Pagrindiniai reikalavimai užsiimantiems automobilių ardymo veikla

2023-03-13, aad.lrv.lt

ENTP ardymo veikla neturint leidimo arba nesilaikant šiame leidime nustatytų sąlygų, fiziniams asmenims užtraukia baudą nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 300 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų. 

Aplinkosaugininkai primena, kad norint vykdyti netinkamų eksploatuoti transporto priemonių ardymo veiklą būtina:  

  • Veiklą vykdyti tik negyvenamosiose patalpose. Tais atvejais, kai dirbama lauke, svarbu užtikrinti, kad teršalai nesusigertų į žemės paviršių.
  • Turėti oficialias sutartis su atliekų tvarkytojais, kuriems perduodamos susidariusios pavojingosios ir nepavojingosios atliekos. 
  • ENTP gali surinkti ir apdoroti tik apdorojimo įmonės, turinčios galiojantį Taršos ar Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą, kuriame apibrėžtos ENTP surinkimo ir apdorojimo sąlygos.

Svarbu, kad transporto priemonių priežiūra, remontas ar ardymas, kaip ir kita žmogaus veikla, kuo mažiau kenktų aplinkai. Todėl, aplinkosaugininkai dirbdami įprastai, ir per akcijas, daug pastangų skiria, kad būtų išaiškinti neteisėti ENTP veiklos vykdytojai.  

Taip pat primename, kad svarbiausią informaciją eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojams rasite atmintinėje

O pastebėjus pažeidimus, aplinkosaugininkai prašo skambinti telefonu – 112.


Straipsnio komentarai

jo2023-03-13
,,Veiklą vykdyti tik negyvenamosiose patalpose"
O kaip su automobiliais, kuriuose gyvenama?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?