Apyvarpės uždegimas: tipai ir gydymas

2023-02-27, Pranešimas spaudai

Sakoma, kad moterys kur kas labiau rūpinasi savo sveikata nei vyrai. Dėl to dažniausiai tenka vyrukams kovoti jau su uždelstomis ligomis, kurias sutvarkyti taip pat įmanoma, tačiau tai gali pareikalauti net ik daugiau pastangų, tačiau ir investicijų.

Viena tokių problemų yra apyvarpės uždegimas. Kadangi internete galima rasti daug patarimų, kurie turėtų padėti susitvarkyti natūraliais metodais – kai kurie taip ir daro. Žinoma, tai yra blogas kelias, kadangi net ir nedidelis uždegimas gali virsti dideliu, galiausiai, galima savo organizmui sukelti dar daugiau problemų su kuriomis kovoti bus kur kas sunkiau.

Dažniausiai apyvarpės uždegimas kyla dėl to, kad maišelyje kaupiasi varpos mikozė bei smegma. Dažniausiai jaučiasi simptomai, kurie parodo, kad tikėtina, kad yra uždegimas:

  1. Jaučiamas varpos skausmas.
  2. Taip pat yra juntamas ir deginimo pojūtis.
  3. Taip pat jaučiamas niežėjimas.
  4. Galimos išskyros iš varpos.
  5. Galima paraudusi varpos galvutė.
  6. Taip pat atsiranda įvairios dėmės ant varpos.
  7. Ir kiti požymiai.

Visgi, ligą dažniausiai nurodo medikas, tad pačiam spėlioti, ar jus kankina būtent varpos uždegimas – tikrai neverta.

Žinoma, tikrai ne visada simptomai sutampa. Galiausiai, juk ligą lemia ir labai skirtingos priežastys, yra daug uždegimo tipų, kurie taip pat yra ir labai įvairiai gydomi. Faktas, kad svarbiausia yra gydyti, kadangi kuo ilgiau laukiama – tuo galiausiai problema darosi tik didesnė ir vėliau kovoti su ja yra nebe taip paprasta, galiausiai, poveikis tada bus ne tik ne toks greitas, tačiau ir apskritai ne toks, kokio norisi.

Aptarsime kelis uždegimo tipus, kurie pasireiškia dažniausiai.

  • Mikozė.

Ji kitaip dar gali būti vadinama varpos pienlige. Tai yra grybelinio tipo infekcija, kuri sukelia labai nemalonius potyrius. Labai dažnai vyrai šia liga serga dėl to, kad juos užkrečia moterys. Taip pat ši liga dažniausiai kankina tuos, kurių imuninė sistema yra kur kas silpnesnė, taip pat dažniausiai pasitaiko tiems, kurie vartoja steroidus. Vienas ryškiausių požymių yra raudonos dėmes ant varpos, kurios ir rodo, kad liga – yra.

  • Smegma.

Smegma yra vadinamos apnašos, kurios ne tik nemaloniai atrodo, tačiau taip pat dažniausiai yra ir nemalonaus kvapo. Dažniausiai tai yra apnašos, kurios kaupiasi apyvarpės maišelyje. Visgi, nors tai yra problema, kuri nesukelia labai daug bėdų, tačiau kovoti su ja – reikia, kadangi ilgainiui problema bus tik didesnė.

  • Berniukų balanopostitas

Berniukų balanopostitas yra liga, kuri dažniausiai pasireiškia pas berniukus, kurie yra iki 5 metų amžiaus. Dažniausiai ši liga kankina tuos berniukus, kurių higiena yra per menka. Dėl to svarbu, kad tėveliai pasirūpintų, kad varpa būtų tinkamai plaunama. Visada galima tartis su medikais, kurie nurodo – kaip reikia tinkamai pasirūpinti berniukų higiena.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?