Išgertuvės Šilutės turgavietėje ir prie ežero baigėsi „atostogomis“ už grotų

2023-03-09, Vidas KALINAUSKIS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Teismas, atlikęs sutrumpintą įrodymų tyrimą, nustatė, jog Lietuvoje devynis kartus teistas, dar tik 26-erių šilutiškis E. B. praėjusių metų vasarą atliko du nusikaltimus. Už juos abu paskirtos pačios griežčiausios laisvės atėmimo bausmės.

Neblaivus nesuvaldė automobilio

Praėjusių metų rugpjūčio 6-osios naktį, apie 1 val. 43 min., Gardamo seniūnijos Ramučių kaime jis nesuvaldė automobilio „BMW 320 D“, nuvažiavo į pakelės griovį ir atsitrenkė į medį.

Alkoholio kiekio matavimo prietaisu buvo nustatytas 2,16 promilių neblaivumas. Taip pat neblaivus keleivis įpūtė 1,97 prom. Abu vyrai eismo įvykio metu nenukentėjo.

„Linksminosi“ turgavietėje

Rugpjūčio 11-osios vakarą E. B. įvykdė dar vieną nusikaltimą. Apie 21 val. 20 min. Šilutės turgavietėje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (0,80 prom.), tarpusavio konflikto metu tyčia kumščiu sudavė tris kartus ant prekystalio sėdėjusiam žymiai girtesniam (3,20 prom.) A. D. į veidą bei ramentu sudavė ne mažiau tris kartus į įvairias kūno vietas.

Šiam nugriuvus ant žemės, kumščiu sudavė dar du kartus pastarajam į veidą.

Taip sumušė A. D., padarydamas nukentėjusiajam nesunkų sveikatos sutrikdymą, nes dėl kairės akies vokų ir obuolio sumušimo, kairio skruostikaulio ir viršutinio žandikaulio lūžimo A. D. sveikata buvo sutrikdyta ilgiau nei 10 dienų. Paskui iš minėto asmens drabužių kišenės atvirai pagrobė pinigus – 12 eurų.

Kaltinamasis pripažino kaltę

Kaltinamasis E. B. visiškai prisipažino kaltu padaręs jam inkriminuojamus nusikaltimus ir paaiškino, kad rugpjūčio 6-osios naktį jis neblaivus vairavo pusbroliui E. B. priklausantį automobilį „BMW 320 D“. Minėtą dieną jis su pusbroliu bei merginomis E. ir K., kurių pavardžių nežino, poilsiavo gamtoje. Gėrė alkoholinius gėrimus. Jis gėrė degtinę, brendį. Viena iš merginų su degtinės buteliu sudavė pusbroliui į galvą ir jį sužalojo. Šis išsikvietė greitąją med. pagalbą. Po to pusbrolis nuėjo į automobilį susirasti binto ir neteko sąmonės. Tuomet jis išsigando ir, neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonių, vairuodamas minėtą automobilį važiavo pasitikti greitosios med. pagalbos. Važiavo žvyrkeliu apie 70-80 km/h greičiu. Nuvažiavęs apie 3 kilometrus nesuvaldė automobilio ir atsitrenkė į pakelės medį. Nuo smūgio E. B. atgavo sąmonę. Po įvykio jie išlipo iš automobilio, policijos pareigūnas jam nustatė girtumą. Atvažiavo greitoji med. pagalba.

Kaltinamasis E. B. taip pat prisipažino, kad rugpjūčio 11-ąją, apie 21 val. 20 min., Šilutės turgavietėje pavartojo smurtą prieš A. D. Turgavietėje šis išgėrinėjo alkoholį. Jis atėjo su draugu ir jie visi vartojo alkoholinį alų. Kartu buvo dar du asmenys. A. D. norėjo išsinešti gėrimus, kurie buvo ne jo, todėl įvyko konfliktas. E. B. tris kartus kumščiu trenkė minėtam asmeniui į veidą, tris smūgius su ramentu į dešinę ranką.

Kai A. D. nugriuvo ant žemės, jam kumščiu sudavė dar du smūgius į veidą ir iš šio asmens švarko vidinės kišenės ištraukė 12 eurų. Tuos pinigus padavė draugui, kad šis dar parneštų alkoholio. Kaip jis ištraukė pinigus, turėjo matyti visi asmenys, buvę toje vietoje. 

Nukentėjusiajam A. D. sudavė smūgius ramentu, kurį šis turėjo su savimi. Jis yra kurčnebylys. Sutiko, kad jis sužalojo A. D. Po įvykio nebuvo susitikęs su minėtu asmeniu ir neturėjo galimybės jo atsiprašyti bei atlyginti žalą.

Liudytoju buvo pusbrolis

Liudytojas E. B. (kaltinamojo pusbrolis) apklausos ikiteisminio tyrimo metu parodė, jog rugpjūčio 5-ąją, apie 20 val., jis su pusbroliu E. B. bei dviem merginomis iš miesto savo automobiliu atvažiavo prie ežero. Automobilio spynelėje paliko užvedimo raktelius. Teigė, kad šią transporto priemonę jis nusipirko 2022 m. birželio 11 d. už 1 000 eurų. Prie ežero visi gėrė alkoholinius gėrimus: alų, brendį, koktelius, šampaną.

Rugpjūčio 6-osios naktį viena iš merginų stikliniu buteliu sudavė jam į galvą, dėl to pradėjo bėgti kraujas. Jis telefonu išsikvietė greitąją med. pagalbą. Tuomet merginos išvyko. Dėl patirto sužalojimo jis niekam neturėjo pretenzijų.

Pamatęs, kad galva kraujuoja, imdamas iš automobilio tvarstį, jis prarado sąmonę. Vėliau ją atgavo po kažkokio smūgio. Pamatė, kad girto pusbrolio E. B. vairuojamas jo automobilis yra nuvažiavęs į pakelės griovį ir atsitrenkęs į medį. Tuomet jis pradėjo šaukti, kodėl pusbrolis be jo leidimo paėmė automobilį ir vairavo. E. B. (dabar – kaltinamasis) kažką burbėjo po nosimi. Abiem išlipus iš automobilio po keleto minučių atvyko greitosios med. pagalbos darbuotojai, kurie sutvarstė sužalotą galvą. Dėl patirto sužalojimo jis niekur nesigydė. Atvykę policijos pareigūnai tiek jam, tiek pusbroliui patikrino girtumus. Automobilį vairavęs kaltinamasis E. B. neturėjo vairuotojo pažymėjimo.

Nukentėjo neįgalus vyras

Šilutės turgavietėje nukentėjusio A. D. apklausos ikiteisminio tyrimo metu protokole užfiksuota, kad jis parodė, kaip rugpjūčio 11-ąją, apie 21 val. atėjo į turgavietę, kur vartojo alkoholinius gėrimus. Šalia esančių prekystalių gulėjo pažįstama S. Prie jų priėjo pažįstamas K. Kažkuriuo metu prie jų priėjo dar du nepažįstami vaikinai. Vienas iš jų prašė pinigų, tačiau jų nedavė. Tuomet jis vieną kartą jam su turimu ramentu sudavė per petį, kad šis atstotų.

Dėl to minėtas vaikinas, tai buvo E. B., labai supyko ir, iš jo atėmęs ramentą, pradėjo jį mušti. Kiek smūgių buvo suduota, nežinojo, tačiau ne mažiau kaip keturi smūgiai kliuvo į veidą ir į dešinį šoną. Jis nukrito nuo prekystalio. Po suduotų smūgių jam buvo sumušta akis, dėl to pradėjo bėgti kraujas. Po sumušimo gulint ant žemės tas E. B. iš kišenės ištraukė 12 eurų. Po sumušimo jis iš tos vietos iššliaužė, nes buvo neblaivus. Be to, jį sumušęs vaikinas numetė toliau jo turėtą ramentą. Nušliaužė prie pagrindinės gatvės, kur prie jo privažiavo policijos pareigūnai ir nuvežė jį į ligoninę. Vėliau - į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kur gulėjo iki rugpjūčio 17 dienos.

Finišas - liūdnas 

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Dalia Zimantienė nusprendė E. B. pripažinti kaltu:

- pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį (už automobilio  vairavimą neblaiviam) ir jam paskirti laisvės atėmimą keturiems (4) mėnesiams.

- pagal BK 138 straipsnio 1 dalį (už A. D. nesunkaus sveikatos sutrikdymą) ir jam paskirti laisvės atėmimą vieneriems (1) metams trims (3) mėnesiams.

- pagal BK 178 straipsnio 2 dalį (už A. D. pinigų atvirą pagrobimą) ir jam paskirti laisvės atėmimą šešeriems (6) mėnesiams.

Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1 dalimi, 4 dalimi iš dalies sudedant, prie griežčiausios bausmės pridedant švelnesnes bausmes ir nustatyti  E. B. subendrintą vienerių (1) metų devynių (9) mėnesių laisvės atėmimą.

Vadovaujantis BK 641 straipsniu šiuo nuosprendžiu paskirtą subendrintą bausmę E. B. sumažinti vienu trečdaliu ir nustatyti jam galutinę vienerių (1) metų dviejų (2) mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

E. B. paskirtą kardomąją priemonę - suėmimą - palikti iki šio nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Nuspręsta paskirti E. B. baudžiamojo poveikio priemonę - draudimą naudotis specialia teise (teise vairuoti kelių transporto priemones) dvejus (2) metus tris (3) mėnesius.

Iš kaltinamojo E. B. valstybės naudai bus išieškota konfiskuotino turto (automobilio „BMW 320 D“) vertę atitinkanti pinigų suma, t. y. 2 110 eurų.

Nukentėjusiojo A. D. civilinis ieškinys tenkintas visiškai ir priteista iš kaltinamojo E. B. 12 eurų turtinės žalos atlyginimo minėtam nukentėjusiajam.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos civilinis ieškinys tenkintas visiškai ir priteista iš kaltinamojo E. B. 286,46 euro žalos atlyginimo Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Nuosprendis jau įsiteisėjo ir yra nebeskundžiamas.


Straipsnio komentarai

nu Vidai, isgasdinai2023-03-09
po zodziu < gieztai nubaude > galvojau susaude . Aciu Dievui, atsedes ir dar pauliavos ..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?