Kelionių draudimas padeda išvengti nemalonių netikėtumų

2023-01-25, Pranešimas spaudai

Ruošiatės į kelionę? Tikriausiai nenorėtumėte jos metu susidurti su nemaloniais netikėtumais? Pasiruošti nenumatytoms situacijoms padeda kelionių draudimas. Tai daug nekainuojanti investicija, kuri leidžia išvengti ir streso, ir didelių išlaidų užsienio šalyje.

Kodėl verta draustis keliaujant?

Kartais gali pasirodyti, kad kelionių draudimas yra tik papildomos išlaidos – juk užsienyje paprastai laiko praleidžiame nedaug, tad kas gali nutikti? O nutikti, deja, iš tikrųjų gali daugybė dalykų, kurių nesitikime. Viena labiausiai gąsdinančių situacijų yra liga – visi žino, kad svečioje šalyje medicininės paslaugos atvykėliams gali kainuoti labai brangiai. Kelionių draudimas tokias išlaidas padengia, o tai itin svarbu ir šiais laikais, kai vis dar išlieka didesnė grėsmė susidurti su COVID-19 virusu (tačiau atkreipkite dėmesį, kad draudimą nuo koronos viruso kai kuriais atvejais reikia įtraukti kaip papildomą sąlygą).

Net jei į užsienį susiruošėte kelioms dienoms, verta pasirūpinti draudimu. Yra daugybė atvejų, kai nemalonūs įvykiai gali sugadinti kelionę ir pareikalauti didelių finansinių išlaidų. Rizikuoti neverta, juolab, kad trumpo termino kelionių draudimas ir kainuos gerokai pigiau.

Nuo kokių rizikų apsaugo kelionių draudimas?

Kelionių draudimas iš esmės apima kelias pagrindines sritis: medicinines išlaidas kelionės metu, nelaimingų atsitikimų kelionėje draudimą, bagažo ir asmeninių daiktų praradimo kompensavimą, netyčinės žalos kitiems asmenims ar turtui atlyginimą. Skamba gana formaliai, tad panagrinėkime, kokiomis situacijomis kelionių draudimas padengia išlaidas.

Viena svarbiausių sričių yra medicininių išlaidų kompensavimas. Tai reiškia, kad prireikus pagalbos ar nutikus nelaimei galite drąsiai kreiptis į medikus ir nesirūpinti dėl išlaidų gydymui – jas padengs kelionių draudimas. Sudėtingais atvejais kelionių draudimas taip pat padengia ir ligonio pargabenimo į gyvenamąją šalį išlaidas.

Remiantis statistika, nelaimingi nutikimai kelionių metu yra gana dažni. Daugelis mėgsta leisti laiką prie baseino, o čia tikimybė paslysti ir užsigauti yra gana didelė. Kelionių draudimas patyrus traumą, moka kompensaciją. Ji taip pat mokama apsidraudusiojo neįgalumo ar mirties atveju.

Bagažo ir asmeninių daiktų praradimai, palyginti su sveikata, nėra tokie svarbūs, tačiau keliaujant gali kaip reikiant sugadinti nuotaiką. Turėdami draudimą galite dėl to nesijaudinti, nes viskas yra kompensuojama, tad galite tiesiog įsigyti naujus daiktus, kurie jums yra reikalingi.

Na, o draudimas nuo netyčinės žalos taip pat naudingas – jums nereikės mokėti už sugadintą plaukų džiovintuvą ar sudaužytą vazą viešbučio kambaryje, taip pat jei sugadinsite nuomotą dviratį ir pan.

Kaip apsidrausti kelionių draudimu?

Kelionių draudimas dažnai yra siūlomas įvairių su kelionėmis susijusių įmonių: kelionių agentūrų, skrydžių operatorių ir kt. Visgi paprasčiausias ir pigiausias būdas apsidrausti – pasinaudoti brokerių paslaugomis ir internetine sistema, kuri leis palyginti skirtingų draudimo bendrovių kainas ir sąlygas vos kelių mygtukų paspaudimu. Tokią paslaugą siūlo „Perlo draudimas“ – čia ne tik lengvai ir greitai rasite tinkamiausią draudimo kelionei variantą, bet dar ir sutaupysite.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?