Švėkšniškis Vilius Liorencas – Lietuvos jaunimo šuolio į aukštį rungties čempionas

2023-02-20
Šuolininkų į aukštį prizininkų pakyla, iš kairės: čempionai Vilius Liorencas (Švėkšna), Lukas Pilkauskas (Vilnius) ir bronzos medalio laimėtojas Dovydas Bieliauskas (Kaunas).  Zitos Urmulevičienės nuotr.
Šuolininkų į aukštį prizininkų pakyla, iš kairės: čempionai Vilius Liorencas (Švėkšna), Lukas Pilkauskas (Vilnius) ir bronzos medalio laimėtojas Dovydas Bieliauskas (Kaunas). Zitos Urmulevičienės nuotr.
Lietuvos jaunimo (17-19 m.) lengvosios atletikos čempionate Kaune šuolio į aukštį varžybose net trys sportininkai perskriejo kartelę, iškeltą į 1,85 metro aukštį: švėkšniškis Vilius Liorencas (treneris Audrius Urmulevičius), vilnietis Lukas Pilkauskas ir kaunietis Dovydas Bieliauskas. Čempionais pripažinti be klaidų savo bandymus atlikę Vilius ir Lukas, nebepanorę persirungti, o Dovydas liko trečias. Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečių rinktinė (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius) tarp 26 rajonų komandų užėmė antrą vietą – 204 taškai. Pirma Kėdainių komanda – 204 tšk., trečia – Utenos komanda su 185 tšk. Tarp 6 miestų komandų nugalėjo vilniečiai – 424 tšk.

Varžybos Kaune vyko vasario 3-4 dienomis. Pamariškius šį kartą labiausiai išgarsino Švėkšnos šuolininkai į aukštį devyniolikmetis Vilius Liorencas ir metais jaunesnis Ednaras Serapinas. Abu treniruoja A. Urmulevičius. Viliaus šuolių serija: 1,65, 1,70, 1,75, 1,80, 1,85 m. Mažai trūko, kad būtų peršokęs ir 1,90, tačiau kiek susvyravusi kartelė nukrito. Šio aukščio neįveikė ir vilnietis L. Pilkauskas (trenerė A. Žiupkienė). Kaunietis D. Bieliauskas (trenerė A. Gavelytė) tik antru bandymu įveikė 1,80 metro aukštį. Pirmos vietos diplomai ir medaliai įteikti V. Liorencui ir L. Pilkauskui. Tokia praktika jau nebe naujiena. Gerai pasirodė ir E. Serapinas, likęs ketvirtas. Jo rezultatas – 1,80 m. Vilius ir Lukas savo komandoms pelnė po 16 taškų, Dovydas – 11, Ednaras – 9.

Šilutiškis Naglis Kuturys, bėgęs 800 m., finišavo ketvirtas. Jo laikas – 2:06,29 min. Čempionu tapo Lukas Sutkus (Telšiai) – 1:59,53 min. L. Sutkus laimėjo ir 400 metrų bėgimą – 0:50,23 sek. N. Kuturys užėmė 11 vietą – 0:55,71 sek. 60 metrų barjerinio bėgimo varžybose mūsiškiai Nojus Petraitis ir Kamilė Stankutė užėmė aštuntas vietas, įveikę distanciją per 8,78 sek. ir per 10,06 sek. Tarp vaikinų greičiausias buvo Gediminas Kulpavičius (Kėdainiai, Vilnius) – 8,25 sek., tarp merginų  - Neda Lasickaitė (Vilnius) – 8,76 sek. Mykolas Maurius (Šilutė) liko dvyliktas. 60 metrų bėgimą (42 sprinterės) laimėjo Ema Rupšytė (Šiauliai) – 7,70 sek., šilutiškė Gabrielė Urniežiūtė užėmė 11-ą vietą – 8,22 sek. Vienuolikta liko ir Goda Šiaudvytytė, bėgusi 800 m. Goda distanciją nubėgo per 2:39,75 min. Pirma finišavo Akvilė Bučytė (Vilnius) – 2:24,76 min. Mišrios estafetės (4x200) metrų bėgimo čempionų apdovanojimus iškovojo Vilniaus komanda, įveikusi distanciją per 1:38,28 min. Šilutės sporto mokyklos bėgikai (N. Petraitis, G. Šiaudvytytė, G. Urniežiūtė, N. Kuturys) užėmė 9 vietą – 1:48,30 min. Pelnyti 9 taškai. Šilutiškiai rimtai taikėsi į kiek aukštesnę vietą, bet viename etape nesėkmingai perduodama lazdelė iškrito ir sugaišta sekundė atsiliepė bendram Šilutės sporto mokyklos rinktinės komandos rezultatui, nes buvo galimybė rajonų komandų rikiuotėje aplenkti kėdainiškius ir užimti pirmą vietą. Šilutiškiai liko antri – 201 tšk. Pirma Kėdainių komanda – 204 tšk. Skaičiuojant rajonų komandų taškus buvo įskaitomi ir ankstesnėse jaunimo varžybose Klaipėdoje pelnyti taškai, ir surinkti Kaune. Šilutės komanda uostamiestyje buvo surinkusi 129 taškus, o Kaune prisidūrė dar 72 tšk.

6 kg rutulio stūmimo varžybose Vilmantas Retenis (Šilutė, Vilnius) užėmė 8 vietą. Įrankį nustūmė 11,93 m. Čempiono Mato Kavaliausko (Šakiai) rezultatas – 14,75 m. Trišuolio rungties nugalėtoju tapo šiaulietis Matas Janulis – 13,52 m. Švėkšniškio Ainaro Mikužio rezultatas – 11,28 m., 9 vieta. Nors Kaune gal pamariškiams ne viskas klojosi, kaip norėta, bet galutinis pasiektas komandinis rezultatas teigiamas, o šuolininkų į aukštį pasirodymas bei čempiono titulas džugina.