Šaškės: favoritai ir maištininkai...

2023-02-17
2023 metų Šilutės rajono paprastųjų šaškių čempionas Domas Girčius.
2023 metų Šilutės rajono paprastųjų šaškių čempionas Domas Girčius.
Šilutės rajono asmeninėse šaškių pirmenybėse favoritams šį kartą teko žaisti sukandus dantis, nes anksčiau vidutiniokais laikyti dalyviai ėmė „kišti pagalius“ į lyderių ratus. Čempionas paaiškėjo tik antrą čempionato dieną, 11-ojo, paskutinio turo varžybose. Juo tapo Domas Girčius (Stemplės), aplenkęs daugkartinį rajono čempioną, kandidatus į sporto meistrus šilutiškius Benediktą Bagočių ir Algirdą Dulinską, užėmusius 2-3 vietas.

Pirmenybės vyko dvi dienas. Varžybų arena – Šilutė, Gluosnių g. 13 B, antro aukšto fojė. Čia sekmadieniais renkasi šaškių klubo „Šilutė“ (pirmininkas Romualdas Šimanauskas) nariai. Apdovanojimus prizininkams įsteigė VšĮ „Šilutės sportas“ (direktorius Dainius Gricevičius). Dalyvavo 12 šaškių mėgėjų. Ištraukus burtus žaista ratų sistema. Laiko reglamentas: partijos varžovams po 20 minučių. Vyr. teisėjo pareigas ėjo R. Šimanauskas, spėjęs ir pats stumdyti šaškes. Pirmenybių lyderiai – gerokai aukštesnio reitingo šaškininkai B. Bagočius, A. Dulinskas, D. Girčius, rusniškis V. Deniušas. Jie - klubo rinktinės nariai, pripažinti autoritetai tiek saviškių, tiek varžovų. Bet sportinių ambicijų turi ir kiti. Rajono pirmenybės pastariesiems  - puiki proga kibti papurtyti asus, kad anie nepasijaustų pernelyg nepažeidžiamais. Jei kas mano, jog šaškininkai nejaučia varžybų įtampos – labai klysta. Jaučia, ir dar kaip. Juokaujama, kad palenkus rankomis suspaustą galvą prie lentos, galvojant, kurią šaškę kur pavaryti, net pražylama. Žodžiu, galvosūkių užtenka. Užteko ir maištininkų, kurie bandė spęsti spąstus favoritams. Po pirmos pirmenybių dienos, kiekvienam dalyviui sužaidus po 7 partijas, į pripažintų lyderių gretas netikėtai įsispraudė ir Gražvydas Šimkus.

O ant bedugnės krašto atsidūrė A. Dulinskas, pralaimėjęs D. Girčiui ir V. Deniušui. Už pergalę buvo skiriami 2 taškai, už lygiąsias – 1 taškas. Vasario 4 dieną A. Dulinskui reikėjo laimėti visas keturias partijas, kad liktų bent trečias. Į tą vietą jau pretendavo G. Šimkus, sugebėjęs išspausti lygiąsias žaisdamas su B. Bagočiumi. Pastarajam irgi ne viskas klojosi. Pralaimėjo D. Girčiui, taikiai baigė partijas su A. Dulinsku, R. Šimanausku ir G. Šimkumi, o kitus 7 varžovus nugalėjo. B. Bagočiaus kraitis – 17 taškų, antra vieta. Jį aplenkė D. Girčius: 8 pergalės, 3 lygiosios – 19 tšk., pirma vieta. B. Bagočius ir D. Girčius susitiko paskutiniame rate.

Laimėtojui švietė čempiono titulas. Partijos pabaigoje Benediktas turėjo viena šaške daugiau, bet Domas išsisuko nuo pralaimėjimo pasinaudojęs varžovo klaida. Apmaudu, bet kartais taip nutinka. B. Bagočius paskubėjo palikti varžybų vietą net neatsiėmęs diplomo ir taurės. O A. Dulinskas vis tik išvargo trečią vietą šiaip taip pergudravęs G. Šimkų. Algirdas Dulinskas surinko 16 taškų, o Gražvydas Šimkus – 13 taškų, penkta vieta. Gražvydo tėvo Juozo kraitis – 7 tšk., dešimta vieta. Ketvirtą vietą užėmė V. Deniušas – 15 tšk. Į šešetuką dar pateko Kazys Ruškys – 12 tšk. 7-8 vietas užėmė R. Šimanauskas ir Romas Klimas, surinkę po 9 tšk. Vyrams metusi iššūkį Kristina Kryžinauskaitė iškovojo vieną pergalę, dvi partijas baigė lygiosiomis – 4 tšk., 12 vieta.


Straipsnio komentarai

Akeksandras2023-03-03
Garbė žurnalistui parašusiam įdomų straipsnį „neįdomame“ sporte. Bet aistros verda prie šaškių lentų, kurių sunku pastebėti. Nieko nuostabaus, kad Bagočius iš nevilties neužėmęs pirmos vietos, pasišalino, nesulaukęs apdovanojimo. Sveikinimai prizininkams ir visiems šaškių mėgėjams Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Radavicius2023-02-18
Garbe pazinoti cempiona, saunolis Domis ???????? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Diana2023-02-18
Saunuoliai sveikinu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Romas2023-02-17
Šaunuoliai..sveikinimai čempionui... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?