Elektromobiliai Lietuvoje: ką verta apie juos žinoti?

2023-02-27, Pranešimas spaudai

Elektromobiliai Lietuvoje tampa vis labiau populiaresni ir vis daugiau žmonių juos pradeda rinktis, nes supranta, kad tai žymiai efektyvesnis variantas, nei kad pirkti įprastą automobilį. Kartais norint įsigyti automobilį gali kilti dvejonių, ar tikrai jau yra laikas, o galbūt verta palaukti bent jau keletą metų. Elektromobiliai Lietuvoje jau yra pakankamai ištobulėję, todėl geresnio laiko negalima atrasti, kaip tik jį įsigyti dabar. Tačiau norint jį įsigyti, gali kilti papildomų klausimų, kurie susiję su šiuo automobiliu, todėl norime į tam tikrus klausimus atsakyti šiame straipsnyje.

Ar elektrinius automobilius galima įkrauti namuose?

Elektromobilius kuo puikiausiai galima įkrauti namuose ir galimi du įkrovimo variantai:

  • Jeigu turite patogų privažiavimą prie savo gyvenamojo namo arba garažo, elektromobilį galima įkrauti tiesiog laidą įkišant į elektros lizdą. Bet verta žinoti ir kitus svarbius niuansus, kad toks įkrovimas gali trukti labai ilgai ir net pilnai pakrauti baterijos per naktį gali nepavykti. Aišku, labai didelė dalis priklausys nuo turimo automobilio ir jo galingumo.
  • Dar vienas būdas, kuriuo galima pasikrauti automobilį yra įkrovimo stotelė. Ją galima įsirengti tiesiog savo kieme, todėl norint greitai ir patogiai pasikrauti, toks variantas yra kur kas patogesnis. Pilnam automobilio pakrovimui gali užtekti ir nakties, tad praktiškai grįžus iš darbo ir pradedant jį krauti, ryte su automobiliu galėsite pradėti važinėti iš naujo.

 

Jeigu neturiu asmeninės vietos elektromobilio pakrovimui. Ką daryti?

Elektromobiliai Lietuvoje dar nėra pagrindiniai automobiliai, kurie lenkia kitas rūšis, todėl tikrai ne visi turi galimybę kiekviename namo kieme turėti nuosavą įkrovimo stotelę. Tačiau puiku yra tai, kad ir be nuosavos įkrovimo aikšteles irgi galite turėti nuosavą elektromobilį, nes pakrauti jį galėsite tiesiog mieste. Didžiuosiuose miestuose tokių stotelių yra ganėtinai nemažai, todėl didelės problemos surasti tinkamą vietą tikrai neturėtų būti. Mažesniuose miesteliuose tokios didelės pasiūlos nėra, tačiau tai neturėtų sudaryti taip pat didelių problemų. Jeigu mūsų gatvėse atsiras tokių automobilių vis daugiau, tai automatiškai pakrovimo stotelių atsiras daugiau, kas kiekvienam bus patogiau ir tai sudarys dar mažesnes bėdas.

 

Kokį atstumą gali įveikti elektromobilis?

Tai yra labai individualus klausimas, nes elektromobilių yra ne viena rūšis, tad ir jų charakteristikos skiriasi. Todėl kiekvienas automobilis gali nuvažiuoti skirtingą kilometrų kiekį. Kuo jis bus naujesnis ir galingesnis, tuo bus sudaryta galimybė nuvažiuoti ilgesnį atstumą. Be to, verta atkreipti dėmesį ir į tai, kaip yra vairuojama. Jeigu mėgstate vairuoti agresyviai, staigiai įsibėgėti ar stabdyti, tai nuvažiuosite mažiau kilometrų nei tie, kurių vairavimas yra ramus. Todėl nuvažiavimo atstumas priklauso nuo skirtingų faktorių, kuriuos sukuriame mes patys.


Straipsnio komentarai

jeigu2023-02-27
nutrūktų elektros tiekimas...
ir...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka