Rūta Emigart Čiuželienė – nešanti žinią apie mūsų kraštą

2023-01-16, Biruta JAKŠTYTĖ

Sausio 6-ąją, Trijų Karalių dieną, Gelgaudiškio dvare (Šakių r.) vyko respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ baigiamasis renginys, užbaigęs Sūduvos metus. Parodos tikslas – „išlaikyti tradiciją, neprarandant gyvasties ir savito kūrybiškumo“.

Parodoje dalyvavo menininkai iš Alytaus, Kauno, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus apskričių. Klaipėdos apskričiai atstovavo šilutiškė tautodailininkė Rūta Emigart Čiuželienė (karpiniai), Adolfas Andriejus Viluckis (kaukių, lazdų drožėjas) ir Alioyzas Pocius (medžio drožėjas, atstatęs, restauravęs ir naujai pastatęs daug koplytstulpių).

Dar gerokai prieš renginio pradžią dvare šurmuliavo menininkai, rodė vienas kitam parodoje savo eksponuojamus darbus, džiaugėsi kitų darbais. Daugelį metų dalyvaudami parodose jie gerai pažįsta vieni kitus, turi apie ką pasikalbėti. Jiems ypač svarbi „Aukso vainiko“ respublikinė paroda, vainikuojanti metų darbus.

Šventės dalyvius pradžioje sveikino Kidulių dvaro istorinių šokių ir teatro studijos šokėjai,  skambėjo sveikinimo kalbos, fortepijoninė muzika, buvo pristatytos delegacijos ir apdovanotos puikiai parengtais parodos katalogais.

Apdovanojimai prasidėjo specialiųjų diplomų įteikimu. Vienas iš jų buvo skirtas R. Emigart Čiuželienei už Mažosios Lietuvos tapatybės raišką karpiniuose. Karpiniai su vėtrungėmis puošė salę, kurioje vyko šventė, tad visų akys dažnai nukrypdavo į juos. Buvo skirtos trys trečiosios, trys antrosios ir trys pirmosios vietos.

Simboliška, kad Trijų Karalių dieną Aukso vainiko karūnomis buvo apdovanoti trys menininkai – Gintautas Akstinas, medžio skulptūrų drožėjas (Alytaus apskritis), Andrius Bieliukas, kryždirbys (Marijampolės apskritis) ir Janina Blažukienė, suvalkietiškų prijuosčių audėja (Marijampolės apskritis).             

Renginį vainikavo fotosesijos ir pokalbiai prie kavos puodelio.


Straipsnio komentarai

šilutiškė2023-01-18
Ačiū už Jūsų puoselėjamą grožį ir meilę šiam kraštui,ačiū ,kad esate,Jūs buvote ir esate nuostabaus gerumo žmogus.Sveikatos,stiprybės,kūrybinių minčių ir ištikimų draugų.Su pagarba Jums . Komentaras patinka Komentaras nepatinka