Elektromobiliai tvaresnėms jūsų kelionėms

2023-01-25, Pranešimas spaudai

Jeigu jau kuris laikas, kaip galvojate apie ekologiškesnį ir tvaresnį vairavimą, kuris leidžia ne tik prisidėti prie švaresnės aplinkos, bet ir sutaupyti daug pinigų – verta pagalvoti apie elektromobilio pirkimą. Mokslininkų teigimu jau labai greitai žmonės vairuos vien tik elektromobilius ir atsisakys dyzelinių, benzininių ir dujinių auto modelių. Nors šiuo metu elektra varomi automobiliai sudaro tik apie 5 – 10 procentus visų naujai parduodamų automobilių, bet kasmet didėjantys pardavimo skaičiai leidžia daryti prielaida, jog tai tikrų tikriausi mūsų visai netolimos ateities automobiliai.

Kiekvienas gamintojas, jeigu dar nepradėjo, tai greitu metu pradės elektra valdomų transporto priemonių modelių gamybą. Patys žymiausi gamintojai, pavyzdžiui, Toyota ar Bmw jau senokai gamina vis tobulesnius elektromobilius ir kiekvienais metais siūlo vis didesnį jų asortimentą visiems vairuotojams. Daugiau informacijos galima rasti oficialiose interneto svetainėse.

Elektromobilių gamintojai, kurdami naujus modelius, didelį dėmesį skiria akumuliatorių talpos gerinimui bei įkrovimo greičiui. Puikiai suprantama, kad šių dalykų tobulinimas paskatina vis daugiau vairuotojų persėsti į elektra varomas transporto priemones. Šiuo metu dauguma elektromobilių gali laisvai nuvažiuoti 300 – 400 kilometrų po pilno įkrovimo. Patys pažangiausi modeliai gali įveikti net ir 600 – 70 kilometrų be būtinybės sustoti pakrauti akumuliatorių. Žinant Lietuvos dydį, galima drąsiai bei ramiai iš Vilniaus važiuoti prie Baltijos jūros. Tik verta atsiminti, kad vairuojant tolygiai greitkeliuose ir aktyviai naudojant šildymą ar oro kondicionierių, automobilio akumuliatorius sunaudos žymiai daugiau energijos.

Daugelis pirkėjų nerimauja, kur reikės krauti savo įsigytus elektromobilius. Geroji žinia ta, kad Lietuvoje praktiškai kasdien daugėja viešųjų įkrovimo stotelių. Jeigu naudojatės išmaniosiomis technologijomis, galite per įvairias programėles ar tiesiog internete pasižiūrėti artimiausias elektromobilių įkrovimo stoteles savo mieste. Be to, jeigu gyvenate nuosavoje valdoje, savo transporto priemonę galite pasikrauti ir tiesiog namuose.

Kitas dalykas, kuris vairuotojus dažnai neramina dėl elektromobilių, tai įsitikinimas, kad jie nėra tokie saugūs, kaip įprastos transporto priemonės. Bet tai netiesa. Elektra varomi automobiliai yra nauji, todėl turi ir visas naujausias bei pažangiausias saugos ir pagalbines vairuotojo funkcijas. Ir kaina tikrai nebūtinai rodo, kokio lygio pažangios saugos technologijos yra elektromobilyje. Taigi, modelių variantų yra tikrai įvairių, lieka tk pasirinkti sau priimtiniausią.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?