Kokie yra vienkartinių pirštinių privalumai?

2023-01-25, Pranešimas spaudai

Apsaugokite save arba savo klientus ar pacientus, mūvėdami pirštines. Vienkartinės pirštinės yra veiksmingas ir visai nebrangus būdas sustabdyti mikrobų, bakterijų, kūno skysčių ir teršalų plitimą.

Vienkartinės pirštinės tampa vis labiau populiarios beveik visose pramonės šakose ir ypatingai po Covid-19 pandemijos. Nors tokio tipo pirštinės nebūtinai pasižymi aukštu atsparumo įpjovimams, plyšimams ar pradūrimui lygiu, jos tapo neįkainojamos darbuotojams, kuriems reikia greito ir lengvo apsaugos sluoksnio. Vienkartinės pirštinės yra naudojamos medicinoje, grožio sektoriuje, maitinimo įstaigose ir kt. Yra keletas pagrindinių priežasčių, kodėl vienkartinės pirštinės tapo tokios patrauklios kone visame pasaulyje.

Kadangi vienkartinės pirštinės yra palyginti nebrangios, jas lengva užsimauti ir pakeisti, labai paprasta naudoti, jos ir tapo itin populiarios daugelyje darboviečių. Beveik kiekvienoje darbo vietoje kyla kryžminio užteršimo nuo cheminių medžiagų, maisto ar kūno skysčių rizika. Vienkartinių pirštinių naudojimas, atliekant atskiras užduotis, padės sumažinti mikrobų ir bakterijų plitimą.

Vienkartinės pirštinės padeda apsaugoti mūsų sveikatą, užkertant kelią infekcijos plitimui. Naudokite pirštines, kad apsisaugotumėte nuo kito žmogaus kūno skysčių, tokių kaip kraujas, šlapimas, seilės, kūno audiniai, gleivinės ir pažeista oda.

Vienkartinių pirštinių privalumai

Sveikatos priežiūros sektoriuje vienkartinių pirštinių dėvėjimas padeda apsaugoti sveikatos priežiūros darbuotojus nuo įvairių galimų pavojų. Įrodyta, kad vienkartinių pirštinių naudojimas ir jų keitimas tarp užduočių žymiai sumažina ligų plitimą. Nepamirškite nusimauti pirštinių, kai liečiatės prie įprastų paviršių, tokių kaip telefonai, kompiuteriai, durų rankenos ir pan., nes priešingu atveju pirštinės gali pernešti šiuos mikrobus ant tų paviršių ir suteikti galimybę plisti mikrobams ar infekcijoms.

Vienkartinių pirštinių tipai

Kadangi šiandien rinkoje yra tiek daug vienkartinių pirštinių tipų, pasirinkimas kartais gali būti sudėtingas. Latekso pirštinės geriausiai apsaugo nuo bakterijų ir virusų, tačiau būna atvejų, kai pacientas ar pirštinių dėvėtojas yra alergiškas lateksui.

Manoma, kad sintetinės pirštinės užtikrina geresnę apsaugą nuo įvairių cheminių medžiagų. Nitrilo pirštinės yra be latekso ir siūlo aukštesnį apsaugos nuo virusų lygį, tačiau jos neapsaugo taip gerai nuo cheminių preparatų.

Pasirinkimas yra jūsų, o kai žinai, kuo skiriasi skirtingų rūšių vienkartinės pirštinės - nėra sunku išsirinkti… Vienas dalykas yra aiškus, vienkartinės pirštinės yra kur kas geresnis pasirinkimas nei darbas plikomis rankomis, kai susiduriama su potencialiai užkrečiamais elementais ar pavojingomis mūsų sveikatai medžiagomis.

Vienkartinių pirštinių naudojimas

Vienkartinės pirštinės yra būtinos kiekvienoje pramonės šakoje ir suteikia darbuotojams patvarius rankų apdangalus, kurių jiems reikia, kad, pavyzdžiui, maistas būtų švarus ir higieniškas arba rankų odos nepažeistų kasdien naudojama chemija grindims ar indams plauti ir begalė kitų pavyzdžių.

Vienkartinės pirštinės padės apsisaugoti nuo nežinomų ir netikėtų medžiagų, su kuriomis darbuotojai gali liestis, nes jos suteikia odai papildomą apsaugos sluoksnį. Šio tipo pirštinės siūlo išskirtinį komfortą, nes dauguma vienkartinių pirštinių yra labai plonos, todėl neturėtų apriboti plaštakos miklumo ar lytėjimo jautrumo, kurių gali prireikti norint atlikti tam tikrą darbą.

Turėtumėte žinoti, kad vienkartinių pirštinių naudojimas ir jų dažnas keitimas gali sumažinti greitą ligų plitimą ligoninėse ir gydytojų kabinetuose. Net jei jūs nesate medicinos sektoriaus darbuotojas, labai didelė tikimybė, kad jus pravers darbo pirštinės: tiek vienkartinės, tiek guminės, o gal net specialios aukšto apsaugos lygio pirštinės. Visa tai rasite čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-pirstines.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?