Staigmenų turnyre didžiausią staigmeną sukūrė vienuoliktokų komanda

2023-01-13
Turnyro prizininkai (iš kairės): L. Li Čin Chai, R. Gečas – 2 vieta; R. Damulis, vyr. teisėjas J. Čimkus, M. Deveikis – 1 vieta, K. Alkimavičiūtė, A. Silius – 3 vieta.
Turnyro prizininkai (iš kairės): L. Li Čin Chai, R. Gečas – 2 vieta; R. Damulis, vyr. teisėjas J. Čimkus, M. Deveikis – 1 vieta, K. Alkimavičiūtė, A. Silius – 3 vieta.
Šilutės rajono stalo teniso komandos 2022-uosius išlydėjo kalėdiniu turnyru gruodžio 28 dieną Traksėdžių „Šilojų“ mokyklos sporto salėje. Staigmena vijo staigmeną, o didžiausios sensacijos autoriais tapo Šilutės sporto mokyklos pirmoji komanda (ŠSM-1), kurios garbę gynė vienuoliktokai Rytis Damulis (Pirmoji gimnazija) ir Mantas Deveikis (Vydūno gimnazija), įveikė visus varžovus ir iškovojo pirmos vietos taures.

Turnyro organizatorius – Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ vadovas Jonas Piekautas, vyr. teisėjas – Jonas Čimkus, mecenatas – ūkininkas Algis Mykolas Šaulys (Bikavėnai). Dalyvavo 12 komandų. Komandos sudėtis – 2 žaidėjai. Pirmas turnyro etapas – varžybos pogrupiuose. Burtų tvarka sudaryti 4 pogrupiai.

Komandinis susitikimas buvo žaidžiamas iki trijų pergalių. Pogrupių nugalėtojai ir antros vietos laimėtojai tęsė kovas finale vieno minuso sistema išaiškinant visas vietas. Dėl specialaus paguodos turnyro prizo kovojo pogrupių autsaideriai. Įtampa laikėsi abiejose frontuose, nes kiekviena komanda siekė užbaigti turnyrą aukščiau palypėjusi.

Pretendentų į prizininkus netrūko

Nemažai komandų turėjo lyderius. Jie per susitikimą galėjo pelnyti dvi pergales. Komandos antrai raketei belieka pridurti pergalę. Kita svarbi galimybė nusverti susitikimą savo naudai – laimėti dvejetų partiją. Turnyras parodė, kad ne visi komandų lyderiai blizgėjo, todėl porų partija ne kartą lėmė žaidėjų triumfą arba kartėlį. Kas tieji kandidatai į prizininkus?

Lietuvos stalo teniso komandų II lygos pirmenybių ekipos „Varmas-Štormas“ nariai legionierius Romas Gečas ir Laimis Li Čin Chai, klubo „Varmas“ senjorai Jonas Piekautas ir Algis Mykolas Šaulys, kaip sakoma, „krikštyti“ net Europos lygio veteranų čempionatuose, Lietuvos senjorų čempionatų prizininkai, Šilutės sporto mokyklos auklėtinai Rytis Damulis, Mantas Deveikis (ŠSM-1), Titas Venckus ir Ernestas Pundinas (ŠSM-2), Šilutės sporto mokyklos treneris Artūras Silius ir jo auklėtinė Karina Alkimavičiūtė („Setas“), Gediminas Valančius ir Lukas Raugevičius („Pinta-Varmas“), Domantas Kairys ir Vincas Agintas.

Taigi, svajojančių laimėti taures nestigo, tik ne visi jie tas pergales į savo kišenes susidėjo. Ne vienai komandai sutrukdė jaunimėlis, o kai kurių komandų ambicijos šį kartą pasirodė didesnės nei galimybės, nes jų lyderius slėgė užsikrauta atsakomybės našta.

Varžybos pogrupiuose

Pogrupio A favoritas „Varmas-Štormas“ (R. Gečas, L. Li Čin Chai) savo jėgą įrodė: rezultau 3:0 nugalėjo Rimo Kavaliausko ir tauragiškio Jono Ratkevičiaus duetą ir rezultatu 3:1 įveikė ŠSM-2 (T. Venckus, E. Pundinas) ekipą. Bet būta ir staigmenos: Vydūno gimnazijos dešimtokas T. Venckus labai netikėtai nugalėjo varžovų lyderį, kombinacinio žaidimo asą R. Gečą – 3:2. Moksleiviai, įveikę rezultatu 3:1 R. Kavaliauską ir J. Ratkevičių, pogrupyje užėmė taip trokštamą antrą vietą ir pateko į finalinį aštuntuką.

Pogrupyje B dėl pirmos vietos mažąsias raketes sukryžiavo „Pinta-Varmas“ (G. Valančius, L. Raugevičius) ir D. Kairys su V. Agintu. Pastarosios komandos lyderis – Domantas Kairys. Jis šalies II lygos komandų pirmenybėse sėkmingai gina „Varmo-Šilutės seto“ ekipos garbę, įveikęs ne vieną žinomą stalo tenisininką. Bet tą dieną jo puolimas atsimušė į kietą traksėdiškio moksleivio Luko Raugevičiaus gynybą su pavieniais atsakomaisiais smūgiais. Lukas nugalėjo – 3:1. G. Valančius patiesė V. Agintą, o dvejetų partijoje taip pat viršų paėmė G. Valančius ir L. Raugevičius. Pastarieji tapo pogrupio nugalėtojais, antri liko D. Kairys ir V. Agintas. Jauniausia turnyro komanda traksėdiškiai Karolina Uksaitė ir Benas Berniukevičius, lankantys NVŠ (neformalus vaikų švietimas) užsiėmimus, pralaimėjo abu susitikimus vienodu rezultatu 0:3.   

Pogrupio C komandų varžybas nesunkiai laimėjo ŠSM-1 (R. Damulis, M. Deveikis) komanda, vienodu rezultatu 3:0 sutriuškinusi „Juknaičius-Varmą“ (Edmundas Naujokas, Vytautas Šaulys) ir Gintaro Milkinto, Zigmo Tamošiūno duetą. Pastarieji liko treti, nes pralaimėjo atkaklią dvikovą dėl antros vietos rezultatu 2:3 juknaitiškiams.

Į pogrupį D burtai suvedė dvi ambicingas komandas: klubo „Varmas“ senjorus J. Piekautą, A. M. Šaulį ir „Setą“ (A. Silius, K. Alkimavičiūtė). Šios komandos nesunkiai įveikė K. Malkio, M. Drapkino komandos pasipriešinimą ir aršiai susikovė tarpusavyje dėl pirmos vietos pogrupyje. Stabiliau žaidė „Setas“. A. Silius ne be gudrybių palaužė J. Piekautą ir A. M. Šaulį, laimėjęs abi partijas rezultatu 3:2. Dvejetų partiją rezultatu 3:2 laimėjo J. Piekautas, A. M. Šaulys. Pastarasis, panaudojęs visą savo techninį žaidimo arsenalą (kantrią gynybą ir kontrataką), rezultatu 3:2 išspaudė pergalę prieš K. Alkimavičiūtę. Bet to veteranams neužteko. K. Alkimavičiūtė, žaisdama aštriu stiliumi, rezultatu 3:0 sudorojo J. Piekautą. Komandų susitikimą laimėjo „Setas“ – 3:2. Senjorai į finalą iškopė antru numeriu.

Finalas – įtampos viršūnė

Būsimieji vicečempionai R. Gečas, L. Li Čin Chai ketvirtfinalyje stumtelėjo žemyn D. Kairio ir V. Aginto komandą – 3:0. Lengvą pergalę pelnė ir „Setas“ paritęs „Juknaičius-Varmą“ -3:0. ŠSM-1 komanda rezultatu 3:1 nugalėjo „Varmo“ senjorus J. Piekautą, A. M. Šaulį, o „Pinta-Varmas“ vargais negalais įveikė ŠSM-2 komandą – 3:2. Pusfinalyje „Varmas-Štormas“ sunkiai, bet šventė pergalę prieš „Setą“ – 3:2. „Setui“ po tašką užtriūsė A. Silius ir K. Alkimavičiūtė. A. Silius rezultatu 3:2 nugalėjo R. Gečą, bet tokiu pat rezultatu pralaimėjo L. Li Čin Chai, gi K. Alkimavičiūtė įveikė L. Li Čin Chai – 3:2, bet karti su savo treneriu A. Siliumi prakišo dvejetų partiją – 2:3. Į finalą pakilo „Varmas-Štormas“. Kita pusfinalio kova: ŠSM-1 rezultatu 3:0 parbloškė „Pintą-Varmą“. Lemiama dvikova dėl pirmos vietos tarp „Varmo-Štormo“ ir ŠSM-1 komandų pasižymėjo didele įtampa. Ją geriau pernešė gimnazistai. Pergalės kalviu buvo R. Damulis vienodu rezultatu 3:2 laimėjęs prieš R. Gečą ir L. Li Čin Chai. M. Deveikis abi partijas prapylė, bet kartu R. Damuliu sugebėjo laimėti dvejetų partiją – 3:2. Tokiu rezultatu baigėsi ir šių komandų susitikimas. Gimnazistai neslėpė šypsenų, keldami aukštyn virš galvų iškovotas čempionų taures, kurios buvo didžiausios. Antrą vietą užėmė „Varmas-Štormas“, trečią – „Setas“ (A. Silius, K. Alkimavičiūtė), ketvirtą – „Pinta-Varmas“ (G. Valančius, L. Raugevičius), penkti liko D. Kairys, V. Agintas, šeštą vietą užėmė ŠSM-2 (T. Venckus, E. Pundinas), septintą – J. Piekautas, A. M. Šaulys, aštuntą – E. Naujokas, V. Šaulys (Juknaičiai). Paguodos turnyro specialius prizus laimėjo R. Kavaliauskas ir J. Ratkevičius, aplenkę tris komandas. Anot turnyro organizatoriaus J. Piekauto, užaugęs smagus jaunimas jau gerokai lenkia veteranus greičiu. Išties, gerai žaidė ne tik čempionais tapę R. Damulis, kuris laimėjo visas partijas, M. Deveikis, L. Raugevičius, nustebino T. Venckus paėmęs viršų prieš R. Gečą, A. M. Šaulį, J. Piekautą, J. Ratkevičių. Jis pralaimėjo tik vieną partiją D. Kairiui – 2:3. O kokios būtų pastabos? Turnyras užsitęsė, komandos išėjo žaisti prie 6 stalų nepasirinkusios pavadinimų. Bet pabaiga buvo graži ir šilta: apdovanojimus įteikė vyr. teisėjas J. Čimkus, senieji metai palydėti prie kavos ir arbatos puodelių su lengvais užkandžiais.


Straipsnio komentarai

Senis2023-01-15
Kas yra mecenatas?
Nesuprantu kaip ūkininkas Algis Mykolas Šaulys yra mecenatas.
Mecenatas (iš asmenvardžio Gaius Cilnius Maecenas – garsus Romos kultūros rėmėjas, miręs 8 m. pr. m. e.) – asmuo, materialiai remiantis kokią nors kultūrinę, meninę veiklą ar sritį. Stalo tenisas tikrai nera ta sritis kuria remtu mecenatas.
Nuo rėmėjo ar labdaros teikėjo mecenatas paprastai skiriasi tuo, kad finansuoja ne socialines ar biologines reikmes, bet meną, kultūrą.
Mecenãtas yra intelektualų ir menininkų globėjas, jų kūrybos rėmėjas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?