Pamario krašte siautė Otas

2023-02-24
Medį išvertė audra Traksėdžiuose. K. Stulgos nuotr.
Medį išvertė audra Traksėdžiuose. K. Stulgos nuotr.
Šeštadienį Lietuvą užgriuvo ciklonas. Danijos meteorologijos tarnyba cikloną pavadino Oto vardu (dėl ten lauktų uraganinių gūsių iki 35 m/s).

Šis ciklonas - stipriausia šio šaltojo sezono audra. Be stipraus vėjo, pamario krašte sulaukta ir intensyvių kritulių, daugiausia lietaus.

Jau penktadienį meteorologai įspėjo, kad prasidės vėjo audra (vardu Otto, liet. Otas), ir ji bus stipriausia Lietuvoje per 2022–2023 m. šaltąjį sezoną, kuris iki šiol pasižymėjo labai ramiais ir debesuotais orais. Tačiau, panašu, kad audra Otas, aplankiusi Klaipėdą, didelių nuostolių nepridarė. Tiesa, šeštadienį Klaipėdos uostas pranešė, kad dėl sustiprėjusio vėjo penktadienį nuo 23.30 val. uoste pradėta riboti laivyba. Naktį gūsiais buvo fiksuotas 27,6 m/s vėjas.
Šeštadienį priešpiet vėjo greitis siekė apie 18 m/s, o gūsiuose fiksuotas 22 m/s vėjo greitis. Bangų aukštis jūroje – virš 5 metrų.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Valdas Kundrotas teigė, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį gelbėtojai neturėjo nė vieno iškvietimo. Tačiau šeštadienį net 8 kartus skubėjo į pagalbą, mat vėjas rovė medžius.

Medžiai ant kelio griuvo Šilutėje, Stadiono ir Taikos gatvėse, bei Kintų, Švėkšnos ir Juknaičių seniūnijose.

Vienas pranešimas gautas, kad medis užgriuvo ant namo stogo ir verandos Juknaičiuose. Todėl žmonės negalėjo išeiti iš namų. Atskubėję gelbėtojai, medį pašalino nuo namo – jį supjaustė.  Sugadinta apie 2 kvadratiniai metrai stogo.

Griuvusių medžių buvo ir kitose rajono vietose.


Straipsnio komentarai

issiblaivyk2023-03-06
straipsnis senas, 24 dienos. :D :D :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ŠILOKARČIAMA ,,,,,DIRBA ''''' 2023-03-05
ATSIBUDO PO MĖNESIO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kazkodel2023-02-24
Visos zinios paveluotai,tikriausi letas internetas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka