Šilutės senjorų sporto klubas „Mažoji Lietuva“ – gimęs pergalėms

2023-01-18
SK „Mažoji Lietuva“ krepšinio komanda (pirmoje eilėje iš kairės): M. Budrikas, A. Švabas, A. Čiulkovas, G. Mirauskas, L. Gedvila, R. Zapolskis; (antroje eilėje iš kairės): R. Kasparavičius, R. Surdokas, E. Žalpys, A. Misius ir P. Danys.
SK „Mažoji Lietuva“ krepšinio komanda (pirmoje eilėje iš kairės): M. Budrikas, A. Švabas, A. Čiulkovas, G. Mirauskas, L. Gedvila, R. Zapolskis; (antroje eilėje iš kairės): R. Kasparavičius, R. Surdokas, E. Žalpys, A. Misius ir P. Danys.
Šilutėje pernai įkurtas sporto klubas „Mažoji Lietuva“ (vadovas Linas Gedvila) vienija krepšinio ir tinklinio veteranus. Klubui atsistoti ant kojų solidžiai padėjo žinomi miesto verslininkai Alvydas Budrikas, Dževaldas Žemaitaitis bei daugelis kitų. Krepšinio komandai tai tapo papildoma paskata siekti pergalių Žemaitijos krašto veteranų lygos X pirmenybėse, o tarp tinklinio mėgėjų populiarus paplūdimio tinklinis du prieš du.

Žemaitijos krašto veteranų krepšinio lygos pirmenybių prizininkais ne kartą tapo Šilutės „Šamai“, sėkmingai gynę Šilutės krepšinio tradicijas. Šiandien juos pakeitė naujai įsteigto klubo „Mažoji Lietuva“ krepšininkai. Beje, „Mažosios Lietuvos“ gretose yra ir „Šamų“ žaidėjų: Marius Budrikas, Aivaras Misius, Remigijus Kasparavičius, Linas Gedvila, Audrius Švabas.

Lygos varžybose registruotų žaidėjų – 15, klubo veikloje dalyvaujančių – apie 30 narių. Klubo pavadinimas įregistruotas ir notaro patvirtintas Klaipėdoje, tiesa, ne be pastarojo abejonių, bet derybos baigtos steigėjo naudai. Klubo vadovas, verslininkas Linas Gedvila į savo kūrinio ateitį žvelgia optimistiškai. O kaip kitaip?! Juk jis pats sporto entuziastas: ne tik mėgsta, bet ir žaidžia futbolą, krepšinį, tinklinį, yra šių sporto šakų teisėjas. Linas Gedvila ir kamuolys – seni ir neišskiriami draugai.

Krepšinis

SK „Mažoji Lietuva“ pasirinkta aprangos spalva – žalia, kaip dalies Šilutės herbo. Krepšinio komandos ekipuotė kainavo 1 400 eurų, starto mokestis Žemaitijos krašto veteranų krepšinio lygos turnyre – 750 eurų. Kainuoja ir kelionės į varžybas, vakarienės. Finansinė verslininkų parama labai pravertė klubui-naujokui, padėjo jam sustiprėti, įgyti gerą įvaizdį bei reputaciją.

Anot L. Gedvilo, klubas dėkingas už bet kokią paramą – didelę ar mažą. Pagrindiniai rėmėjai – UAB „Statyk Pats“, „Budhause“, „Vinulta“, kitos įmonės, firmos.

2022-2023 metų Žemaitijos krašto veteranų krepšinio lygos turnyre dalyvauja šešios komandos. Nedaug. Yra buvę sezonų, kai konkuruodavo 12 komandų. SK „Mažoji Lietuva“ ekipos tikslas – pirma vieta ir iškovota „Žalgirio“ taurė. Ar pavyks?

Komanda tam nusiteikusi, turi lyderių. Centro puolėjas, aukštaūgis švėkšniškis Remigijus Kasparavičius per rungtynes pelno ne mažiau kaip 25 taškus. Varžovams sunku jį stabdyti. Komandos starto penkete dar rungtyniauja Aivaras Misius, Linas Gedvila, Marius Budrikas, Renatas Zapolskis arba Audrius Švabas. Pamariškių stichija – greitas krepšinis, jei tik varžovai tam suteikia progą. Bet aklai į priekį nelekiama, kombinuojama, ieškoma derinio.

Po pirmojo rato „Mažoji Lietuva“ turnyrinėje lentelėje žengia antra: 4 pergalės, 1 pralaimėjimas, surinkti 9 taškai. Pirmauja Klaipėdos „Gintaro baldai“ – 5 pergalės, 10 taškų. Trečią vietą užima Šilalės „Prolain“ – 3 pergalės, 2 pralaimėjimai, 8 taškai. 4-6 vietas užima: Jurbarko „Nemunas“ – 2 pergalės, 3 pralaimėjimai, 7 tšk., Šakių „Vėjas“ – 1 pergalė, 4 pralaimėjimai, 6 tšk., Tauragės „Tauragės senjorai“ – 5 pralaimėjimai, 5 tšk. Už pergalę skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas.

Komandos „Mažoji Lietuva“ rezultatai: nugalėti „Tauragės senjorai“ – 80:50, Jurbarko „Nemunas“ – 78:50, Šilalės „Prolain“ – 77:70, Šakių „Vėjas“ – 81:67, pralaimėta Klaipėdos „Gintaro baldams“ – 79:96.

Antrą ratą komandos pradės sausio 13 dieną, bet šilutiškiai žais tik sausio 20-ąją Tauragėje, „Bastilijos“ sporto salėje su autsaideriais vietos senjorais. Namuose šilutiškiai treniruojasi (antradieniais, ketvirtadieniais, nuo 20 valandos) ir priima svečių komandas Gluosnių g.13A sporto salėje. Finalinis turnyro etapas vyks gegužės mėnesį. Tada paaiškės čempionas ir prizininkai. 

Tinklinis

Šilutiškiai kultivuoja paplūdimio tinklinį. Šyšos pašonėje - 3 aikštelės. Jas įrengė, prižiūri patys žaidėjai. Žaidžiama du prieš du. Yra mišrių komandų, kai porą sudaro vyro ir moters duetas. Paplūdimio tinklinis lauke žaidžiamas šiltuoju metų laiku, o žiemą persikelia į sales su šildomu smėliu. Klubo „Mažoji Lietuva“ 6 nariai važiuoja į Klaipėdą privačiai treniruotis ir žaisti turnyruose. Didelį populiarumą įgijo pagėgiškių organizuotas veteranų turnyras „100 metų – ne riba“, pasklidęs po visą Lietuvą. Dviejų žaidėjų metų amžiaus suma turi būti ne mažesnė kaip 100 metų. Šiemet startuojama Kaune. Ten žais ir šilutiškiai. SK „Mažoji Lietuva“ sieks dar labiau sudominti šilutiškius paplūdimio tinkliniu, kuris gerokai skiriasi nuo įprasto salės tinklinio, kai žaidžiama šeši prieš šešis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?