„Šilutę“ į priekį vedė komandos vienybė, ryžtas ir pergalių alkis

2022-12-07
„Šilutė“ – Lietuvos futbolo II lygos komandų pirmenybių bronzos medalių laimėtoja su savo treneriu Svajūnu Česnuliu (antroje eilėje pirmas iš dešinės).
„Šilutė“ – Lietuvos futbolo II lygos komandų pirmenybių bronzos medalių laimėtoja su savo treneriu Svajūnu Česnuliu (antroje eilėje pirmas iš dešinės).
Futbolo klubas „Šilutė“, užėmęs trečią vietą šalies futbolo II lygos komandų pirmenybėse (18 klubų), viršijo trenerio Svajūno Česnulio bei jos gerbėjų lūkesčius: iškovoti bronzos medaliai ir teisė žaisti pereinamąsias rungtynes dėl perėjimo į I lygą. Nors paskutinis barjeras liko neperšoktas, tačiau mūsų komanda, šį sezoną oficialiose varžybose laimėjusi 15 pergalių, tikrai nusipelnė pagyrimo ir pagerbimo, kaip ir jos treneris atidavęs Šilutės futbolui tris dešimtmečius.

FK „Šilutė“ – futbolo mėgėjų komanda. Kas dirba, kas mokosi – ne taip paprasta visada visiems kartu susirinkti treniruotis, žaisti. Tai mėgėjų komandos tiesiog tradicinės problemos. Nebuvo lengva ją sulipdyti, sutelkti, motyvuoti, kad gali ne tik egzistuoti, bet ir siekti pergalių, siekti pakilti į II lygos pajėgiausiųjų ekipų dešimtuką. Tokius uždavinius prieš sezoną komandos vadovybė (treneris S. Česnulis, futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas) kėlė futbolininkams.

Komanda, suburta iš patyrusių žaidėjų ir jaunimo, padarė daugiau: tapo pirmenybių prizininkais. Paskutines II lygos 2-ojo rato rungtynes lapkričio 12 dieną savo vejoje FK „Šilutė“ baigė lygiosiomis su Klaipėdos FM – 1:1. Lygiųjų pakako, kad saugiai išsilaikytų trečioje turnyrinės lentelės vietoje nuo persekiojančios Marijampolės FK „Sūduva B“ komandos, kuri, surinkusi 47 taškus, gavo tenkintis ketvirta vieta. Šilutės komandos taškų kraitis po 26 rungtynių – 52 taškai. Antrą vietą užėmęs Kauno „Žalgiris B“ pelnė 54 taškus. Į I lygą iškopė Širvintų FK „Transinvest“ su 71 tašku. O „Šilutė“ įgijo teisę pakovoti dėl perėjimo į I lygą su Vilniaus „Riteriai B“ ekipa, kurią treniruoja italas Fabio Mazzone. Pamario komandos sezonas prasitęsė dviem savaitėms.

Pirmoji FK „Šilutė“ ir FK „Riteriai B“ akistata Šilutėje lapkričio 19 dieną baigėsi kuklia svečių pergale – 0:1. Įvartį vilniečiai įmušė realizavę 11 metrų baudinį, skirtą pirmo kėlinio pabaigoje. Mūsų komanda ne tik laikėsi, bet ir turėjo progų išlyginti rezultatą. Vis dėlto matėsi, jog vilniečių komandos žaidėjų sudėtis lygesnė, ji gerai paruošta fiziškai, greita. Kitaip ir negalėtų būti – juk profesionalai, treniruojasi du kartus per dieną. Gi pamariškiai – šimtaprocentinė futbolo mėgėjų komanda. Kovinga, vieninga, valinga, bet be reikiamo treniruočių skaičiaus.

Antroji šių komandų dvikova Vilniuje, Lietuvos futbolo federacijos stadione, lapkričio 29 dieną dar labiau išryškino konkuruojančių komandų skirtumus. Žaista žiemos sąlygomis – sniegas, šaltukas. Aikštės šeimininkai tam buvo geriau pasiruošę. Pirmas įvartis į „Šilutės“ vartus krito 20-ą žaidimo minutę – 1:0. Vilniečių gretose pasižymėjo Jonas Usavičius (Nr. 79). Iki pertraukos vilniečiai rezultato nepadvigubino. Šilutiškiai buvo „nokautuoti“ antrame kėlinyje, kai praleido dar 3 įvarčius. „Riteriai B“ iškovojo užtikrintą pergalę – 4:0. Net 3 įvarčius įpliekė J. Usavičius. „Riteriai B“ neleido šilutiškiams įsibrauti į I lygą ir apgynė savo teisę ten likti. FK „Šilutė“ treneris S. Česnulis neslėpė, kad jų komandai sezono pabaigoje buvo sunku konkuruoti su A lygos FK „Riteriai“ dubleriais, turinčiais profesionalų statusą. Pamariškiai algas užtriūsia darbuose. Jiems futbolas – pomėgis.

Gal komandai pritrūko ir motyvacijos, nes prieš pereinamąsias rungtynes pasklido kalbų, jog net laimėjus komanda nežengtų į I lygą?! Vidinė sumaištis? S. Česnulis panašių nuotaikų nepalaikė, jam kiekvienos rungtynės – kova dėl pergalės. Tuo ir pasižymėjo šį sezoną mūsiškiai, išbėgdami į veją. Komandoje vyravo geras mikroklimatas, vienybė, draugiškumas. „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje aplenkė komandas, kurios buvo išsikėlusios aukštesnius tikslus, turėjo geresnį finansinį palaikymą (Marijampolės FK „Sūduva B“, Joniškio FK „Saned“, Vilniaus FK „Žalgiris C“, Vilniaus „Viltis“). „Šilutės“ žaidimą šiemet sustiprino Giedrius Ratkus, Gvidas Juška, Tomas Čeliauskas, Donatas Surblys, Žilvinas Česnulis, broliai Deividas ir Aivaras Lukošiai, Tadas Vitkauskas bei kiti.

O kaip bus formuojama komanda 2023-iųjų futbolo sezonui? Treneris S. Česnulis, atidavęs Šilutės futbolui 30 metų, jau darbuojasi Klaipėdos futbolo mokykloje, kur užėmė techninio direktoriaus pareigas. Klaipėdos FM – didelis kolektyvas, dirba 16 trenerių, apie 1 000 auklėtinių. Geros kloties, Svajūnai, Šilutės futbolo bendruomenė tavęs ilgėsis.


Straipsnio komentarai

jonis2022-12-08
jus paziurekit kiek silutiskiu zaide....aiksteja budavo 1 arba 2 silutiskiai kokie cia silutes komanda visi is klaipedos arba gargzdu zaidejei
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to manau2022-12-07
Kaip tai per mažai? Romualdas Mažutis kiekvienas rungtynes aprašė laikraštyje.
Šaunuoliai mūsų futbolininkai, tačiau be Česnulio Šilutės futbolui amen.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
manau,2022-12-07
Šaunuoliai, bet deja , per mažai spaudoje informacijos apie mūsų futbolininkus, rungtynes. Trečia vieta - puikus pasiekimas, garsinantis Šilutės m. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?