Vitaminai vyrams – kaip išsirinkti?

2023-03-13, Pranešimas spaudai

Daugelis vyrų siekia gerai jaustis ir būti sveiki. Deja, bet ne visi maitinasi subalansuotai, taip pat vartojama daug nesveiko maisto, alkoholio.

Todėl natūralu, kad iškyla problema dėl vitaminų trūkumo. Norint palaikyti tinkamą sveikatą, būtina su maistu gauti reikalingus vitaminus ir mineralus, ypač jeigu sportuojate ar sunkiai dirbate.

Medžiagos, būtinos vyrams yra vitaminai A, C, D, taip pat geležis, kalcis, magnis ir cinkas. Jeigu nėra subalansuotos mitybos, tuomet į pagalbą ateis vitaminai vyrams iš papildų parduotuvės Sportuojantys.lt

Geriausi vitaminai vyrams

Jeigu mitybos racionas nėra subalansuotas, tuomet padėti gali vitaminų papildai, skirti vyrams. Sportuojantys.lt internetu rasite šiuos produktus gera kaina, kurie tiks tiek sportuojantiems, tiek neskiriantiems laiko sportui. Tokie multivitaminų kompleksai gali padėti užpildyti mitybos spragas. Kalbant apie pavienes medžiagas, išvardinsime geriausius vitaminus. Jie dažniausiai yra kapsulių pavidalu, kasdien suvartojant po porciją ar daugiau.

Vitaminas A

Vitaminas A yra svarbus akių sveikatai. Vos 1 iš 10 suaugusiųjų per dieną suvalgo pakankamai vaisių ir daržovių , o vyrai – mažiausiai. Vitamino A vartojimas su sporto papildais gali padėti užpildyti šią spragą vyrų mityboje. Suaugusiems vyrams rekomenduojama kasdien gauti apie 900 mikrogramus. Ši medžiaga daugiausiai randama kiaušiniuose, morkose.

Vitamino C

Vitaminas C dažniausiai randamas citrusiniuose vaisiuose. Jis vaidina svarbų vaidmenį kolageno gamyboje, baltymų metabolizme ir imunitete. Vėlgi, jei vyrai nevalgo pakankamai vaisių ir daržovių, vitaminų papildai padės sukaupti atsargas. Sportuojantiems vyrams rekomenduojama suvartoti 90 miligramų per dieną.

Vitaminas D

Vitaminas D padeda palaikyti kaulų sveikatą. Jis gaunamas iš saulės UV spindulių. Jei praleidžiama nepakankamai laiko lauke ir saulėje, norint užtikrinti optimalią sveikatą, gali padėti papildai. Suaugusiems vyrams rekomenduojama kasdien gauti 15 mikrogramų.

Geriausi mineralai sportui vyrams

Kalcis

Kartu su vitaminu D kalcis taip pat būtinas kaulų sveikatai. Kalcis taip pat padeda palaikyti sveiką raumenų ir širdies veiklą. Tačiau kasdien reikia daug didesnio kalcio kiekio. Sportuojantiems vyrams kasdien reikia  1000 miligramų kalcio, o sulaukus 70 metų – dar 200 miligramų.

Magnis 

Riešutuose, sėklose ir lapinėse daržovėse esantis  magnis yra būtinas cheminėms reakcijoms, raumenims ir nervams reguliuoti, kaulų vystymuisi ir energijos gamybai. Vyrai kasdien turėtų gauti  420 miligramų  magnio.

Cinkas

Nors organizmui reikia tik nedidelio cinko kiekio, jis yra būtina maistinė medžiaga  DNR, ląstelių ir sveikų audinių gamybai. Cinkas dažniausiai randamas mėsoje ir žuvyje. Jei laikotės vegetariškos ar veganiškos dietos, rekomenduojami cinko papildai. Vyrams, paaugliams ir berniukams rekomenduojama kasdien suvartoti 11 miligramų cinko.

Apibendrinimas

Vitaminų ir mineralų papildai vyrams skirti tiems, kas nesurenka pakankamo medžiagų kiekio su sveika mityba. Sportuojantys.lt rasite geriausius maisto papildus sportui, sveikatai, kurie pravers kiekvienam. Teigiami atsiliepimai patvirtina jų veiksmingumą. Čia kiekvienas ras sau tinkančius produktus už gerą kainą!


Straipsnio komentarai

štiš2023-03-13
,,išvardinsime geriausius vitaminus. Jie dažniausiai yra kapsulių pavidalu"...vitaminai vyrams...dar trūksta rytinių, dieninių, vakarinių ar naktinių vitaminų...
Kur ir kokiu pavidalu vitaminai moterims?
,,Vitaminas D padeda palaikyti kaulų sveikatą. Jis gaunamas iš saulės UV spindulių."...realiai D3 vitaminas gaminasi odoje iš 7dehidrocholesterolio UV spindulių poveikyje.
,,Vitaminas C dažniausiai randamas citrusiniuose vaisiuose"...gal žinote kie jo ten yra ...ar pasisavinamas?
Kur svogūnai, česnakai, krienai,svarainiai...rauginti kopūstai...
Svarbiausia pirkite...akcijų metu, pirkdami vieną įpakavimą, gausite du...mokėsite už septynis...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka