Duoklė savo šaliai visada atrodė savaime suprantamas dalykas

2023-01-29, Kalbino Regina RENČELIAUSKAITĖ
N. Šašilkinas neturėjo jokių abejonių dėl tarnybos.
N. Šašilkinas neturėjo jokių abejonių dėl tarnybos.
Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadovybės Prieštankinės kuopos karys N. Šašilkinas teigia: „Tarnaudamas Lietuvos kariuomenėje tu įrodai savo meilę ne žodžiais, o darbais“

Kiek Jūs žinote jaunų žmonių, kurie vos baigus mokyklą, gyveno viena svajone – tarnauti  Lietuvos kariuomenėje ir atiduoti duoklę savo šaliai? Ne priverstinai, o savo noru! Devyniolikmetis šilutiškis Nojus Šašilkinas kelia susižavėjimą ir pagarbą, nes jau beveik pusę metų tarnauja mūsų šalies kariuomenėje. Ir nors prabėgo nemažai tarnybos laiko, vaikinas nė kiek nesigaili dėl savo pasirinkimo. Atvirkščiai – džiaugiasi savo sprendimu ir drąsina visus abejojančius žengti šį garbingą žingsnį.

- Nojau, ne kartą girdėjau iš pažįstamų, jog tavo amžiaus jaunuoliai bando įvairiais būdais išvengti tarnybos Lietuvos kariuomenėje. Vieni išvažiuoja į užsienį, kiti pasirengę mokėti didžiules baudas tam, kad tik ten nepatektų. O tu pats savo noru pasirinkai tarnybą. Didžiulė pagarba tau.

- Aš neturėjau jokių abejonių dėl tarnybos. Atiduoti duoklę savo šaliai man visada atrodė savaime suprantamas  dalykas. Nematau tame jokio didvyriškumo. Kaip ir kiekvienas jaunas žmogus, baigęs mokyklą, susimąsto apie savo ateitį ir kur norėtų stoti. Aš pasirinkau kariuomenę –pamenu, jau paskutinėmis vasaros savaitėmis negalėjau sulaukti, kada  vyksiu į tarnybą. Visada didžiavausi, jog esu lietuvis ir myliu savo šalį. Ar negalvoju stoti į Lietuvos karo akademiją? Dar apie tai negalvojau, bet tikrai to varianto neatmetu.

- Bet tu neišsigandai, jog bus sunku, tu būsi įspraustas į griežtus rėmus, didžiulis fizinis ir psichologinis krūvis?

- Na, sunkios būna tik kelios pirmos savaitės, kol apsipranti, nes nauja tvarka, neįprastas krūvis, o po maždaug mėnesio tu visiškai pripranti prie naujos nusistovėjusios tvarkos. Be to, pradėjau justi didelius pokyčius savyje – tiek psichologinius, tiek fizinius. Sustiprėjau fiziškai, tapau ištvermingesnis, greičiau priimu sprendimus. Tapau savarankiškesnis, disciplinuotas. Ir suprantu, jog net baigus tarnybą, man bus žymiai lengviau gyventi, nes mokėsiu susidėlioti dienotvarkę, laikytis tvarkos. Iš tiesų, disciplina, kurią išmokau kariuomenėje, yra neįkainojamas dalykas. Jeigu laikysies disciplinos – nebus jokių problemų.

- Ar galėtum mums, civiliams, papasakoti, kokia tavo dienos rutina?

- Keliesi šeštą ryto, darai mankštą, eini valgyti, po pusryčių tave tikrina, ar deramai susitvarkęs – pasiklojęs lovą, apsirengęs ir t. t. Žodžiu, patikrina, ar viskas sutvarkyta pagal kariuomenės taisykles. Po rytinio patikrinimo užsiimi tau paskirta veikla iki penktos valandos vakaro. Po to  laisvas laikas, o jeigu nespėjai užbaigti tau pavestos veiklos iki penktos valandos, tai pirmiausia turi užbaigti likusius darbus. Tokia rutina būna kiekvieną dieną, jeigu nevažiuojame į pratybas.

- Kaip suprantu, tu su tėveliais nesitarei dėl savo sprendimo? Tiesiog pastatei juos prieš faktą – einu tarnauti savo noru. Kaip jie sureagavo?

- Taip, tiesa. Tiesiog pasakiau jiems, kad priėmiau tokį sprendimą. Mama nerimavo iš pradžių, o tėtis pasakė, jog man pačiam spręsti. Dabar jie mane palaiko ir džiaugiasi mano sprendimu. Esu jiems už tai dėkingas.

- Ką tu patartum jaunuoliams, kurie dvejoja atlikti tarnybą Lietuvos kariuomenėje?

- Patikėkite, tikrai verta. Suprantu, jog gali bauginti tos kelios pirmos savaitės, kai reikia priprasti prie griežtų kariuomenės taisyklių ir nuostatų, bet po to bus tikrai įdomu ir labai daug ko išmoksite. Tai atsiminimai visam gyvenimui. Daug sužinai  apie save patį. Vargu, ar yra dar tokia vieta, kur tu tiek daug išmoksti apie save. Taip, 70 proc. viso laiko užima karinė veikla, bet likusį laiką tu leidi su savo kolegomis, tokiais pat, kaip tu. Juokaujame, dalinamės įspūdžiais, susirandame naujų draugų, mes visi jaučiamės kaip broliai. Jaučiuosi ten tikrai laimingas. Yra tokių vaikinų, kurie gyveno ir dirbo užsienyje, bet grįžo į Lietuvą vien tam, kad atliktų  savo pilietinę pareigą tėvynei. Be to, atlikęs tarnybą Lietuvos  kariuomenėje, tu gauni papildomų balų stojant į kitas aukštąsias mokyklas bei visada turi galimybę sugrįžti atgal į kariuomenę ir tęsti tarnybą. Bet svarbiausia yra tai, kad tu įrodai meilę savo šaliai ne žodžiais, o darbais t. y. tarnyba Lietuvos kariuomenėje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?