Taškai į komandos taupyklę ir srovele pylėsi, ir po lašą kapsėjo

2023-03-03, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Dviejų bronzos medalių laimėtojas N. Petraitis 60 metrų barjerinio bėgimo take skrieja per kliūtį.
Lietuvos jaunių (16-17 m.) lengvosios atletikos čempionate Šiauliuose šauniai startavusi Šilutės sporto mokyklos (ŠSM) rinktinė (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius) ryškia persvara laimėjo rajonų grupės (29 komandos) varžybas. Mūsiškių kraitis – 249 taškai. 2-3 vietas užėmė Kelmės ir Kauno rajonų lengvaatlečiai – 204 ir 201 tšk. Šilutiškis sprinteris Nojus Petraitis iškovojo du bronzos medalius, kiti žymiai pagerino asmeninius rekordus, o jaunučiai bėgikas Kostas Budvytis ir trišuolininkas Regimantas Leikus buvo lygiaverčiais varžovais vyresniems konkurentams.

Šalies jaunių čempionatas vyko vasario 10-11 dienomis Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre. Anot trenerės L. Leikuvienės, konkurencija buvo milžiniška. Trenerė liko patenkinta savo auklėtiniais: kiekvienose varžybose gerina asmeninius rezultatus ir tobulėja Gabrielė Urniežiūtė, kitos bėgikės, gerai pasirodė jaunių čempionate „apšaudyti“ jaunučiai, be klaidų prabėgta estafetė (4x200 m), komandai nemažai taškų atnešė švėkšniškiai. Bendros pastangos sunokino saldų komandinės pergalės vaisių – pamariškiai parsivežė pirmos vietos taurę, skirtą pajėgiausiai rajono rinktinei.

Bėgikų pasiekimai

60 metrų barjerinio bėgimo varžybose šilutiškis N. Petraitis finišavo trečias. Jo laikas – 8,52 sek. Čempionu tapo Matas Garčinskas (Kauno r.), įveikęs distanciją per 8,35 sek. Antrą vietą užėmė Faustas Stankus (Šiauliai) – 8,52 sek. N. Petraitis įvykdė I atskyrio normatyvą. Šilutiškio Mykolo Mauriaus rezultatas – 9,06 sek., šešta vieta.

N. Petraitis gerai pasirodė ir bėgdamas 300 metrų: užėmė trečią vietą. Distanciją nubėgo per 38,45 sek. Komandai pelnė 11 taškų. 300 metrų bėgimo laimėtojo Mato Janarausko (Kėdainiai, Vilnius) laikas - 35,27 sek. Antras atbėgo Matas Garčinskas (Kauno r.) – 37,39 sek.

Finalinėse 60 metrų bėgimo varžybose Gabrielė Urniežiūtė liko penkta – 8,12 sek. Pirma Gabija Jankunec (Šiauliai) – 7,94 sek. Šilutiškė Goda Šiaudvytytė bėgo 600 ir 1 000 metrų. Trumpesnę distanciją įveikė per 1:50,43 min., ilgesnę – per 3:29,40 min. Užėmė 11-ą ir 8-ą vietas, pelnė 10 taškų. 3 000 metrų bėgę Vytautė Vasiljevaitė ir jaunutis Kostas Budvytis užėmė šeštas vietas. Vytautės rezultatas – 14:06,01 min., Kosto – 10:31,94 min. Tarp mergaičių šią distanciją greičiausiai bėgo Goda Zaziulytė (Vilnius) – 10:26,39 min., tarp vaikinų pirmas atbėgo Valentas Mockus (Klaipėda) – 9:19,30 min. V. Vasiljevaitė išbandė jėgas ir bėgdama 1 000 m. Jos laikas – 3:45,27 min., 11 vieta, I JA.

Bėgimo varžybų karūna – estafetinis bėgimas keturi po 200 metrų (4x200). Skuosti visu greičiu ir patogiai perduoti lazdelę partneriui – daug koordinacijos reikalaujantis dalykas. Šilutiškiams viskas išdegė. Estafetę bėgo N. Petraitis, G. Šiaudvytytė, G. Urniežiūtė ir M. Maurius. Tarp 11 komandų užimta šešta vieta. Distancija įveikta per 1:46,29 min. Pelnyta 16 taškų. Pirmą vietą užėmė Vilniaus bėgikai, aplenkę Šiaulių ir Kauno-1 komandas. Vilniečių laikas – 1:38,24 min.

Kiti startai

Trišuoliu toliausiai nušoko šiaulietis Adanas Balkauskas – 13,63 metro. Šilutiškio jaunučio Regimanto Leikaus rezultatas – 12,40 metro, 4 vieta. Tai rodo, kad Regimantas – perspektyvus lengvaatletis. Švėkšniškiai Andrius Milinauskas ir Raman Budiukin užėmė 12-ą ir 15-ą vietas. Jų rezultatai – 11,57 ir 10,50 m. Šuolio į tolį varžybose A. Milinauskas užėmė 11-ą vietą – 5,62 m. Nugalėjo A. Balkauskas – 6,56 m. Šuolio į aukštį varžybose trenerio A. Urmulevičiaus auklėtinis Mantas Stirbys, įveikęs 1,70 metro aukštį, liko šeštas. Mantas į komandos taupyklę pridūrė 8 taškus. Aukščiausiai šoko Kasparas Gustas (Kaunas) – 1,95 m. Trečią vietą užėmė Mindaugas Štikovas (Klaipėda) – 1,75 m.

5 kg rutulio stūmimo varžybose buvęs kintiškis, Vilniuje besimokantis  Vilmantas Retenis įrankį nustūmė 13,75 m ir užėmė 6-ą vietą. Jis pelnė 7 taškus Šilutės ir Vilniaus komandoms. Rutulio stūmimo čempiono vardą iškovojo Arminas Ačas (Tauragė, Vilnius) – 15,74 m. Mergaitės (32 dalyvės) stūmė 3 kg rutulį. Čempione tapo Ugnė Švaikutė (Vilnius) – 12,74 m. Švėkšniškė Darija Sūdžiūtė rutulį nustūmė 8,72 m – 23 vieta, I JA. Į jungtinės šilutiškių ir švėkšniškių komandos taškų taupyklę taškai ir srovele lašėjo, ir kapsėjo, kol visos dėtos pastangos atsipirko gražia pergale rajonų grupės varžybose. Šilutės sporto mokyklos rinktinei įteikta pirmos vietos taurė. Pamariškių kraitis, sudėjus sausio mėnesį Klaipėdoje vykusių šalies rajonų jaunių komandų ir Šiauliuose surengtų Lietuvos jaunių čempionatų rezultatus – 249 tšk. (162+87). Kelmė – 2 vieta, 204 (139+65), Kauno r. – 3 v., 201 (98+103). Į stipriausių komandų šešetuką dar pateko Švenčionys – 160 tšk., Raseiniai – 156 ir Biržai – 139,5 tšk. Neblogai pasirodę Pagėgių lengvaatlečiai aplenkė Tauragę.

Pagėgiškių kraitis – 22 tšk., 21 vieta, tauragiškių – 18 tšk., 23 vieta. 29 vietą užėmė Širvintos – 1 tšk.