Potvynio metu Savivaldybės rūmuose „sugedo“ pagalbos komunikacija

2023-01-16, Raimonda Canderienė
V. Laurinavičienė jau šešerius metus negali ramiai gyventi – veržiasi vanduo į sodybą.
V. Laurinavičienė jau šešerius metus negali ramiai gyventi – veržiasi vanduo į sodybą.
Potvynis pamary šiemet, regis, prasidėjo iškart po naujamečių saliutų. Kai kuriems gyventojams vanduo semia bei gadina kraują net ir nesantiems arti marių bei Nemuno. Vilkyčiuose atsirado Žalgirių kaimo filialas.

Skęsta sodyba, o pagalbos šauksmo niekas negirdi

Virginija Laurinavičienė vargsta vargus jau kelinti metai ir galo tam nematyti. O priežastis banali - tai keliukas į kapinaites, atliekantis pseudohidroelektrinės funkcijas, tik šliuzų vaidmenį atlieka netvarkomas melioracijos vamzdis. Vanduo juo teka tiesiai link V. Laurinavičienės kiemo prieigų, nepasikuklina užsukti ir kieman.

Negana to, greta sodybos patogiai įsitaisė du Savivaldybei priklausantys sklypai, kurie visiškai netvarkomi, žolė juose nepjaunama ir tapo erkių veisyklomis. Jais taip pat tenka pasirūpinti V. Laurinavičienei, nepratusiai gyventi Amazonės džiunglių apsupty. Atsiradus pirkėjui, ko gero šiais sklypais pasirūpinta bus, bet kol kas tai daro Veiviržo 45 sodybos savininkė. Ar normali tokia situacija, spręskite patys.

Vilkytiškė ne kartą pagalbos Saugų seniūno prašė. Tačiau niekas jos negirdėjo. Tik po kreipimosi į politikę Lijaną Jagintavičienę komisijos praėjusių metų vasarį prie savo sodybos sulaukė, kuri bandė apžiūrėti, kas per bėdos moterį kamuoja. Tačiau viskas taip ir liko nors Tarybos narei pats seniūnas teigė, kad problemą stengsis pašalinti.

Ramiai užantyje sėdi

Užsukę pas Saugų seniūną Arvydą Stonį teiravomės, kokie šansai išspręsti šią gyventojos problemą. Seniūnas patikino, kad ši bėda - krašto ypatumų rezultatas, jis yra nuolat semiamas, tad sielvartauti nėra ko. Toks gyvenimas.

Tik ar tikrai? Savo namuose prakiurusį vamzdį taisome, bet nemiegame valtyje, ar ne? Galiausiai atsidūsėjus paminima finansinė priežastis: pinigų nėra, kada jų bus - neaišku, o tuščia piniginė guli Šilutės savivaldybėje. Kai ji bus pilna - pajudės ir V. Laurinavičienės reikalas.

„Pats geriausias seniūnas“, - ne  kartą teigė  Šilutės rajono savivaldybės meras. Tobulas tikriausiai dėl to, kad ramiai sėdi užutekyje ir nereiškia jokių reikalavimų? Svarbu tykiai plūduriuoti ir niekam nejaukti ramybės. Gyventojai juk ištvers. Ir valdžia patenkinta.

Apie tai pasiteiravę Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjo Povilo Budvyčio sužinojome, kad signalas iš Vilkyčių nebuvo gautas, pareiškimo nėra, tad ir veiksmų nesiimta. Tai, ką iki šiol veikė seniūnas?

Tai ir nesupratome, ar pašto karvelis pakeliui nudobtas, ar komunikacijos tinklai sudraskyti, o gal tiesiog patogu nieko nežinoti?

Melioracijos tvarkymo darbams per metus skiriama apie 300 tūkst. eurų, jų akivaizdžiai neužtenka 83 tūkst. ha tvarkytinam plotui pamaryje.

Tad V. Laurinavičienei, regis, teks mėgautis Venecijos malonumais ir toliau. Pati kalta.


Straipsnio komentarai

Cenderiene,2023-01-17
tu gal prieš rašant pasidomėk, kiek gyvena potvynio zonoje ir nesiruošia keltis kitur. Per 6 m. vieną kartą apsėmė patvorį ir jau dejuoja, kraustykis kitur. "Visagalė" Jagintavičienė išgelbės ir nurodinės, ką Seniūnas turi daryti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Seniūnijai2023-01-16
Nepykit, čia ne tiek apie Arvydą, kiek apie Jagintavičienę. Juk reikia reklamuoti TARYBOS NARĘ. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Seniūnija2023-01-16
Jokio objektyvumo, jokios analizės. Straipsnio autorė net nepasidomėjo seniūnijos rengtais raštais ir gautais atsakymais. Apgailėtina, slysti paviršiumi ir pilti "potvynio vandenį" ant seniūno Arvydo, kuris visada girdi ir reaguoja į gyventojų problemas... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?