Gargždai, stalo tenisas – šilutiškių pergalės ir pamokos

2023-01-05
Iš kairės: Jonas Piekautas, Benas Berniukevičius, Domantas Gailius, Karolina Uksaitė ir Ernestas Pundinas.
Iš kairės: Jonas Piekautas, Benas Berniukevičius, Domantas Gailius, Karolina Uksaitė ir Ernestas Pundinas.
Gargždų sporto arenoje surengtame kalėdiniame stalo teniso turnyre varžėsi kelių amžiaus grupių bei skirtingo sportinio lygio vaikai, jaunimas ir veteranai. Šilutės rajonui atstovavo stalo teniso klubo „Varmas“  nariai ir Traksėdžių „Šilojų“ mokyklos vaikai, treniruojami Jono Piekauto, kuris ir pats iškovojo sportinį trofėjų, ir jo auklėtinė Karolina Uksaitė. Neliko nepastebėti kiti pamario krašto sportininkai, parsivežę varžybų patirties bei įspūdžių.

Pamariškių sportinė delegacija: stalo teniso klubo „Varmas“ vadovas Jonas Piekautas, jo treniruojami traksėdiškiai Ernestas Pundinas, Karolina Uksaitė, Benas Berniukevičius ir dešimtmetis Domantas Gailius. Pastarajam turnyras Gargžduose – debiutas. Domantas pamatė, kaip žaidžia kiti vaikai, gavo grūdinimosi pamoką. Anot trenerio, D. Gailius turi gerus stalo tenisininko judesius, jaučia kamuoliuką. Sustiprinęs šiuos įgūdžius bei žaidimo techniką Domantas gali tikėtis  ateityje laimėti prieš varžovą ne tik setą, bet ir partiją. O Benas Berniukevičius jau šiandien ne vienam varžovui galvosūkis dėl žaidimo kaire raketės puse, kurią dengia lygi guma nebijanti sukimo, taip vadinamas antitopsas. Kol kas Benas tik bando įvaldyti šį ginklą, tačiau ir dabar jau neretai suklaidina varžovus. B. Berniukevičius grupės varžybose (5 dalyviai) įveikė du varžovus ir du susitikimus pralaimėjo. Benas įsitikino, kad gali daugiau. Jis dega noru treniruotis, įsiklauso į trenerio patarimus.

Gargžduose pergalių serija pasidabino Karolina Uksaitė. Pastaruoju metu ji padarė didelę pažangą. Treneriui J. Piekautui malonu, kad jo auklėtinės pjautų smūgių ir kirčio dešine raketės puse varžovai nebeatlaiko. Darbas per treniruotes atsiperka pergalėmis varžybose. K. Uksaitė grupės varžybose vienodu rezultatu 3:0 nugalėjo tris berniukus ir rezultatu 3:1 įveikė varžovę. Karolina iškopė į finalą ir užėmė antrą vietą. Pergalės kalėdiniame turnyre – gera paskata kopti aukštyn stalo teniso turnyruose 2023 metais. K. Uksaitė – kombinacinio žaidimo stiliaus atstovė, pasižyminti ne vien tikslumu, klaidinimu, bet ir galingu užbaigiamuoju smūgiu.

Gargžduose šį kartą ne viskas klojosi Ernestui Pundinui, žaidusiam stipriausiųjų pagal meistriškumą vaikinų grupėje. Ernesto stichija – ataka, greitas žaidimas. Būna, jog žaidžia magiškai, būna, jog žaidimas ima banguoti. Viskas jo rankose. Beje, Ernesto vyresnis brolis Karolis – daugkartinis Šilutės rajono čempionas. Čempiono vardas prognozuojamas ir Karolio pėdomis sekančiam Ernestui. J. Piekautas veteranų varžybose užėmė antrą vietą, pralaimėjęs tik čempionui Gintarui Jokubaičiui (Gargždai).

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?