje ji kol kas neturi lygiavertės varžovės. Tai yra tam tikras trukdys besiruošiant tarptautinėms varžyboms, kur silpnų varžovių nebūna ir kova tęsiasi tris raundus. Austėja gerai pradeda tokias dvikovas, bet kartais ne iki galo išnaudoja savo galimybes. Bet ji atkakli ir bokso aukštumų šturmą tęs.

Ivetos Lešinskytės varžovė finale tauragiškė Iveta Majauskaitė atsisakė kovos, nes, matyt, nemanė galinti įveikti gerai pažįstamą bendravardę. Šilutiškė, trečius metus besitreniruojanti Agnė Kilpienė, pernai šalies čempionate užėmusi antrą vietą, šiemet tapo čempione. Agnė - privačios bendrovės finansininkė, augina du sūnaitėlius, darbšti, bet treniruojasi nereguliariai ir tai suprantama. Šeima, namai, darbas – pirmas reikalas. Nepaisant to iškovotas čempionės medalis. Panevėžio čempionatui ruošėsi ir jauna mama Lina Samuilienė (iki 57 kg). Įdomu tai, kad ji ringe, šalies čempionate yra nokautavusi vilnietę.

Moterys kovoja su šalmais, moterų bokse nokautas – retas atvejis. Linos koziris ringe – stiprus, žaibiškas smūgis. Ji į Panevėžį nevažiavo susirgus kūdikiui. Anot V. Murausko, Lina būtų turėjusi šansą grįžti su medaliu. Kaip pastebėjo V. Murauskas, paskutiniu metu Lietuvos boksą tarptautinėje arenoje garsina būtent moterys. Iš Kretingos kilusi Gabrielė Stonkutė (iki 75 kg) yra šių metų Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionė. Sportinės karjeros pradžioje treniravosi ir Šilutėje, kol perviliojo Panevėžys, vėliau Kaunas.

Vyrų kelias buvo labiau „akmenuotas“...

Jokūbas Uljanovas (iki 57 kg) pralaimėjo ketvirtfinalio kovą Nedui Grigorianui (Jonava). Kęstutis Nemanius (iki 80 kg) pirmoje dvikovoje rezultatu 3:2 nugalėjo pernykštį šalies čempionato prizininką Andrėjų Tkaličių (Kėdainiai). Kova, regis, atėmė daug jėgų. Taip sukrito, kad ketvirtfinalyje K. Nemaniui prisiėjo suremti pirštines su saviškiu Marku Užkuraičiu. Pastarasis negaili lieti prakaitą treniruotėse, atkakliai dirba ir daro pažangą. Markas – buvęs Lietuvos jaunimo čempionas. Jis greitas, kertantis stiprius smūgius, be to, techniškas kovotojas. Pirmajame rate jis pralaužė Emilio Lukoševičiaus (Marijampolė) gynybą ir teisėjas Vytas Gurskas dar pirmame raunde sustabdė kovą. M. Užkuraitis laimėjo dvikovą aiškia persvara.

Ketvirtfinalyje K. Nemanius laikėsi prieš M. Užkuraitį visus tris raundus, tačiau pergalę iškovojo ir į pusfinalį žengė Markas. Pusfinalyje prieš šilutiškį stojo Lietuvos čempionas, kaunietis Robertas Liorančas. Mūšis buvo apylygis. Pirmą raundą išlošė Markas, antrą raundą laimėjo Robertas, trečią lemiamą raundą taško persvara laimėjo R. Liorančas, beje, į pusfinalį patekęs be kovos. M. Užkuraičio debiutas suaugusiųjų ringe atnešė jam trečią vietą ir bronzos medalį. Pakankamai įspūdinga. O Lietuvos čempionu trečią kartą tapo R. Liorančas.

Robertas Jokulys (iki 92 kg) aštuntfinalyje jau pirmame raunde taip smagiai apvanojo Kristupą Šimkų (Tauragė), kad dvikova buvo nutraukta. Deja, ketvirtfinalyje Robertas galbūt neįvertino aukštaūgio, ilgarankio Simono Urbonavičiaus (Kaunas, Panevėžys). Pamariškis bandė vienu smūgiu nukirsti varžovą, bet šis į artimą kovą nesivėlė, spėdavo atsitraukti, laikyti atstumą. Vienbalsiu teisėjų sprendimu kovą laimėjo Simonas. Nemaloni staigmena šilutiškiams. Bet toks yra sportas bei atpildas už tai, kai iš anksto kiti ir pats matai save triumfatoriumi. Robertą įveikęs S. Urbonavičius nebestabtelėjo - tapo Lietuvos čempionu.

Vytautas Balsys (iki 75 kg) į pusfinalį pateko be kovos. Čia be problemų nugali Arną Kazakevičių (Pasvalys), o finale švenčia pergalę prieš kaunietį Luką Kamnevą. Vytautas – Lietuvos čempionas. Daugiausia čempionų vardų pelno Kaunas – 8. Gera žinia boksininkams ir boksininkėms, kad dvigubai išaugo 2023 metų pasaulio čempionato prizinis fondas: nuo 100 000 JAV dolerių iki 200 000 JAV dolerių. Tiek gaus čempionai, neliks nuskriausti ir 2-3 vietas užėmę sportininkai.