Būsto draudimas tampa vis populiaresnis

2023-03-02, Pranešimas spaudai

Būsto draudimo tema kelia daug diskusijų: vieni įsitikinę, kad jis turėtų būti privalomas, o kiti teigia, jog tai tik pinigų švaistymas. Kaip yra iš tikrųjų, kokias rizikas šios rūšies draudimas apima ir kada privaloma juo draustis?

Kodėl verta draustis būsto draudimu?

Būsto draudimas dažnai lyginamas su daugeliui labiau pažįstamu privalomuoju civiliniu automobilių draudimu. Visgi tai skirtingos paslaugos, turinčios skirtingą objektą, tačiau tikslas yra tas pats – apsisaugoti nuo didelių finansinių nuostolių. Automobilis gali pakliūti į avariją, o butas gali būti užlietas, apvogtas, jį gali nuniokoti ugnis. Po tokių įvykių pečius užgriuvusi finansinė našta gali būti sunkiai pakeliama, jau nekalbant apie tai, kad tokie laikotarpiai yra itin sudėtingi emociškai. Laiku sudarytas būsto draudimo polisas gali padėti tokios naštos išvengti.

Nors būsto draudimas nėra visuotinai privalomas, daugelis savo turtą draudžia savanoriškai. Priežastys yra labai įvairios: vieni nori apsisaugoti nuo gamtos stichijų ir nelaimių, o kitiems patogu tai, kad nereikės ginčytis su kaimynais, pavyzdžiui, skalbyklei užliejus jų butą.

Kada drausti būstą privaloma?

Nors būsto draudimas nėra privalomas, yra keletas situacijų, kuriose draustis būtina. Vienas jų – didesnio namo ar kotedžo statybos, kai reikalingas statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimas. Neturint tokio draudimo, nepavyks registruoti pastato baigtumo, tad jo išvengti nepavyks. Žinoma, draudimas reikalingas tikrai ne tik pastato baigtumui registruoti – tai patikima apsauga. Šios rūšies draudimas atlygina tą žalą, kurią trečiųjų asmenų turtui ar sveikatai padaro statybininkai.

Kitas atvejis – būsto pirkimas su paskola. Šią situaciją žino daugelis: paskolą suteikdamas bankas reikalauja draudimo, nes taip nori apsisaugoti nuo galimų nuostolių, jei už paskolą įkeičiamas butas būtų sugadintas. Toks būsto draudimas dažnai yra standartinis ir apima pagrindines rizikas.

Kuo skiriasi turto ir būsto draudimas?

Šių rūšių draudimai dažnai yra painiojami, nes būsto draudimas kai kuriose draudimo kompanijose yra siūlomas su papildomomis naudomis, kurios apima ir turtą. Kalbant paprastai, būsto draudimas apima patį pastatą ar jo dalį (buto atveju) – sienas, stogą, langus, duris ir kt. O štai turto draudimo objektas yra pastato viduje esantis turtas.

Butų savininkams yra siūlomas civilinės atsakomybės draudimas, nes čia dažniau susiduriama su situacijomis, kai nukenčia kaimynų butai, pavyzdžiui, užliejus dėl gaisro ir pan. Būsto draudimas atlygina žalą, kurią patiria jūsų būstas, o civilinės atsakomybės draudimas – tą žalą, kurią jūs padarote savo kaimynų butams.

Norite ramiai miegoti naktimis? Pasirūpinkite būsto draudimu. Geriausias sąlygas gali pasiūlyti draudimo brokeriai: gausite kelių draudimo kompanijų pasiūlymus, galėsite palyginti kainas ir sąlygas. Nedelskite pasirūpinti būsto draudimu, nes rytoj jau gali būti per vėlu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!