Živilė Pinskuvienė: jei būčiau Pagėgių krašto gyventoja, neabejotinai balsuočiau už Kęstą Komskį

2023-01-25

Šeštadienį (sausio 21 d.) Pagėgiuose lankėsi šalyje populiari politikė, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė. Gausiai susirinkę pagėgiškiai turėjo progą ne tik pabendrauti su politike, bet ir užduoti rūpimus klausimus. Taip pat renginio metu buvo pristatyta Kęsto Komskio ir Lietuvos regionų partijos išsami programa Pagėgių kraštui.

Lietuvos himnu prasidėjęs susitikimas truko dvi valandas, jame sveikinimo žodį tarė Seimo narys Jonas Pinskus.

Aukšti reikalavimai kandidatams į merus

Susitikime J. Pinskus pabrėžė partijos keliamus aukštus reikalavimus kandidatams į merus. „Mes reikalaujame, kad mūsų partijos komandos, dalyvaujančios rinkimuose, paruoštų ir pateiktų geras programas, kurias maksimaliai galėtų įvykdyti. To pavyzdys Ž. Pinskuvienė, dabartinių tyrimų duomenimis ji kaip merė įvykdė 97 proc. savo pažadų, duotų prieš rinkimus, ir tai yra aukščiausias rodiklis visoje Lietuvoje. Atsimenu, kai prieš buvusius rinkimus ji teikė programą Širvintoms, konkurentai juokėsi, vadino „naujųjų Vasiukų“ programa ir pan. Tačiau Živilė tapo mere, o šiandien jos programa yra įgyvendinta 97 proc., tai yra praktiškai padaryta viskas. Neabejoju, kad ir Kęstas Komskis su savo komanda laimės rinkimus ir per ketverius metus darbais parodys, kiek galima nuveikti“, - teigė Seimo narys.

Živilė Pinskuvienė: reikia riktis žmones, kurie yra realiai sukūrę

Kalbą pradėjusi Širvintų rajono savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė atkreipė dėmesį į svarbą, kad politikai teiktų realių darbų programas, o nesisvaičiotų žodžiais „sieksiu“ ar „stengsiuosi“.

„Gyvenimas sukasi ratu ir aš visada laikausi taisyklės, kad tiek geri darbai, tiek blogi darbai sugrįžta. Todėl darykime gerus darbus ir neapgaudinėkime žmonių. Mes turime žmonėms pateikti faktus ir parodyti, ką konkrečiai padarysime. Mes negalime su žmonėmis kalbėtis terminais „sieksiu“, „stengsiuosi“. Tai yra lengviausia ir paprasčiausia lygiai po ketverių metų pasakyti „atsiprašau“, „man nepasisekė“, „aš gi nežadėjau, sakiau, kad sieksiu, bet nepasisekė“. Tai yra žmonių apgaudinėjimas“, - susitikime teigė Ž. Pinskuvienė.

Politikė pasidžiaugė, kad jos kolega K. Komskis su komanda paruošė gyventojams realią ir konkrečią programą, kurią po ketverių metų bus galima patikrinti. „Tikrai žinau, kiek gerbiamas Kęstas su savo komanda įdėjo darbo ir pastangų, kad šiandien jums pateiktų programą, ką jie tikrai ir konkrečiai padarys. Ir tai bus galima įvertinti po ketverių metų, nes pažadai labai aiškūs ir konkretūs“, - dėstė ji.

Ž. Pinskuvienė nepagailėjo ir dabar valdžioje esančių konservatorių bei liberalų, kurie šiandien valdo tiek Pagėgius, tiek Vyriausybę. „Mielieji, reikia rinktis ne partijas, reikia rinktis žmones. Žmones kurie gali, kurie turi patirties. Yra pats baisiausias dalykas, kada žmonės į valdžią ateina be jokios patirties, be patirties versle. Pasakykite, ar nors vienas dabartinės Vyriausybės narys, mums diriguojantis gyvenimui, yra sukūręs nors vieną darbo vietą? Ne, nė vienas jų nesukūręs nė vienos darbo vietos. Visą laiką sėdintys ant valdiškos kėdės ir gyvenantys, iš jūsų darbo gaunantys atlygį. Jie niekada nesupras žmonių, kurie dirba ir uždirba, kurie stengiasi.<...> Mes turime būti atsakingi, šiandien liko 43 dienos jūsų apsisprendimui, duokite šansą ir tegul jie parodo, ką gali. Net neabejoju, kad gerbiamas K. Komskis tą, ką yra paruošęs, bus galima įgyvendinti“, - tikino politikė.

Neužmiršti liko ir Pagėgių kultūros namai. Susitikimo metu Ž. Pinskuvienė prisiminė dar prieš daugiau nei 10 metų Seime vykusias batalijas dėl Pagėgių kultūros namų. „Liūdna kartais būna, kai žmonės gerus dalykus greitai pamiršta. Kultūros namai buvo pabaigti statyti prie Kęsto - Seimo nario. Aš atsimenu Seime tas muštynes, kai K. Komskis visus įtikinėjo, kad pinigai turi ateiti į čia - Pagėgių kultūros centrui. Čia Seimo nario darbas, deja, šiuos dalykus,  gerus darbus, žmonės greitai pamiršta, o dažnai prisimena sukurptą laidą, purvo pylimą ir t. t. Bet ne tai yra svarbiausia, svarbiausia, kad žmonės eina, nori dirbti. Tad gerbiamas Kęstai, jeigu aš būčiau Pagėgių krašto gyventoja, tai mano pasirinkimas jau aiškus - aš tikrai balsuočiau už jus“, - kalbą užbaigė Ž. Pinskuvienė.

Pristatyta programa ir komanda

Vėliau kalbėjęs buvęs meras K. Komskis ir jo komandos nariai pristatė išsamią Pagėgių kraštui parengtą programą. Joje paliestos įvairios sritys, kaip komunalinis ūkis, kaimų būklė, turizmas, švietimas, sveikata ir t. t. Kiekvienos srities iškeltai problemai buvo pristatyta nuo 3 iki 5 žingsnių, po kurių problema turi būti išspręsta. Pavyzdžiui, komunalinio ūkio srityje buvo iškeltos nuostolingos veiklos, nekokybiško vandens bei brangaus šildymo problematika. Buvo pasiūlyti 3 žingsniai problemai išspręsti:

„1. Inicijuosime įmonės reformą. Išplėsime veiklos spektrą - kelių priežiūros ir laistymo, daugiabučių namų administravimo, pastatų priežiūros, žmonių pavėžėjimo bei kitomis kryptimis. Tokiu būdu komunalinis ūkis galės teikti pelningas, o svarbiausia - kokybiškas paslaugas ir užsidirbti pajamų.

2. Skirsime investicijas vandentvarkos darbams – atnaujinsime valymo įrenginius bei problemines vandentiekio trasas. Sutvarkysime apskaitą. Vandenį bus galima gerti!

3. Išplėsime šilumos ūkio tinklą prijungiant savivaldybės administruojamus pastatus. Neekonomišką katilą pakeisime kūrenamą biokuru (tai vienas pigiausių šildymo būdų šiuo metu). Taip bus padidintas šildomas plotas, o kaina atpigs tiek gyventojams, tiek savivaldybės valdomoms įstaigoms“, - dėstoma programinėje dalyje.

Programos vinimi tapo parengtos projektinės vizualizacijos, kurioje aiškiai matoma, kaip atrodys tokie objektai, kaip pradinė mokykla, Panemunės prieplauka, parkai Pagėgiuose.

„Esame tvirtai pasiruošę rinkimams, parengėme, drąsiai pasakysiu – stipriausią programą, ir iškėlėme puikius kandidatus į Tarybą. Į visas detales atkreipėme dėmesį, žmonėms neteikiame tuščių pažadų. Visi jie pamatuoti, apskaičiuoti ir paruošti. Prie jų dirbo gausus būrys specialistų. O dabar šį laiką iki rinkimų skirsime pristatyti mūsų planą Pagėgių kraštui ir komandą. Kiekvienas gaus leidinius, kurį galės pasilikti namuose, o po 4 metų paklausti – padarėte ar ne“, - sakė K. Komskis.

 

Politinė reklama bus apmokėta iš specialiosios Lietuvos regionų partijos rinkiminės sąskaitos.

Užs. Nr. 2023/01/25-01


Foto galerija

Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?