„Šilutės baldų“ vadovas E. Jankauskas: kitų metų antra pusė turėtų būti šviesesnė

2022-12-27

Didžiausiam rajone darbdaviui „Šilutės baldams“ praėję metai pažėrė ir optimistinių vilčių, ir iššūkių. Įmonės vadovas Eimuntas Jankauskas sako, kad metų pradžia žadėjo įmonės atsigavimą po COVID pandemijos, tačiau karas Ukrainoje, sutrūkinėjusios tiekimo grandinės, pakilusios žaliavų kainos ir energijos kainų šokas šviesius metus aptemdė. Tačiau tikimasi, kad kitų metų antroje pusėje atsigaus paklausa ir gamybos apimtys.

Iššūkių ir gerų darbų metai

„Teko priimti sudėtingus ir sunkius sprendimus, kartais – su skaudančia širdimi. Tačiau tam, kad padėtume tvirtą pagrindą atsigavimui ir augimui ateinančiais metais. O stabilizavimosi ženklus jau matome“, - prognozėmis dalijasi „Šilutės baldų“ vadovas E. Jankauskas.

Anot jo, nepaisant globalių tendencijų ir lemtingų įvykių, metai įmonėje buvo labai darbingi: pradžioje augo užsakymai, todėl buvo didinami gamybos pajėgumai, priimta naujų darbuotojų, įsisavintos naujos technologijos ir skirtos milijoninės investicijos gerinti infrastruktūrą. Taip pat bendrovės komanda aktyviai įsiliejo į SBA Savanorystės bangą ir dalyvavo bei patys organizavo įvairias savanorystės iniciatyvas.

„Pasitelkę įmonės savanorius ir bendruomenę sutvarkėme apleistas senąsias evangelikų liuteronų kapinaites Šyšos ir Gaidelių kaimuose, drauge su Raudonuoju Kryžiumi ruošiame maisto davinius sunkiai besiverčiantiems. Pyragų dienos proga aukojome Šilutės socialinių globos namų gyventojams ir Vaikų dienos centrui. Pagal galimybės padedame ir gyvūnų globos įstaigoms. Ypatingai džiaugiuosi, kad prieš Kalėdas įmonės darbuotojai išpildė beveik 30-ies vaikų svajones“, – apie komandos padarytus gerus darbus pasakoja įmonės vadovas.

Smukę pirkimai mažino gamybą

E. Jankauskas sako, kad šiuo metu kaip ir visiems šalies verslams didžiausias iššūkis – lėtėjantis perkamumas ir dėl to menkstantys užsakymai.

„Mūsų produkcija keliauja į daugybę valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje, todėl esame smarkiai priklausomi nuo jų gyventojų perkamosios galios ir lūkesčių. O šiemet perkamąją galią daugelyje mūsų rinkų menkino bendra infliacija, elektros kainų šokas, o lūkesčiams dėl ateities smogė karas. Šalia to, augo ir konkurencija tarp gamintojų. Todėl šiuo metu maksimaliai fokusuojamės į gamybos efektyvumą ir optimizaciją – tobuliname technologijas, įrangą, peržiūrime procesus. Pasiekiant efektyvumo rezultatų darbuotojai skatinami motyvaciniais priedais“, –  sako „Šilutės baldų“ vadovas.

Tačiau šiemet mažėjus užsakymams ir užsipildžius sandėliams, teko priimti sudėtingą sprendimą – mažinti ir gamybos apimtis.

„Siekiant išlikti konkurencingiems ir efektyviems, kad išlaikytume esamus ir gautume naujų užsakymų ateityje, teko peržiūrėti darbuotojų skaičių, pereiti iš keturių į trijų, o vėliau ir į dviejų pamainų darbą. Gamybos efektyvinimo sprendimai jau duoda rezultatų. Neabejotinai, tai padės išgyventi dabartinį nelengvą laikotarpį, o ekonomikoms bei pirkimams atsigavus, vėl užkursime gamybą maksimaliu pajėgumu“, – sako E. Jankauskas.

Pasak jo, „Šilutės baldai“ liko ir liks vienas didžiausių rajono darbdavių. Didelė įmonės komanda jau daugelį metų įrodo savo profesionalumą ir gamybos kokybę, todėl užtarnautas pagrindinių partnerių pasitikėjimas stiprina įmonės gyvybingumą.

Tikisi palankesnių metų

Šiuo metu įmonė testuoja naujus IKEA gaminius. Dalį ketinama pradėti gaminti jau kitais metais, dėl kitų gamybos vyksta derybos. Pavyzdžių salėje jau eksponuojama keliolika baldų pavyzdžių – ruošiamasi konkursams dėl naujų gaminių keleriems metams į priekį. Planuojant imtis naujų baldų šeimų gamybos, ketinama už maždaug 1 mln. eurų įsigyti įrangos, technologijų, kurie padės tai daryti efektyviai ir kokybiškai. Taip pat įmonė numačiusi ant pastatų stogų įrengti saulės jėgainę, kuri padėtų sumažinti sąskaitas už elektrą.

„Esame suinteresuoti ir komanda negaili jėgų, kad Šilutėje didintume gamybą, plėstume pajėgumus ir galėtume darbą pasiūlyti daugiau žmonių. Nors šiuo metu dėl karo Ukrainoje ir infliacijos nuotaikos nėra optimistinės, tačiau artėjančių švenčių proga linkiu visiems mums taikos ir ramybės, o Naujaisiais metais grįžti į normalaus gyvenimo vėžes“, -  sveikindamas su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais linki „Šilutės baldų“ vadovas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!