Macikų socialinės globos namams – 60 metų!

2015-03-20, Gerda BELOKOPYTOVA
J. Andrijauskienė ir buvęs įstaigos direktorius R. Jovaiša apdovanojo Macikų socialinės globos namų darbuotojas už ilgametį darbą.
J. Andrijauskienė ir buvęs įstaigos direktorius R. Jovaiša apdovanojo Macikų socialinės globos namų darbuotojas už ilgametį darbą.

Saulėtą ir pavasariu alsuojančią kovo 13-ąją į Macikų socialinės globos namus sugužėjo gausus būrys svečių. Tądien nestigo pagyrų žodžių įstaigai ir jos vadovams bei darbuotojams. Į 60-ąją įstaigos šventę atvyko ir svečių iš ministerijos. Tai liudija, kad įstaiga yra pavyzdys ne tik Šilutės rajonui, bet ir visai Lietuvai.

Istoriją prisiminus

Į Macikų socialinės globos namus atvykusiųjų veidus tądien puošė ypatinga šypsena. Šventiniame renginyje dalyvavo ne tik įstaigos darbuotojai, bet ir iš viso rajono bei kitų Lietuvos kampelių atvykę svečiai.

Susirinkusieji pirmiausia stebėjo įstaigos klientų pasirodymą. Pastarųjų atliktas vaidinimas bei daina sulaukė gausių aplodismentų.

Žinia, visai neseniai į užtarnautą poilsį išėjo ilgametis įstaigos vadovas Romualdas Jovaiša, todėl kol nėra paskirtas naujasis vadovas, Macikų socialinės globos namams vadovauja direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Jovita Andrijauskienė. Pastaroji jubiliejinės šventės svečiams pristatė margą įstaigos istoriją.

Galima sakyti, kad ši įstaiga savo istoriją pradėjo rašyti 1955 m. kovo 15 d., kuomet buvo įkurti Pagrynių invalidų namai. Keturiuose nedideliuose namuose gyveno 100 gyventojų. 1965-aisiais suteiktas Pagrynių psichochronikų invalidų namų pavadinimas, o 1979-aisiais – Šilutės psichoneurologinio internato. Pastarajame gyveno 610 žmonių, dirbo 184 darbuotojai. 1982 m. pastatytas 3 aukštų gyvenamasis bendrabutis su maisto ir medicinos blokais.

Nuo 1986 m. spalio 22 d. įstaigai pradėjo vadovauti R. Jovaiša. Jo ryžtingo darbo ir energijos dėka Macikų gyvenvietėje iškilo 4 nauji gyvenamieji namai darbuotojams, 2 ūkiniai pastatai, garažai. Sutvarkyta aplinka ir pušynas. 1990-aisiais įstaigai suteiktas Šilutės pensionato vardas, visuomenėje atkreiptas dėmesys  į žmones su negalia. 1997 metais įvyko I įstaigos korpuso atidarymas. O štai nuo 2010 m. liepos 1 d. suteiktas Macikų socialinės globos namų statusas. Prieš 4-erius metus vykdytas projektas „Globos namų pastatų ir energetinių sistemų modernizavimas“. 2012-aisiais vykdytas globos namų korpuso išorės atvirų ir energetinių sistemų rekonstrukcija.

Gali save realizuoti

Pasak J. Andrijauskienės, siekiant sukurti pilnavertę globos namų gyventojų kasdienybę, čia jie gali išreikšti save daugybėje veiklų. Kiekvienas randa sau tinkančią ir patinkančią. Čia veikia keramikos užimtumo grupė „Molinukas“, kas rytą mėgstančios rankdarbius skuba į užimtumo grupę „Prie židinio“, įvairius gaminius kuria floristikos grupėje, mokosi pinti iš vytelių, siūti. Vyriškiai daro gaminius iš medienos, metalo. Norintieji dalyvauja saviveikloje, naudojasi kompiuterių klase bei yra nuolatiniai bibliotekos lankytojai. Globos namų gyventojai aktyviai dalyvauja sportinėje veikloje, sportuoja aerobikos užsiėmimuose. Čia įkurta ir vietinės televizijos studija.

Sveikinimų banga

O koks jubiliejus be sveikinimų? Jų globos namų bendruomenė sulaukė net iš ministerijos atstovų. Sveikinimo žodžius tarė Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės patarėja Aušra Makarevičiūtė, Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Aivydas Keršulis, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės globos įstaigų skyriaus vyr. specialistė Jurgita Jokubauskaitė, taip pat rajono valdžios atstovai, rėmėjai ir kt. Visi sveikintojai džiaugėsi nepriekaištingos įstaigos veikla.

Padėkos darbuotojams

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovės už ilgametį nepriekaištingą darbą ministrės A. Pabedinskienės padėkos raštais apdovanojo Beatą Vaitelienę, Vidutę Jovaišienę, Jolantą Maslauskienę, Danutę Grikšienę Gitaną Balčytienę, Kazimierą Lazdauską, Ritą Ciparienę ir Ritą Matulionienę.

J. Andrijauskienė ir buvęs įstaigos direktorius R. Jovaiša darbuotojams taip pat įteikė šūsnį padėkos raštų. Jais apdovanotos Laimutė Girgždienė, Rima Užameckienė, Audra Kačinskienė, Dalia Dyglienė, Laima Irasikienė, Silvija Beržinienė, Angelika Kiaulakienė, Loreta Jokubpreikšienė, Teresė Bekerienė, Janina Mikšienė, Jūratė Jankuvienė, Salomėja Žasetienė, Veronika Jarutienė, Stanislava Petraitienė, Ona Stanišauskienė, Zinaida Pranevičienė, Laimutė Slušnienė, Loreta Jautakienė, Aldona Karpienė, Danutė Kilaitienė ir Laimutė Girgždienė.

R. Jovaiša: „Čia yra dvasios namai“

„Ši įstaiga man yra labai svarbi ir nors iš čia išėjau dar visai neseniai, jau spėjau labai pasiilgti. Čia dūzgia kaip bičių avilys, dirba kaip tikslus mechanizmas. Per 28-erius mano darbo metus, neslėpsiu, buvo visko – ir ašarų, ir juoko. Turiu prisipažinti, kad tik atėjęs čia dirbti išsigandau ir... Žadėjau nerti į krūmus. Bet dabar džiaugiuosi, kad įveikęs visas kliūtis, kartu su savo puikiais darbuotojais sukūriau puikiai dirbantį mechanizmą, kur kiekvienas žino savo darbą ir atsakingai vykdo savo pareigas. Dabar man viso to trūksta. Čia yra dvasios namai“, - kalbėjo ilgametis įstaigos vadovas R. Jovaiša.

 


Foto galerija

J. Andrijauskienė ir buvęs įstaigos direktorius R. Jovaiša apdovanojo Macikų socialinės globos namų darbuotojas už ilgametį darbą.Iškilmingos šventės svečiai.Iškilmingos šventės svečiai.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?