Tiek pergalių, kiek įdėta triūso treniruotėse...

2023-03-09
Komandos „Varmas-Šilutės setas“ lyderis Domantas Kairys Kelmėje laimėjo visus susitikimus.
Komandos „Varmas-Šilutės setas“ lyderis Domantas Kairys Kelmėje laimėjo visus susitikimus.
Lietuvos stalo teniso komandų 2022-2023 metų pirmenybėse vasario 11-12 dienomis sužaistos 3-iojo rato varžybos. Šilutės rajonui atstovauja penkios komandos: „Varmas-Šilutės setas“ (treneris Artūras Silius) iškovojo 3 pergales ir yra vienas iš lyderių (II lyga, grupė „D“); toje pačioje grupėje žaidžiantis „Varmas-Štormas“ (vadovas Jonas Piekautas) pasiekė dvi pergales; be pergalių lieka Šilutės sporto mokyklos rinktinė (III lyga); IV lygos komandos „Pinta-Varmas“ (vadovas Gediminas Valančius) ir „Juknaičiai-Varmas“ (vadovas Edmundas Naujokas) prisidūrė po pergalę.

3-iojo rato varžybos, kuriuose žaidė pamariškiai, vyko Kelmėje, Klaipėdoje ir Rietave. II lygą sudaro 48 komandos, suskirstytos į 4 grupes po 12 ekipų. Grupės „D“ komandos vasario 11 dieną kovojo Kelmėje. Vienas iš grupės lyderių „Varmas-Šilutės setas“ (10 taškų po dviejų ratų) vienodu rezultatu 3:0 įveikė Kėdainių komandas STK-2 ir „Mistiką“, taip pat rezultatu 3:1 nugalėjo Smalininkų rinktinę „Pirmas setas-1“. Šilutiškių pirmoji raketė Domantas Kairys laimėjo visas keturias savo partijas. Jam gerai talkino Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Rytis Damulis, taip pat nepatyręs pralaimėjimų. Rytis iškovojo tris pergales. Prieš 4-ąjį ratą „Varmas-Šilutės setas“ turi 16 taškų ir nemažai šansų pakovoti dėl kelialapio į I lygą. Dar teks sukryžiuoti mažąsias raketes su Jonavos, Panevėžio bei Jurbarko komandomis. Jonavos STK-2 irgi turi 16 taškų, kietas varžovas bus aukštaičių komanda „Virusas“. Balandžio pradžioje „Varmo-Šilutės seto“ laukia sunkūs mūšiai. Pasak trenerio A. Siliaus, žūtbūt reikia išplėšti bent dvi pergales, kad tęsti kovą su stipriausiomis II lygos komandomis dėl aukščiausių vietų.

„Varmas-Štormas“ (Jonas Piekautas, Romas Gečas, Algis Mykolas Šaulys) Kelmėje prie 6 turėtų taškų prisidūrė dar penkis. Mūsiškiai be problemų nugalėjo „Pirmą setą-1“ – 3:0, rezultatu 3:1 įveikė Kėdainių Mistiką“, bet tokiu pat rezultatu pralaimėjo Kėdainių STK-2 komandai. Šilutiškių pirmoji raketė – legionierius Romas Gečas iš Nemano (Kaliningrado sritis, Rusija) „išguldė“ visus keturis savo varžovus: laimėjo 12 setų, pralaimėjo 1 setą. „Varmo-Štormo“ taškų derlius po trijų ratų – 11 (3 pergalės, 5 pralaimėjimai). Grupės „D“ autsaideris – Smalininkų komanda „Pirmas setas-1“ (8 tšk.). „Varmas-Štormas“ lyderių nebepavys, bet proga įgelti varžovams liko.

Į priekį nepasiyrė

III lygos, grupės „C“ dalyvė Šilutės sporto mokyklos rinktinė (Titas Venckus, Ernestas Pundinas, Daugirdas Motieka) žaidė Klaipėdoje. Varžovais buvo trys uostamiesčio komandos: VSTA „Elektrifikacijos paslaugos“, „Eisas“ ir „Etna-2“. Elektrikai – grupės lyderiai, iškovoję 5 pergales ir surinkę 10 taškų. „Etna-2“ – pajėgi veteranų komanda, ne dovana varžovams ir „Eisas“. Klaipėdoje veikianti Vakarų stalo teniso akademija (VSTA) sudaro geras sąlygas kelti meistriškumą ne tik vietos stalo teniso mėgėjams, bet kaimyninių rajonų, Palangos žaidėjams. Ne reti svečiai čia ir šilutiškiai. Sporto mokyklos auklėtiniai VSTA komandai pralaimėjo rezultatu 0:3, „Eisui“ – 1:3, „Etnai-2“ – 2:3. Tarp šilutiškių geriausiai žaidė T Venckus, įveikęs žinomus žaidėjus J. Jašin – 3:0 (11:9, 11:6, 13:11), V. Sagaitį – 3:1 (11:6, 11:6, 9:11, 11:5), R. Vitunską – 3:2 (10:12, 11:8, 5:11, 12:10, 11:7). E. Pundinas ir D. Motieka žaidė banguotai – gerus setus, kurių buvo mažokai, keitė prasti pasirodymai. Komandai negalėjo padėti traumą besigydantis Valdas Tubutis. 3-iojo rato varžybose šilutiškiai į priekį nepasiyrė: 8 taškai, 8 pralaimėjimai. Ar pavyks bent kiek pataisyti padėtį 4-ojo rato varžybose, kai žais su Tauragės ir Kretingos komandomis?

Patenkinamai

IV lygos, grupės „C“ komandos tarpusavio santykius aiškinosi vasario 12 dieną Rietave. „Pinta-Varmas“ (Gediminas Valančius, Gintaras Milkintas, Zigmas Šikšnius) po 2-ojo rato turėjo 8 taškus (3 pergalės, 2 pralaimėjimai), „Juknaičiai-Varmas“ (Edmundas Naujokas, Vincas Agintas, Vacys Anuškevičius, Vytautas Šaulys) – 6 tšk. (1 pergalė, 3 pralaimėjimai). Grupės favoritai – Klaipėdos „Gulbė“ (10 tšk.), Šiaulių „Rezervas“ ir Mažeikių „Beržų takas“ – po 9 tšk. Rietave šilutiškiai ir juknaitiškiai stojo akistaton su trimis Plungės komandomis: „Žemaite-4“, „Žemaite-6“ ir „Žemaite-Salasta“. Pastaroji buvo silpnesnė ir prieš pamariškius neatsilaikė, pralaimėjo „Pintai-Varmui“ ir „Juknaičiams-Varmui“ vienodu rezultatu 1:3. Užtat „Žemaičiai-4“ kiek netikėtai įveikė „Pintą-Varmą“ rezultatu 3:0, o kovodami su Juknaičių komanda žemaičiai gavo pasikankinti, kol laimėjo rezultatu 3:2. Labai atkakliai vyko kova tarp „Pintos-Varmo“ ir „Žemaite-6“ komandų. Šilutiškiai pralaimėjo – 2:3. Mūsiškiams taškus pelnė G. Valančius, įveikęs S. Genutį – 3:2, ir Z. Šikšnius nugalėjęs E. Palubinską – 3:1. „Pintą-Varmą“ priekin traukė G. Valančius (3 pergalės), Z. Šikšnius laimėjo dvi partijas. „Juknaičiai-Varmas“ neatsispyrė „Žemaite-6“ komandai: pralaimėta „sausai“ – 0:3.   Juknaičių pirmoji raketė V. Agintas iš viso iškovojo 4 pergales ir 1 partiją pralaimėjo. Po 3-iojo rato „Pinta-Varmas“ turi 12 taškų (4 pergalės, 4 pralaimėjimai) „Juknaičiai-Varmas“ – 10 tšk. (2 pergalės, 6 pralaimėjimai). 4-ojo rato varžybose mūsų komandos susikaus su Šiaulių „Rezervu“ (14 tšk.), Mažeikių „Beržų takas“ (13 tšk.) ir Tauragės „EVEA“ (10 tšk.). Bus sunku. Norint stiebtis aukštyn būtinos kokybiškos treniruotės. Vienas dalykas – ateiti į salę pažaisti savo malonumui, pajudėti, kitas – ruoštis įtemptoms varžyboms, gerinti, plėtoti techniškų smūgių arsenalą, fizines kondicijas. Tą daro sporto mokyklos auklėtiniai, taip pat „Varmas-Šilutės setas“ komandos nariai. Dėl to pastarieji ir pirmauja. Tiesa, stalo teniso mėgėjams nėra lengva nusiteikti taip plušėti per treniruotes. Kažkas dar turi ir pamokyti. Kiekviena komanda turi savo prioritetus ir didesnius ar mažesnius tikslus.


Straipsnio komentarai

A2023-03-10
saunuolis Komentaras patinka Komentaras nepatinka