Klaipėdos rajonas naujus metus pasitinka ambicingai – laukia daugybė projektų ir iššūkių

2023-01-13
Pasirašyta sutartis dėl Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybos.
Pasirašyta sutartis dėl Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybos.
Nauji darželiai ir mokyklos, modernūs kultūros centrai, šiuolaikiškas baseinas ir sporto salė, asfaltuojamos gatvės, tvarkomi kiti svarbūs objektai – tai ne svajonės ar miglotos ateities vizijos, o realūs Klaipėdos rajono savivaldybės jau vykdomi arba pradėti darbai. Baigiantis metams Savivaldybė ne tik įvertina tai, ką pavyko nuveikti, bet ir ryžtingai žvelgia į ateitį – augantis rajonas nešykšti iššūkių, tačiau didėjantis biudžetas leidžia imtis ambicingų projektų ir kurti patogesnį gyvenimą kiekvienam rajono gyventojui.

Galima drąsiai sakyti, kad Klaipėdos rajonas – geriausia vieta gyventi. Kasmet čia gyventojų skaičius paauga keliais tūkstančiais, o daugiausia naujakurių apsigyvena priemiestinėse seniūnijose. Rajone kuriasi jaunos šeimos, tad natūralu, kad joms labiausiai reikia ugdymo įstaigų. Švietimo infrastruktūros plėtra – vienas iš svarbiausių Savivaldybės prioritetų ir šiemet šioje srityje pasiektas nemažas proveržis.

Visame rajone – naujos ugdymo įstaigos

Lapkritį su UAB „Infes“ pasirašyta Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybos sutartis – gali būti pelnytai vadinama istoriniu įvykiu visam rajonui. Ko gero, dešimt metų diskutuota, kur ir kaip jį statyti, ginčytasi dėl vietos, tačiau šiandien sutartis jau pasirašyta ir rangovas įsipareigojo, kad per pustrečių metų Gargžduose, Dariaus ir Girėno gatvėje, iškils šiuolaikiškas sporto ir pramogų kompleksas. Bus pastatyti du pastatai, sutvarkytas sklypas, įrengiant visas reikalingas komunikacijas, automobilių stovėjimo aikštelę, takus, viešąsias erdves.  

Viename pastate bus įrengtas baseinas su SPA zona. Baseinas turės keturis 25 m ilgio takelius, SPA zoną su pirtimis, sūkurine vonia. Baseinas bus su pakeliamu dugnu, kad čia galėtų vykti ne tik plaukimo, bet ir šuolių į vandenį nuo tramplyno treniruotės bei varžybos. Baseino dugno gylis sieks 4 metrus. Kitame pastate bus įrengta universali sporto salė, atitiksianti LKL reikalavimus. Čia treniruosis ir varžysis rajono krepšininkai, tinklininkai, salės futbolo komanda bei kiti sportininkai.

Kultūra turės namus

Ko gero, visi sutinka, kad kultūros darbuotojų ar mėgėjų kolektyvų veikla yra sunkiai įmanoma be šiltų, patogių, modernių patalpų, į kurias noriai renkamasi ne tik repetuoti, bet ir stebėti kultūrinių renginių. Tad Savivaldybė pastaruoju metu skiria didelį dėmesį kultūros židinių atnaujinimui.

Pradėta ilgai laukta Gargždų kultūros centro modernizacija, kurią planuojama baigti po maždaug pusantrų metų. Po modernizacijos Gargždų kultūros centro pastatas pasikeis neatpažįstamai – fasadą papuoš spalviniai ir meniniai akcentai, į kitą vietą bus perkelta kasa, keisis rūbinės prieigos, o į modernią 400 vietų koncertų salę ves dar vienas pagrindinis įėjimas. Taip pat bus paaukštintas koncertų salės amfiteatras, bus pakeista scenos danga, grindys, kėdės, įranga bei akustinė sistema, sutvarkytos ir kitos erdvės. 

Kitąmet duris turėtų atverti ir Endriejavo kultūros namai. Kurį laiką strigusios statybos vėl pajudėjo ir jau dabar matomi akivaizdūs statybų rezultatai – statinys kyla akyse. Čia bus pastatytas ne tik naujas pastatas su patalpomis, pritaikytomis kultūrinei ir bibliotekos veiklai, bet ir bus sutvarkyta aplinka. Bus perklojami esami pėsčiųjų takai, įrengiami laiptai, suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovas, įrengiamas teritorijos apšvietimas.

Galima pasidžiaugti ir neseniai atnaujintais Plikių kultūros namais. O planuose – Veiviržėnų kultūros centro renovacija, kuriai intensyviai ruošiamasi.

Investicijos į kelių infrastruktūrą – didžiausios Lietuvoje

Klaipėdos rajonas šiemet pelnė „Auksinę krivūlę“ už didžiausias investicijas į kelius visoje šalyje. Ir tikrai ne veltui. Jei keliams 2019 metais buvo skiriama 3 mln. eurų, tai 2022 metais – jau 12 mln. eurų.

Keturis kartus išaugęs finansavimas rodo ne tik didesnes Savivaldybės finansines galimybes, bet ir požiūrį į gyventojams, ko gero, vieno iš aktualiausių klausimų sprendimą. Asfalto reikia visur, − nesvarbu, ar tai naujai besikuriantys kvartalai, ar gyvenvietės, kurios naujo kelio laukia jau 20 metų. Visi nori gyventi patogiau. Tad vien per 2022 metus Klaipėdos rajone išasfaltuota apie 40 gatvių ar jų atkarpų – tai yra apie 12 km kelių, o automobilių stovėjimo vietų įrengta daugiau nei 3 tūkst. kvadratinių metrų plote.  

Savivaldybė investuoja ne tik į savo, bet ir į Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančius kelius. Šiuo metu su Direkcija pasirašyta 11 bendradarbiavimo sutarčių dėl kelių asfaltavimo, autobusų stotelių  įrengimo. Bendradarbiaujant su LAKD, jau sutvarkyta Klaipėdos gatvė Priekulėje, tvarkoma Tilto gatvė Gargžduose. Ruošiamasi tvarkyti ir Kretingos Plento gatvę Gargžduose, Laisvės gatvę Veiviržėnuose, Klaipėdos gatvę Kretingalėje, Rasytės ir Šimkų gatves Slengiuose, Pamarių gatvę Priekulėje, bus įrengta iškili perėja prie „Pasakos“ stovyklos Karklėje, įrengta nuo triukšmo apsauganti sienelė ties Ketvergių pagrindine mokykla.

Taip pat jau priimtas sprendimas iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos perimti per Klemiškės II kaimą einančias Arimų ir Smeltaitės gatves bei per Slengius einančią Ežero gatvės dalį. Taip bus galima greičiau ir paprasčiau spręsti klausimus, susijusius su pėsčiųjų perėjomis, apšvietimu ar remontu.

Projektų gausa atliepia gyventojų poreikius

Klaipėdos rajono savivaldybė įgyvendina ir daugybę kitų projektų, kurie itin svarbūs gyventojams. Statoma nauja Gargždų autobusų stotis, visame rajone vykdoma apšvietimo modernizacija, ruošiamasi ir apšvietimo plėtrai, įrengiami lietaus nuotekų tinklai.

Sparčiai įgyvendinamos Dalyvaujamajam biudžetui pateiktos gyventojų idėjos – tvarkomos viešosios erdvės, kuriama nauja sporto ir laisvalaikio infrastruktūra. Nepamirštamos ir vaikų žaidimo bei sporto aikštelės, kurios ne tik tvarkomos, bet ir vykdoma jų plėtra. Tvarkomas Gargždų miesto parkas, sutvarkytos viešosios erdvės Vėžaičiuose ir Priekulėje.

Tai infrastruktūros projektai, kurių daromą pokytį lengva pastebėti. Tačiau Klaipėdos rajone, atsižvelgiant į gyventojų poreikius, nuolat investuojama ir į teikiamų paslaugų kokybę, čia veikia medikų bei pedagogų pritraukimo programos, skiriamos lengvatos verslui, kuriančiam darbo vietas, remiančiam sportą, kultūrą, bei finansiškai padedama smulkiesiems verslininkams.

Didelis dėmesys skiriamas trumposioms maisto tiekimo grandinėms, įvairioms socialinėms programoms, jaunimo užimtumui ir įdarbinimui, rajono vaikams kompensuojamos vasaros stovyklos, skiriamos išmokos naujagimiams, o pirmokus mokykliniame suole pasitinka kanceliarinių priemonių krepšeliai, rajone skatinama nevyriausybinių organizacijų veikla, vaikų ir suaugusiųjų užimtumas.

Išties Klaipėdos rajonas naujus metus pasitinka ambicingai – laukia daugybė projektų ir iššūkių. Tad svarbiausias tikslas – sėkmingai ir sklandžiai vykdyti darbus, kad pokyčius pajaustų kuo didesnė dalis gyventojų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?