Šilutiškiai ir šilutiškės – kieti varžovai bokso ringe

2023-03-02, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Pirmoje eilėje iš kairės: Mažvydas Žemaitaitis, treneris Vincas Murauskas su savo buvusiu auklėtiniu, daugkartiniu Lietuvos čempionu Edgaru Skurdeliu, Mantas Deveikis; antroje eilėje iš kairės: Augustė Vaičiulytė, Jovita Pudžmytė, Enrika Miknevičiūtė ir Vytautė Jucikaitė.
Lietuvos jaunimo (17-18 m.) bokso čempionate Kaune gerai pasirodė Šilutės sporto mokyklos ir klubo „Kovotojas“ (treneris Vincas Murauskas) auklėtiniai, iškovoję visų spalvų medalius. Pamariškiai pelnė keturis apdovanojimus, kurių galėjo būti daugiau, tačiau čempionate neleista dalyvauti mūsų pajėgioms jaunėms Jovitai Pudžmytei ir Enrikai Miknevičiūtei, nors draugiškose mačuose jos įrodė galinčios ne tik kovoti su vyresnėmis varžovėmis, bet ir jas nugalėti.

Čempionatas surengtas vasario 8-11 dienomis. Dalyvių – 106: vyrų – 90, moterų – 16. Vyrų svorio kategorijų – 13, moterų – 8. Šilutės sporto mokyklą ir bokso klubą „Kovotojas“ atstovų – 7. Tarp jų kovoti su vyresnėmis varžovėmis važiavo ir šešiolikmetės jaunės Jovita Pudžmytė ir Enrika Miknevičiūtė, jau žinomos šalyje pajėgios, perspektyvios boksininkės. Treneris Vincas Murauskas neabejojo jų galimybe tapti prizininkėmis. Abi merginos kovo 8-12 dienomis lips į ringą Rygoje, kur vyks tarptautinis merginų (jaunių) ir moterų turnyras. Moterų varžybose Lietuvai ir Šilutei atstovaus Austėja Aučiūtė. Jos ir V. Murausko kelionę finansuos Lietuvos bokso federacija (LBF). Deja, Kaune J. Pudžmytei ir E. Miknevičiūtei užtrenktos durys į jaunimo čempionatą, kaip per jaunoms. Anksčiau tokio draudimo nebūdavo. Į šalies trenerių peticiją, kad už savo auklėtines jie, gavę tėvų leidimą ir gydytojų pažymą dėl sportininkių sveikatos, prisiima atsakomybę, neatsižvelgta. Kaune Jovita ir Enrika vis tik turėjo draugiškus susitikimus ringe ir abi savo neoficialias kovas laimėjo, dar kartą įrodydamos esančios pajėgios suremti pirštines su vyresnėmis varžovėmis.

Tarp merginų, sveriančių iki 52 kg, sidabro medalį iškovojo Augustė Vaičiulytė. Čempionės vardą pelnė vilnietė Silvija Karaveckaitė. Lietuvos jaunimo čempionato aukso medalį į Šilutę parsivežė Vytautė Jucikaitė (svorio kategorija +81 kg). Nepilni metai besitreniruojanti Vytautė šiemet jau spėjo tapti dviguba čempione: Jonavoje laimėjo šalies jaunimo rajonų čempionatą, o Kaune tai pakartojo Lietuvos jaunimo čempionate. Vytautė darbšti, atkakli. Vienu metu Šilutėje turėjo konkurentę, bet pastaroji metė treniruotes. Kartais taip nutinka. Vieni lanko treniruotes uoliai, kiti – nelabai. Anot trenerio V. Murausko, malonu, kai salė pilna triūsiančių sportininkų – tuomet jauti, kad diena praėjo prasmingai, kad savo auklėtiniams buvai naudingas, nors ir pavargai. Apytuštė salė treneriui kelia tik nepasitenkinimą savimi, nes nieko nepavyko duoti.

Šilutės vaikinai ringe buvo ištvermingi, nors ir ne viskas klojosi pagal numatytą scenarijų. Sportas be staigmenų būtų nuobodus. Pergalės skatina judėti į priekį, pralaimėjimai skatina taisyti klaidas, kad po stabtelėjimo vėl kopti aukštyn, jei pakaks užsispyrimo. Reinaldas Pužauskas (iki 75 kg) pralaimėjo pirmą kovą būsimajam sidabro medalininkui. Užtat į finalą prasiveržė Mažvydas Žemaitaitis (iki 86 kg). Lemiamą dvikovą pralaimėjo vilniečiui Armandui Kateivai. Varžovas buvo aukštesnis, pasitikdavo Mažvydą smūgiais, arti neprisileido. Prisiėjo mūsiškiui tenkintis sidabro medaliu. Bet juk bus ir kitas kartas! Kaip žinia, kartas kartui nelygu. Nėra amžinų čempionų.

Sunkiasvorių dvikovose dalyvavo net 8 boksininkai. Šilutiškis Mantas Deveikis (+92 kg) pirmoje kovoje nugalėjo Emilį Daunoravičių (Marijampolė). Boksas Mantui – ne vienintelis laisvalaikio pomėgis. Jis jau gerai žaidžia stalo tenisą, krepšinį. Kur pasukti, ką pasirinkti? Kai gabumų netrūksta, atsiveria daugiau kelių į ateitį, bet iškyla opus klausimas, kuriuo taku traukti?! Ant kelių kėdžių gi nesėdėsi. Tenka pasiblaškyti. M. Deveikis pusfinalio kovą pralaimėjo ir liko trečias, iškovojo bronzos medalį. Bendras šilutiškių sportinis derlius Lietuvos jaunimo čempionate Kaune – 1 aukso medalis, 2 sidabro medaliai, 1 bronzos medalis. Merginos ir vaikinai pelnė po du medalius. Tarp merginų daugiausiai medalių iškovojo kaunietes – 4, vilnietės – 3, Šiauliai, Panevėžio rajonas, Šilutė – po 2. Vaikinų grupės varžybose Vilniaus ir Kauno atstovai užtriūsė po 9 medalius, Jonava – 5.