Karšto šokolado vakare – „Naumiesčio RETRO“ debiutas

2023-03-15, Žemaičių Naumiesčio bendruomenės informacija

Pavadinęs „Karšto šokolado vakaru“ Žemaičių krašto etnokultūros centras į jaukią Žemaičių Naumiesčio bibliotekos skaityklą Šv. Valentino dienos pavakare sukvietė miestelio žmones. Susirinkusieji ne tik maloniai praleido vakarą, bet ir daug sužinojo apie šokolado kelią nuo seniausių laikų iki mūsų dienų.

Įpusėjus renginiui laukė ir maloni staigmena – pasirodė šių metų pradžioje susibūręs moterų vokalinis ansamblis „Naumiesčio RETRO“.  

Šį pasibuvimą sumanė naujoji Žemaičių krašto etnokultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Indrė Tomsonaitė. Ji ir naująjį ansamblį subūrė. Įtraukusi į veiksmą bibliotekininkes Nijolę Rimkienę ir Danutę Bružienę, Indrė šį renginį pati ir vedė. O tai buvo pasakojimas apie šokolado atsiradimą mūsų aplinkoje dar nuo tolimųjų actekų laikų Amerikoje.

Vakaro dalyviai ne tik klausėsi išmanaus vedėjos pasakojimo, bet ir atliko nedideles užduotis. Ant stalų buvo išdėlioti padėklai su kakavos pupelėmis bei visa, kas su tuo siejasi. Įpusėjus vakarui visi gavo pabandyti pirmapradžio kakavos gėrimo, pakramtyti pupelių. O moterys turėjo galimybę išmėginti to augalo pagrindu pagaminto kremo. Buvo ir kitokių įvairių užduočių. O bibliotekininkės vakaro dalyviams davė išmėginti savo nuojautą poezijoje – iš atskirų dalių į vieną sudėlioti gana žinomus eilėraščius.

Nors „Naumiesčio RETRO“ susibūrė mažiau nei prieš mėnesį, tačiau jau šiam pasirodymui parengė dvi su pagrindine vakaro tema susijusias dainas. Kolektyvą subūrė ir jam vadovauja I. Tomsonaitė.

O vakaras, kaip ir buvo galima tikėtis, baigėsi bendru šokolado smaguriavimu. O jo buvo ir įprasto, ir karšto...


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?