Savivaldybės tarybos komitetuose – nerūpestingos nuotaikos

2015-03-20, Kęstutis GABŠYS
Tarybos nariai A. Kubaitis, G. Bružas ir D. Pundžius aktyviai diskutavo apie autobusų stoties tualetą.
Tarybos nariai A. Kubaitis, G. Bružas ir D. Pundžius aktyviai diskutavo apie autobusų stoties tualetą.

Nors visai neseniai įvyko savivaldybių tarybų rinkimai, tačiau kovo mėnesį dar posėdžiaus senojo šaukimo Taryba. Šiuo metu kaip tik komitetuose yra svarstomi būsimo Tarybos posėdžio klausimai. Šis laikotarpis, kai posėdžiauja ir sprendimus priiminėja neperrinkti ar rinkimuose nedalyvavę politikai, Vakaruose yra vadinamas „pamuštų ančių sesijomis“. Tomis dienomis, nesijaudindami dėl būsimų rinkimų perspektyvų, politikai gali priimti labai svarbius ir sunkius sprendimus arba atvirkščiai – skubėti „susitvarkyti“ savo reikalus. Viskas priklauso nuo politinės brandos lygio.

Savivaldybės kontrolierei Kalėdos bus kitą mėnesį

Būtent tokiomis nuotaikomis vadovavosi antradienį į posėdį susirinkęs Tarybos Kontrolės komitetas. Nors dauguma posėdžiavusių komiteto narių yra perrinkti į būsimąją Tarybą (iš posėdyje nedalyvavusiųjų persirinkti nepasisekė tik Šarūnui Laužikui, - aut. pastaba), tačiau probleminių klausimų komitetas nesprendė.

Komiteto nariai svarstė tik vieną klausimą – ar Savivaldybės tarybos Kontrolės ir audito tarnybos vadovei pakelti pareigybinę kategoriją. Sprendimo pristatyme buvo vardijama, kad per kelerius metus labai prasiplėtė Savivaldybės kontrolieriaus įgaliojimai, išaugo darbo krūvis, todėl visai ne pro šalį būtų pakelti ir pareigybinę kategoriją, o kartu su juo ir Savivaldybės kontrolierės pareigybinį atlyginimą.

Taip jau sutapo, kad valstybės tarnautojų kasmetinio vertinimo komisija labai gerai įvertino Savivaldybės kontrolierės Jolitos Stonkuvienės kompetenciją, vykdomą veiklą ir pasiūlė jai suteikti aukštesnę pareigybinę kategoriją.

Jei kovo mėnesį posėdžiausianti Taryba pritartų sprendimo projektui ir Savivaldybės kontrolierės pareigybinę kategoriją pakeltų iki 15 (maksimaliai yra nustatyta 20 valstybės tarnautojų kategorijų, - aut. pastaba), konkurso į naujas pareigas skelbti nereikėtų. Jas ir toliau užimtų J. Stonkuvienė. Kontrolės komiteto nariai siūlomam sprendimo projektui vieningai pritarė.

Stoties tualeto gelbėjimo komitetas

Trečiadienį vykusiame Teritorijų ir kaimo reikalų komitete į kitos kadencijos Tarybą neperrinktų politikų posėdžiavo gerokai daugiau. Būsimoje Taryboje nebepamatysime paties komiteto pirmininko Sauliaus Vytuvio, socialdemokrato Antano Kubaičio, liberalo Jono Purlio bei Birutės Kleinaitės. Gal dėl tos priežasties paskutinysis Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdis buvo spalvingas.

Daugiausia laiko komiteto posėdyje politikai praleido diskutuodami apie UAB „Šilutės autobusų parkas“ vadovo ataskaitą. Tiesa, politikams nelabai rūpėjo rajono autobusų būklė, įmonės finansiniai rodikliai ir kita „nelabai svarbi“ įmonės finansinė informacija.

Komitete tuoj pat susibūrė neoficialus „Autobusų stoties tualeto gelbėjimo komitetas“, susidėjęs iš Tarybos narių A. Kubaičio, G. Bružo ir D. Pundžiaus. Jie bet kokia kaina siekė iš įmonės vadovo ar Savivaldybės administracijos išreikalauti, kad autobusų stotyje visą parą veiktų nemokamas tualetas.

Šilutės autobusų stotį valdančios bendrovės UAB „Šilutės autobusų parkas“ direktorius bandė įvairiais argumentais aiškinti, kad visą parą veikiantis ir dar nemokamas tualetas pavirs benamių landyne, jog visose Lietuvos autobusų stotyse veikiantys tualetai yra mokami, nes tik taip juose realiai įmanoma palaikyti paprasčiausią tvarką ir švarą. Į audringas diskusijas teko įsivelti ir merui Vytautui Laurinaičiui bei administracijos direktoriaus pavaduotojui Raimundui Ambrozaičiui. Audringos diskusijos baigėsi pritarimu Šilutės autobusų parko vadovybės veiklos ataskaitai ir miglotu žodiniu Savivaldybės administracijos pažadu išnagrinėti šį klausimą.

Paskutinysis šios kadencijos Tarybos posėdis turėtų įvykti kovo 26 dieną.

 

 


Foto galerija

Jei pritars Taryba, balandžio mėnesį kils Savivaldybės kontrolierės J. Stonkienės atlyginimas.Tarybos nariai A. Kubaitis, G. Bružas ir D. Pundžius aktyviai diskutavo apie autobusų stoties tualetą.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!