Banguotas žaidimas komandą traukia žemyn

2022-12-07, Sergėjus Gvildys
Krepšininkų padėka atvykusiems juos palaikyti krepšinio aistruoliams.
Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) čempionate rungtyniaujanti pamario krašto ekipa demonstruoja banguojantį ir nepastovų žaidimą. Praėjusią savaitę namuose rungtyniavę krepšininkai tik po pratęsimo išnešė sveiką kailį, o šeštadienį iš sostinės teko grįžti nukabintomis nosimis. Po sužaistų rungtynių komandos padėtis turnyrinėje lentelėje nukrito dviem punktais ir dabar „Šilutė“ užima tik šeštąją vietą.

Neįtikėtinas išsigelbėjimas

Praėjusį ketvirtadienį, po sužaistų dramatiškų rungtynių, vienas iš krepšinio aistruolių šmaikštavo: „Prireikė dviejų trenerio techninių pražangų, kad komanda atsibustų ir sugrįžtų į rungtynes“. Iš tiesų, ketvirtajame kėlinuke, likus žaisti dvi su puse minutės, „Šilutės“ vyriausiasis treneris Simonas Serapinas už ginčus su rungtynių teisėjais „užsidirbo“ vieną po kitos dvi technines pražangas ir buvo išvarytas iš aikštės.

Pamario ekipos varžovai pirmavo devynių taškų skirtumu 63:54, iki rungtynių pabaigos likus 2,09 minutėms. Tuomet pralaimintys krepšininkai, tarsi nubudę, „užgriežė“ visais penkiais smuikais ir rezultatą išlygino iki rungtynių pabaigos. Pratęsimo metu sėkmingiau sužaidė šeimininkai, išsigelbėję prieš „Delikatesą“: 82:76 (15:19, 20:13, 14:17, 18:18, 15:9). Nugalėtojų gretose, statistiniais duomenimis, vėl išsiskyrė legionierius Jalen Warren, surinkęs 27 naudingumo balus. Jis pelnė 26 taškus ir atkovojo 5 kamuolius. Prie pergalės prisidėjo ir kiti krepšininkai: Julius Liesis pelnė14 taškų, Linas Lekavičius įmetė 10 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, Joshua Alexander surinko 10 taškų ir atkovojo 14 kamuolių.

Sostinėje teko patirti pralaimėjimą

Šeštadienį pamario ekipa vyko į šalies sostinę, kur susitiko su lygos naujokais Vilniaus „Steko“ komanda. Ar praėjusi kova su pratęsimu išsekino „Šilutės“ žaidėjus, ar nukritęs bendras fizinis parengimas pakišo jiems koją, tačiau krepšininkų jėgų kovai užteko tik pirmoje rungtynių pusėje, kur dar sugebėjo S. Serapino auklėtiniai priešintis vilniečiams. Po ilgosios pertraukos „Šilutė“ nesugebėjo atsigauti ir primesti lygiavertės kovos savo varžovams. Tad ir galutinis rungtynių rezultatas, pagal visus galimus skaičiavimo parametrus, yra logiškas: 93:75 (22:18, 28:23, 18:13, 25:21).

Vilniuje išsiskyrė blankus legionieriaus J. Waren pasirodymas, kuris pelnė viso labo tik 7 taškus. Pamario ekipos aistruoliai tikrai nenorėtų, kad šiam žaidėjui „batareikos“ atsakytų. Bet ir juodžiausioje duobėje galima surasti prošvaisčių. Čia reikėtų pažymėti Tado Cibulsko rekordinį  rezultatyvų žaidimą. Pastarasis pelnė net 11 taškų, iš jų net tris tolimus metimus iš keturių per 28 žaidimo minutes. Pagal statistinius duomenis, pamario ekipos viena iš pralaimėjimo priežasčių - tai pralaimėta kova po krepšiu 28:35 ir prastesnis pataikymas į krepšį - 48 proc. prieš 54 proc.

Po visų šeštadienį sužaistų rungtynių lygoje S. Serapino kariauna nukrito į šeštąją turnyrinės lentelės vietą su devyniomis pergalėmis ir aštuoniais pralaimėjimais. Į ketvirtąją vietą pakilo Mažeikių „M Basket“ (10-8) ir iš penktos vietos „Šilutę“ išstūmė Šakių „Vytis VDU“ (9-5). Ant kulnų jiems lipa Vilniaus „Stekas“ (8-9), dabar užimantis septintąją vietą.

Artimiausias rungtynes „Šilutė“ žais namuose ketvirtadienį, gruodžio 8 dieną. Rungtynių pradžia - 18.00 val. Varžovas – uostamiesčio „Neptūnas–Akvaservis“. O gruodžio 10-ąją pamario ekipa vėl vyks į Vilnių, kur susitiks su „Rytas 2“ komanda.