Pergalių kodas – meistriškumas ir valia

2022-12-25
„Varmas-Šilutės setas“ Rietave niekam nenusileido (iš kairės): Artūras Silius, Rytis Damulis, Domantas Kairys.
„Varmas-Šilutės setas“ Rietave niekam nenusileido (iš kairės): Artūras Silius, Rytis Damulis, Domantas Kairys.
Lietuvos stalo teniso vyrų komandų pirmenybėse gruodžio 10-11 dienomis Kelmėje, Klaipėdoje ir Rietave buvo žaidžiamos 2-ojo turo varžybos. Pergalių siekė 5 pamariškių komandos, tačiau ne visoms sekėsi, kaip norėjo. Pagirtinai „žaibavo“ mažosios raketės Šilutės komandos „Varmas-Šilutės setas“ (II lyga) žaidėjų rankose: laimėjo visus tris susitikimus ir tarp grupės D ekipų yra lyderiai kartu su Jonavos STK-2 komanda. Be pergalių šiame ture liko „Varmas-Štormas“ (II lyga) ir „Juknaičiai-Varmas“ (IV lyga), o „Pinta-Varmas“ (IV lyga) iškovojo vieną pergalę.

II lygą sudaro 48 komandos, suskirstytos į 4 grupes (A, B, C, D) po 12 komandų. Jos 2-ojo turo varžybas žaidė gruodžio 10 dieną Kelmės sporto centro arenoje. Šilutės rajonui atstovauja „Varmas-Štormas“ (Jonas Piekautas, Romas Gečas, Algis Mykolas Šaulys, Laimis Li Čin Chai) ir „Varmas-Šilutės setas“ (Artūras Silius, Domantas Kairys, Rytis Damulis). Jų varžovais buvo Kauno „Intelektas +40“, Kelmės „Alinava-1“ ir „Nemakščių-Smeltė“.

Komandos tarpusavyje žaidžia iki 3 pergalių. Iš viso susitikimų – 5. Daugelis stalo tenisininkų šią sistemą kritikuoja, nes kartais kuriai nors komandai kelionė į varžybas trunka ilgiau nei pačios varžybos, ypač jei pralaimima ar laimima rezultatu 0:3 ar 3:0. Praėjusi sezono varžybų sistema labiau tiko populiarinti stalo tenisą, nes kiekvienas komandos narys (pirma, antra, trečia komandos raketė) per susitikimą su varžovais sužaisdavo po dvi partijas. Dabar trečioji komandos raketė per susitikimą žaidžia tik vieną partiją bet kokiu atveju rezultato atžvilgiu. Žinoma, ir trečios raketės laimėta partija labai svarbi, bet jo misija turo varžybose trumpa, lieka tarsi nuskriaustas, nes žaidžia tik 3 partijas.

D. Kairys klupdė priešininkus kaire ranka

„Varmas-Šilutės setas“ vienodu rezultatu 3:1 „paguldė“ Kelmės „Alinava-1“ ir Kauno „Intelektą +40“. Bet kovota nelengvai. Žaidžiant su kelmiškiais du taškus davė D. Kairys, įveikęs varžovų antrą Ž. Trumpelį ir pirmą A. Liutkų raketes rezultatais 3:1 ir 3:2. Prie pergalės prisidėjo ir A. Silius, nugalėjęs ilgarankį gynėją O. Bredelį, kuris pasirinko netikėtą taktiką: pirmas bandė užpulti. Iš pradžių ši taktika veikė, A. Silius pralaimėjo pirmą setą 10:12, tačiau ir rusniškis rado „vaistų“ – pradėjo žaisti aktyviau ir laimėjo – 3:1.

Mače su kauniečiais pasižymėjo Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Rytis Damulis, iškovojęs dvi pergales. Jam ypač teko paplušėti žaidžiant su Denis Krivego. Prireikė penkių setų, kol įveikė Denisą – 3:2 (11:8, 4:11, 8:11, 11:8, 11:8). Susitikimą pradėjusiam D. Kairiui irgi prisiėjo plėšti pergalę prieš „Intelektas +40“ lyderį A. Gedgaudą – 3:2 (11:8, 11:9, 9:11, 8:11, 12:10).

Labai įtempta kova vyko šilutiškiams žaidžiant su „Nemakščių-Smelte“. Nugalėtojas paaiškėjo po penkių partijų. D. Kairys, tarsi svyruodamas vaikščiodamas lynu tarp dangoraižių, parmušė Zigmą Mišeikį – 3:2 (11:8, 8:11, 11:9, 9:11, 11:6). R. Damulis pralaimėjo Antanui Žibui – 2:3 (11:8, 6:11, 8:11, 11:7,13:15). Susitikimo rezultatas tapo lygus – 1:1. Mūsiškių naudai rezultatą persvėrė A. Silius nepalikęs jokių šansų Donatui Gliaudžiui – 3:0 (11:7, 11:6, 11:6). Bet Z. Mišeikis, nugalėjęs R. Damulį, išlygino susitikimo rezultatą – 2:2. Lemiamą partiją D. Kairys žaidė prieš A. Žibą. Abu kovėsi kaip liūtai. Vis tik pergalė nusviro Domantui – 3:2 (9:11, 11:8, 8:11, 11:7, 11:9).

Tokiu rezultatu laimėtas ir komandų susitikimas. „Varmas-Šilutės setas“ per du turus iškovojo 5 pergales ir surinko 10 taškų. Tiek pat taškų pelnė ir Jonavos STK-2 komanda. Ant kulnų lipa Kėdainių STK-2 (9 tšk.) ir Panevėžio „Virusai“ (8 tšk.).

Kelmėje su tais pačiais varžovais kovojusio Šilutės „Varmo-Štormo“ komandos žaidimas strigo. Komandai negalėjo talkinti jos lyderis R. Gečas. „Varmas-Štormas“ pralaimėjo visus tris susitikimus. Atkakliausiai pasipriešinta kovojant su „Alinava-1“. Mūsiškiai pralaimėjo rezultatu 2:3. Komandai po tašką pelnė A. M. Šaulys ir L. Li Čin Chai, įveikę Ž. Trumpelį ir O. Bredelį. Susitikimai su „Nemakščių-Smelte“ ir  „Intelektu +40“ pralaimėti rezultatu 1:3. „Varmui-Štormui“ po tašką iškovojo J. Piekautas, įveikęs D. Gliaudį, ir A. M. Šaulys, įveikęs kaunietį M. Damavičių. „Varmo-Štormo“ taškų kraitis po dviejų turų – 6. Trečiojo turo kovos vyks vasario mėnesį.

III lygos pirmenybėse dalyvaujanti Šilutės sporto mokyklos rinktinė (grupė C) nuvyko į Klaipėdą nepilnos sudėties, nes vienas žaidėjas susirgo. Aišku, vaikinų nuotaika buvo ne kokia. Šilutiškiai vienodu rezultatu 0:3 pralaimėjo Plungės komandoms „Žemaite -2“ ir „Žemaite-5“. „Žemaite-5“ - grupės favoritas, turintis 10 taškų po dviejų turų. Šilutės SM komanda yra surinkusi 4 taškus. Trečiame ture jiems reikės pasistengti, kad nenusiristų į grupės autsaiderius.

Kovojo su aukštesnio reitingo varžovais

IV lygos 36 komandos gruodžio 11 dieną žaidė Rietave. Šilutės rajono garbę gina „Pinta-Varmas“ (Gediminas Valančius, Lukas Raugevičius, Gintaras Milkintas, Zigmas Šikšnius) ir „Juknaičiai-Varmas“ (Edmundas Naujokas, Vincas Agintas, Vacys Anuškevičius, Vytautas Šaulys). Mūsų komandų laukė kovos su itin pajėgia Klaipėdos „Gulbe“, kurios pirmoji raketė Laurynas Pakalniškis turi šalies A lygos žaidėjo nemenkos patirties ir yra bet kam rimtas varžovas.

Pamario komandos negalėjo įkibti į „Gulbę“. Taip ir nutiko. Ir „Pinta-Varmas“, ir „Juknaičiai-Varmas“ pralaimėjo klaipėdiečiams vienodu rezultatu 0:3. O kam teko proga išbandyti jėgas su L. Pakalniškiu? L. Raugevičius priešinosi, įstengė pridaryti šiokių tokių keblumų varžovui, nors pralaimėjo rezultatu 0:3 (9:11, 7:11, 6:11). L. Pakalniškis ne iškart perkando Luko kombinacinį žaidimo stilių. V. Anuškevičius, žaisdamas su L. Pakalniškiu, kas setas rinko tašku daugiau, bet buvo „sušaudytas“ 0:3 (3:11, 4:11, 6:11). Juknaičių komanda pralaimėjo ir susitikimą su Rietavo „Greitukais“ – 1:3 (pergalę pelnė V. Šaulys).

Atkakliau kovota su Klaipėdos rajono BĮ sp „Centras“ rinktine. Mūsiškiams pritrūko taško, pralaimėta rezultatu 2:3. V. Agintas įveikė G. Jokubaitį – 3:1, V. Šaulys nugalėjo A. Žemgulį – 3:0, tačiau lemiamą partiją V. Agintas pralaimėjo F. Žemguliui – 0:3.

Kiek sėkmingiau pasirodė „Pinta-Varmas“. Šilutiškiai 2:3 pralaimėjo Klaipėdos rajono komandai, bet sutriuškino „Greitukus“ – 3:0. Rietave „Pintai-Varmui“ daugiausiai taškų pelnė L. Raugevičius ir G. Milkintas. Tarp grupės C komandų pirmauja uostamiesčio „Gulbė“ ir Šiaulių „Rezervas“ – po 10 tšk. Mažai atsilieka „Pinta-Varmas“ – 8 tšk. Juknaičių komanda yra surinkusi 6 tšk.


Straipsnio komentarai

keista,2022-12-25
kam čia tas rašliavinis marmalas su rezultatais, pavardėmis, pavadinimais? Pakanka paryškinto teksto ir žodžio "Šaunuoliai" Komentaras patinka Komentaras nepatinka